نوشته شده توسط : جعفر

استفاده از منابع نوری

در هنگام استفاده از منابع نور در فضای آزاد با حجمی در حدود 4.5 لوکس در نزدیکی دوربینهای مداربسته شروع به مقایسه دوربینهای مداربسته کردیم. در صحنه زیر می بینید که دوربین مداربسته اویجیلون تصاویری ارائه می کند که کمی رنگ پریدگی دارد و جزئیات اجسام کاهش یافته و تقریبا تمام تصویر برگه سنجش بینایی غیرقابل تشخیص است. دوربین مدار بسته سونی VB770 تصاویر بهتری ارائه می داد و تقریبا اجسام و نوشته های تصویر بخوبی قابل تشخیص هستند.

بررسی تخصصی دوربین مدار بسته سونی، اویجیلون، هایک ویژن و اکسیز

در این میزان نور، کارایی وضعیت رنگی و وضعیت تک رنگ بشدت با یکدیگر در تمام دوربینهای مدار بسته مورد بررسی یکسان بودند. به همین دلیل در مقایسات بعدی تنها در حالت تک رنگ (Monochrome) به مقایسه پرداختیم.

بررسی تخصصی دوربین مدار بسته سونی، اویجیلون، هایک ویژن و اکسیز

در میزان PPF حدودا برابر 65 با زاویه دیدی 60 درجه، دوربین مدار بسته اویجیلون Pro جزئیاتی یکسان با دوربینهای مدار بسته 1080P ارائه می داد و تنها دوربین مدار بسته سونی VB770 تا حدودی تمام جدول سنجش را پوشش داد.

بررسی تخصصی دوربین مدار بسته سونی، اویجیلون، هایک ویژن و اکسیز

در آخر هم در PPF حدود 45 مشاهده و تشخصی فرد در تصویر تمام دوربینهای مدار بسته غیر قابل ممکن بود.

بررسی تخصصی دوربین مدار بسته سونی، اویجیلون، هایک ویژن و اکسیز

بررسی دوربینهای مدار بسته در نور روز

در طول روز دوربین مدار بسته اویجیلون Pro تصاویر بسیار بهتری از دوربینهای مدار بسته 1080P ارائه داد و تقریبا 2 تا 3 خط از جدول تشخیص بینایی بخوبی در سطوح سنجش نزدیک قابل تشخیص بودند و جزئیات اجسام هم بدلیل بالابودن PPF بخوبی مشاهده می شدند.

بررسی تخصصی دوربین مدار بسته سونی، اویجیلون، هایک ویژن و اکسیز

با پیشروی در بررسیها با تفاوتهای بسیار بیشتری روبرو شدیم. دوربینهای مدار بسته 1080P جزئیات بسیار خشن و ناقصی ارائه می دادند اما دوربین مداربسته سونی و اویجیلون جزئیات تقریبا یکسانی ارائه می دادند و تنها کمی نور تصویرها فرق داشت.

بررسی تخصصی دوربین مدار بسته سونی، اویجیلون، هایک ویژن و اکسیز

در مقایسه آخر هم که در فاصله دورتری از دوربینهای مدار بسته بدست آمد دوربین مدار بسته اویجیلون جزئیات بهتری نسبت به دوربین مدار بسته سونی VB770 ارائه کرد و قابلیتهای بهتری را به نمایش گذاشت. دوربینهای مدار بسته 1080P تقریبا جزئیات بسیار کمی در این فاصله داشتند و روی جدول سنجش هم تقریبا چیزی قابل تشخیص نبود.

بررسی تخصصی دوربین مدار بسته سونی، اویجیلون، هایک ویژن و اکسیز

مقایسه پهنای باند دوربینهای مدار بسته

نرخ انتقال بیتها در دوربین مدار بسته اویجیلون Pro 4K خیلی بیشتر از میزانی است که در دوربینهای مدار بسته 4K در نور کم (حدود 0.1 لوکس) شاهد آن هستیم و عددی بیش از 32 مگابیت در ثانیه می باشد. البته باید توجه داشت که این میزان شامل جریان تصویری اصلی است که بیشترین رزولوشن را داراست و جریانهای دیگر که با HDSM سر و کار دارند در این دسته قرار نداشتند. میزان انتقال بیتها بصورت کلی در زمان تاریکی که شامل جریان تصویری رزولوشن پایین است تقریبا 46 مگابیت بر ثانیه بود.

بررسی تخصصی دوربین مدار بسته سونی، اویجیلون، هایک ویژن و اکسیز

وضعیت صحنه های ساکن یا Idle

فرم ور دوربین مدار بسته اویجیلون شامل قابلیت کاهش پهنای باندی با نام وضعیت صحنه های ساکن یا بیکار (Idle) بود که با تنظیم میزان فریمهای تصویر و فشرده سازی و ترکیب فریمهای I در زمان سکون صحنه وضعیت را بهبود می بخشید. در تنظیمات پیش فرض این قابلیت میزان فریمها در ثانیه 1، میزان ترکیب فریمهای I هر 4 ثانیه و میزان فشرده سازی یا Cap هم ثابت بوده که میزان مصرف پهنای باند چیزی در حدود 75 تا 80 درصد چه در روز و چه در شب در زمان سکون تصویر در صحنه کاهش می یابد.

بررسی تخصصی دوربین مدار بسته سونی، اویجیلون، هایک ویژن و اکسیز

نتایج خیلی بهتری هم با افزایش میزان فشرده سازی تصاویر و ترکیبات I فریمهای مختلف بدست می آید.

توجه کنید که برخلاف کدکهای هوشمند مثل Zipstream در اکسیز یا H.264+ هایک ویژن، وضعیت صحنه ساکن اویجیلون در زمان پویا شدن تصویر اصلا انتقال بیتها را کاهش نمی دهد و به تنظیم فشرده سازی پشت صحنه و اجسام متحرک مثل کدکهای هوشمند نمی پردازد. در بررسیهای انجام شده فهمیدیم که حتی در صحنه های شلوغ هم دیگر کدکهای هوشمند می توانند چیزی در حدود 50 درصد و حتی فراتر مصرف پهنای باند را کاهش دهند.

صرفه جویی پهنای باند در ارتباط HDSM سرور به دستگاههای گیرنده

HDSM اویجیلون بصورت دینامیکی ارتباط و پهنای باند سرور-کلاینت یا سرور ارائه تصویر و گیرنده ها را تنظیم می کند و براساس سایز تصویر نمایشی و زوم دیجیتال آنرا مدیریت می کند. درواقع بطور ساده جریانها به بلوکهایی تقسیم می شدند و تنها بلوکهای لحظه ای از سرور به دستگاهها ارسال می شد و کاهش مورد نیاز پهنای باند در زمان زوم دیجیتال رخ می داد. برای مثال وقتی دوربینهای مدار بسته 4K Pro در حالت شب در پنجره های مجزای 2 در 2 دیده می شوند، انتقال بیتها در ارتباط تقریبا 8 مگابیت بر ثانیه می شود. با زوم به گوشه های تصویر در میدان دید دوربین مدار بسته میزان انتقال بیتها (Bitrate) تا 3.5 مگابیت بر ثانیه کاهش می یابند.

جریان تصویری دوم RTSP

هیچ راهی برای مشاهده یا انتقال جریان تصویر دوربین مدار بسته H4 Pro بصورت full 4K از طریق ONVIF یا RTSP به پلتفرمهای دیگر وجود ندارد. اما جریان تصویر جایگزین با رزولوشن 1080P می تواند به دستگاههای دیگر از طریق RTSP منتقل شوند.

 1. تکنولوژي Dual Stream در دوربين مدار بسته
 2. معرفي تستر دوربين مدار بسته
 3. تعقيب هوشمند يا Smart Tracking در دوربين مداربسته
 4. دوربين مداربسته ضد ضربه چيست؟

سيستم مداربسته آنالوگ چيست؟

 :: بازدید از این مطلب : 6
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 20 آذر 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 


نصب دوربین مدار بسته در جایگاه سوخت

 

استفاده از دوربین های مداربسته برای نظارت بر مکان های حساس یک امر بدیهی برای همه ما تبدیل شده است. یکی از مکان های حساس از نظر خطر و امنیت عبور و مرور شهروندان، پمپ بنزین هاست که نیازمند نظارت 24 ساعته شبانه روزی است. بنابراین نصب دوربین مدار بسته در جایگاه سوخت و انتخاب دوربین مدار بسته با کیفیت برای نصب در این مکان ها باید مورد توجه مالکان پمپ بنزین قرار بگیرد.

برای آنکه بتوانیم یک نظارت کاملا منسجم و دقیق با استفاده از نصب دوربین مداربسته در جایگاه های سوخت ایجاد کنیم، ابتدا باید اجزای تشکیل دهنده جایگاه های سوخت و پمپ بنزین ها را بررسی کنیم.

 

نقاط مهم جایگاه عرضه سوخت

همه کسانی به موضوع نصب دوربین مداربسته تخصص دارند می دانند که اصل اول برای ایجاد یک سیستم نظارت تصویری موفق این است که دوربین ها همه زوایا و همه مکان های جایگاه عرضه سوخت را پوشش دهند و هیچ نقطه کوری وجود نداشته باشد.

 

 • ۱ – قسمت اداری
 • ۲ – محل استراحت کارکنان
 • ۳ – سامانه هوشمند و تجهیزات آن
 • ۴ – سایر بخش های جایگاه از قبیل رستوران و سوپر مارکت و کارواش و …
 • ۵ – محل تخلیه نفتکش
 • ۶ – مخازن سوخت (بنزین، نفت، گاز CNG)
 • ۷ – محوطه جایگاه
 • ۸ – ورودی و خروجی جایگاه
 • ۹ – محل استقرار کارتخوان های پرداخت الکترونیک
 • ۱۰ – نازل های عرضه سوخت
 • ۱۱ – تجهیزات CNG و مخازن آن
 • ۱۲ – محل استقرار گاو صندوق و پول های نقد

 

 نصب با کیفیت دوربین های مداربسته

یک موضوع بسیار مهم در جایگاه های سوخت رسانی و پمپ بنزین ها این است که تصاویر باید در هر ساعت از شبانه روز با کیفیت باشند به شکلی که به راحتی بتوانیم پلاک خودرو های ورودی به جایگاه را بررسی کنیم. برای این موضوع ابتدا سعی کنید میزان نور ورودی ها و خروجی پمپ بنزین را تقویت کنید. برای پلاک خوانی اتوموبیل ها توصیه ما این است که از دوربین های با قابلیت WDR استفاده کنید تا از این طریق در هنگام ورود اتوموبیل ها به راحتی پروسه پلاک خوانی انجام شوید. با این وجود اگر به هر دلیل امکان خواندن پلاک اتوموبیل های ورودی به جایگاه در هنگام ورود وجود نداشت، برای ثبت پلاک در خروجی پمپ بنزین نیز تدابیل لازم را داشته باشید. عموما خواندن پلاک خودرو ها در عقب خودرو به دلیل کاهش نور مزاحم راحت تر است و در نتیجه با کیفیت بهتری می توانید تصویر پلاک را برداشت کنید.

 

بخش های مهم جایگاه سوخت برای نصب صحیح دوربین های مداربسته

 • بخش اداری نیازمند پوشش کلی و مناسب است و بسته به مکان و ابعاد آن می تواند از دوربین مداربسته معمولی استفاده گردد. برای بخش های مختلف که حساسیت مشابه بخش اداری دارند نیز به همین روش می توانید اقدام به نصب کنید.

 

 • بخش سامانه هوشمند و تجهیزات آن حتما باید تحت پوشش دوربین، با مگا پیکسل بالا با ضبط ۲۴ ساعته قرار بگیرد.

 

 • محل تخلیه نفتکش شاید مهمترین بخش جایگاه های سوخت رسانی شهری به حساب آید. در این مکان ها حتما  از دوربین مداربسته با امنیت بالا (دوربین وندال با قابلیت ضد انفجار) استفاده شود.  به هیچ عنوان از قابلیت حساس به حرکت در تنظیمات دوربین و دستگاه استفاده نگردد. حساسیت فوق العاده ی تردد کامیون های نفتکش و خطرات موجود و الزام وجود فیلم ضبط شده ی تخلیه سوخت، از سمت شرکت ملی پخش فراورده های نفتی باعث می شود که باز هم تاکید کنیم که حتما از دوربین رزولوشن بالا و ضبط 24 ساعته استفاده کنید.

 

 

نصب دوربین مدار بسته در جایگاه سوخت

 

 • مخازن سوخت و تجهیزات CNG نیز مانند بخش تخلیه از اهمیت بالایی برخوردار است و حتما از تجهیزات پسیو استاندارد و انتخاب دوربین با امنیت بالا با رزولوشن بالا و ضبط ۲۴ ساعته استفاده شود.

 

 

 • برای دوربین های محوطه جایگاه، توصیه می شود از دوربین های ترکیبی با لنز ثابت با دید کلی و دوربین های گردان با تعریف نقاط و مسیرهای چرخش مناسب و مستمر استفاده شود.

 

 

 • ورودی و خروجی های جایگاه سوخت بسیار مهم هستند، دقت کنید برای این بخش حتما از دوربین هایی با لنز زوم مناسب جهت پوشش وقایع و تردد وسایل نقلیه و ثبت پلاک آن ها استفاده شود. حتما این دوربین ها باید قابلیت WDR سخت افزاری بالا داشته باشند. توصیه می شود حتما نور ورودی و خروجی جایگاه تقویت شود که این امر برای پلاک خوانی در شب بسیار مهم است.

 

 

 • محل استقرار کارتخوان های پرداخت الکترونیک از دیگر مکان هایی است که باید مورد پوشش دقیق دوربین ها قرار گیرد. به دلیل اشتباهات احتمالی هنگام پرداخت وجه در این مکان ها حتما باید از دوربین مناسب با رزولوشن بالا و زاویه نصب صحیح استفاده شود تا نظارت کامل و اصولی در این بخش داشته باشیم.

 

 

 • محل استقرار نازل ها را باید از زاویه ی رو به رو و از زاویه بالا پوشش داد تا هم نحوه سوخت گیری و هم نحوه پرداخت وجه سوخت گیری به صورت کاملا مشخص باشد، که اغلب اشتباهات در پرداخت بهای سوخت و یا عدم پرداخت بهای سوخت و سایر اتفاقات مهم و جایگاه در این مکان اتفاق می افتد. دقت شود که زاویه رو به رو، برای پوشش نازل است که در صورتی که کارت راننده جا ماند قابل پیگیری باشد که این امر، بسیار مهم و پرتکرار است و زاویه بالا برای کنترل نحوه سوخت گیری و کلیت امر می باشد. با پوشش کامل این منطقه، از اغلب تخلفات مربوطه جلوگیری خواهد شد و کمک بسیار بزرگی به مدیریت جایگاه می کند.

 

 

 • محل استقرار گاو صندوق و جمع آوری پول نقد از جمله مکان هاییست که باید مورد نظارت ۲۴ ساعته قرار گیرد. البته امروز به دلیل پرداخت های اندک نقدی، نظارت بر این محل از اهمیت کمتری برخوردار است با این وجود گاوصندوق ها محل نگهداری اسناد مهمی است که باید مورد نظارت دائمی قرار گیرند.

 

نکاتی بعد از نصب دوربین مداربسته در جایگاه سوخت

برای نصب دوربین مدار بسته در جایگاه سوخت این نکته را باید بارها تاکید کنیم که بر اساس قوانین و دستور العمل های صادر شده از سوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ضبط تصاویر توسط دوربین های مداربسته باید به شکل مداوم و حداقل به مدت دو ماه صورت گیرد. به همین دلیل توجه ویژه به ظرفیت هارد دیسک و تنظیمات کیفیت تصاویر داشته باشید تا مشکل قانونی ایجاد نشود.

 

کی از آیتم های مهم شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برای رتبه دهی به جایگاه های عرضه سوخت و پمپ بنزین ها توجه ویژه به سیستم های نظارت تصویری و نصب صحیح دوربین های مداربسته است. از آنجا که جایگاه عرضه سوحت یک مکان عمومی و استراتژیک در دل فضاهای شهری به حساب می آید توجه دقیق به فاکتورهای امنیتی نصب دوربین های مداربسته داشته باشید تا مشکلی برای جایگاه داران و شهروندان در آینده بوجود نیاید.

 

نصب یک سیستم حرفه ای و استاندارد نظارتی و دوربین مدار بسته هزینه نیست، یک سرمایه گذاری بسیار عالی است که سود آن را به راحتی احساس خواهید کرد.

نکته آخر برای نصب دوربین های نظارتی در جایگاه های سوخت این است که برای جلوگیری از دست دادن تصاویر ضبط شده حتما از برندهای معتبر دوربین مدار بسته  مانند برند هایک ویژن و تی وی تی  استفاده کنید و به خدمات پس از فروش تجهیزات دوربین مدار بسته توسط شرکت نصب کننده نیز توجه کنید.

 

 

مقالات مرتبط:

 1. تاثیر طول کابل کشی بر کیفیت تصویر دوربین مداربسته
 2. مقایسه دوربین مدار بسته وارم لایت و استار لایت
 3. ویژگی smart ir در دوربین های مدار بسته
 4. دلایل نصب دوربین مداربسته
 5. دوربین مدار بسته وای فای


:: بازدید از این مطلب : 9
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 10 آبان 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 


نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکی

نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکی : نصب دوربین های مداربسته در مکان های مختلف تجاری و خدماتی یک امر ضروری به حساب می آید و مطب های پزشکان نیز در سالهای اخیر اقدام به نصب تجهیزات نظارتی مانند دوربین مداربسته در فضاهای خدمات بهداشتی خود کرده اند تا از این طریق امکان هر گونه سواستفاده احتمالی را بگیرند.

 

نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکی و موسسات بهداشتی و در مانی به پرسنل درمان و همچنین بیماران امکان می دهد که خدمات بهتری ارائه دهند و در صورت بروز مشکلاتی در حین درمان بتوان به تصاویر ضبط شده توسط دوربین ها مراجعه کرد. برای مثال در مطب دندان پزشکی نصب دوربین مداربسته حین درمان باعث می شود که در صورت بروز مشکلات حین درمان به این دوربین ها برای بررسی و برطرف کردن مشکل مراجعه کرد.

 

مزایای دوربین های امنیتی کلینیک

 

محافظت از بیماران

سوابق پزشکی بیماران در موسسات درمانی به صورت پرونده های کاغذی یا در سیستم های کامپیوتری نگهداری می شود تا از این طریق خدمات و امکانات بهتر و متمرکز تری به بیماران ارائه شود. اطلاعات درج شده در این اسناد می تواند مورد سواستفاده سارقان یا طرف های همکار موسسه بهداشتی قرار گیرد و در نتیجه ایجاد یک سیستم امنیتی و نظارت تصویری برای ممانعت از سرقت و سواستفاده از این اسناد لازم و ضروری است.

بنابراین نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکی و موسسات درمانی امنیت دوره درمان بیماران را تضمین می کند.

 

 

محافظت از لوازم

همه ما هنگام مراجعه به بیمارستان ها، موسسات بهداشتی و مطب پزشکان متوجه وجود تجهیزات گران قیمت موجود در این فضاها شده ایم. از تجهیزات ارزان قیمت مانند سواپ پنبه تا تجهیزات پیشرفته مانند دستگاه های تصویربرداری و یا داروهای کمیاب ممکن است مورد سرقت اشخاصی هم در داخل پرسنل این مکان ها و هم افراد مراجعه کننده قرار گیرد و در نتیجه باید تدابیری در جهت ممانعت از سرقت این تجهیزات داشته باشیم. نصب دوربین مدار بسته برای نظارت به همراه سیستم های امنیتی هشدار سرقت می تواند تا حد بسیار زیادی از سرقت و صرف هزینه های بالا برای موسسه بهداشتی جلوگیری کند.

 

 

نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکیبیشتر بخوانید:    دوربین هایک ویژن   دوربین مداربسته تی وی تی

 

 

مانیتورینگ از راه دور

در حال حاضر در مطب های پزشکی و درمانگاه ها و بیمارستان ها افراد زیادی در قسمت های مختلف همکاری می کنند تا خدمات بهتر درمانی به بیماران ارائه شود با این حال ممکن است برخی پرسنل به هر دلیل از ارائه خدمات مناسب سرباز بزنند و در نتیجه وجه کل یک درمانگاه و یا بیمارستان را خدشه دار کنند. مدیران بیمارستان ها و درمانگاه ها و مطب های پزشکی می توانند با ایجاد یک سیستم نظارت تصویری پیشرفته بر نحوه عملکرد پرسنل و ارائه خدمات درمانی به بیماران نظارت دقیق از راه دور داشته باشند.

 

 

خطرات نظارت بر مراکز بهداشت و درمان

نصب دوربین های نظارتی در مکان های بهداشتی و مطب پزشکان مسئولیت هایی نیز بر روی دوش مدیران و پزشکان فعال در مکان ها می گذارد. حفظ حریم خصوصی بیماران و مراجعه کنندگان باید اولویت نصب چنین سیستم هایی باشد. بر اساس قانون سلامت افراد و موضوعاتی که بین بیمار و پزشک مطرح می شود باید به صورت مخفی باقی بمانند و در نتیجه نصب دوربین های نظارتی تنها باید در مکان های عمومی فضاهای بهداشتی و درمانی نصب شود. این موضوع برای ایجاد حس اعتماد و امنیت بین بیمار و پزشک لازم و ضروری است.

 

بهترین مکان ها برای ایجاد امنیت بهتر در فضاهای درمانی را باید بررسی کنید. برای مثال بهتر است که دوربین ها را در نزدیکی ورودی ها و محل های خروجی قرار دهید تا از هر بازدید کننده ای که وارد کلینیک بهداشت می شود تصویر دریافت کنید و دوربین هایی  را در جلوی اتاق های مطب و راهرو ها استفاده کنید تا از امنیت تجهیزات اطمینان حاصل کنید.

 

نصاب دوربین مدار بسته مطب

اگر پزشک هستید و قصد دارید که در مطب خود یا فضاهای درمانی که خدمت می کنید اقدام به نصب دوربین مداربسته کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که پیش از هر چیز از مشاوره کارشناسان خبره این حوزه بهره مند شوید تا بی جهت متحمل هزینه های مالی و زمانی ناشی از عدم تخصص نصب دوربین ها نشوید. پیشنهاد ما تماس با مشاوران شرکت مهر تجارت است تا از این طریق در اسرع وقت کارشناسان ما بهترین راهکارهای امنیتی را به شما پیشنهاد دهند.

 

 

مقالات مرتبط برای مطالعه بیشتر:

 1. نصب دوربین مدار بسته در جایگاه سوخت
 2. پورت SATA و ESATA در دوربین مدار بسته
 3. تاثیر طول کابل کشی بر کیفیت تصویر دوربین مداربسته
 4. فناوری BLC در دوربین مداربسته
 5. استاندارد IP و IK در دوربین مداربسته


:: بازدید از این مطلب : 9
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 10 آبان 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

فشرده سازی H.265 در دوربین مداربسته چیست

فشرده-سازی-H265-در-دوربین-مداربسته-چیست,,

یکی از مشکلات موجود در ارسال، ضبط و ذخیره سازی تصاویر ویدئویی حجم بالای این اطلاعات است که فضای بسیار زیادی از هارد دیسک را اشغال می کند. برای ذخیره سازی تصاویر با کیفیت بالا و حجم کم از فرمت های ذخیره سازی متفاوتی از جمله MPEG4، H.264، H.265 و... استفاده می گردد. فرمت فشرده سازی H.265 یکی از زیر مجموعه های فرمت MPEG4 است که توسط تیم JCT-VC ابداع گردید. H.265 یا HEVC (HIGH EFFICIENCY VIDEO CODING) یک استاندارد فشرده سازی ویدئویی است که استفاده از آن در کاهش حجم تصاویر ویدئویی دوربین های مداربسته رایج است. استاندارد H.265 در واقع ورژن ارتقا یافته فرمت H.264 است. دوربین های با قابلیت فشرده سازی H.265 می توانند تصاویری با کیفیت بالا ارائه داده بدون آنکه مصرف پهنای باند افزایش یافته و یا اختلالی در عملکرد سایر دستگاه های داخل شبکه رخ دهد.

نحوه فشرده سازی در H.265

نحوه فشرده سازی در H.265 بدین گونه است، شرایطی را در نظر بگیرید در اکثریت قریب به اتفاق فریم ها تغییری رخ نداده است، برای مثال تصویری از فردی را در نظر بگیرید که در یک فریم در حال صحبت کردن است و هیچگونه تغییری در سایر اجزای تصویر و پس زمینه نیز مشاهده نمی گردد و تنها قسمت تغییر یافته، تکان خوردن لب ها و اجزای صورت است. در این حالت اکثر پیکسل های موجود در تصویر به غیر از قسمت صورت تغییری نمی کنند پس به جای کدگذاری مجدد هر پیکسل از هر فریم تنها قسمت تغییر یافته تشخیص و کدگذاری می گردد.
همانطور که میدانیم نرخ BITRATE در دوربین های مدار بسته میزان حجم اطلاعات را مشخص نموده و رابطه مستقیمی نیز با کیفیت تصاویر دارد. مکانیسم فشرده سازی H.265 بدین صورت است که با کاهش نرخ BITRATE حجم تصاویر نیز کاهش می یابد بدون آنکه تغییری در کیفیتشان رخ دهد. اساس استاندارد فشرده سازی تصاویر بر پایه تکنیک جبرانی حرکت یا Motion Compensated Prediction است. بلوک های پیکسلی با ارجاع به فضایی دیگر از همان فریم و یا فریم دیگر کدگذاری می گردند. HEVC می تواند بردارهای حرکتی را با دقت بسیار بیشتری ترسیم کرده و بلوک های پیکسلی را با خطای باقی مانده کمتری کدگذاری کند.

مقایسه H.265 با H.264

مکانیسم فشرده سازی H.265 از چندین نظر پیشرفته تر از H.264 می باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:
1. توانایی فشرده سازی: H.265 نسبت به H.264 دارای قابلیت فشرده سازی تا ۲ برابر بیشتر در همان سطح کیفیت می باشد.
2. استفاده از پهنای باند: به دلیل اینکه در استاندارد H.265 در صورت تغییرات جزئی در هر فریم بخش کمتری از آن تکرار و باقی بخش ها بدون تغییر به فریم بعدی منتقل می شوند. بدین ترتیب پهنای باند کمتری نیز مورد استفاده قرار می گیرد که بویژه در استفاده از دوربین های تحت شبکه یا IP بسیار مهم است.
3. تقسیم بندی پیکسل ها: در حالیکه H.264 قابلیت تعریف ماکروبلوک هایی با ابعاد 16*16 پیکسل را دارد اما HEVC می تواند طیف وسیعتری از اندازه های بلوک را تا 64*64 پیکسل توصیف کند. به زبان ساده با توجه به عکس سمت چپ متوجه می شوید در فرمت HH.264 تصویر به 256 پیکسل تقسیم بندی می گردد و در صورت تغییر در هر کدام از پیکسل ها فقط و فقط این تغییرات ذخیره می گردند. اما در تصویر سمت راست با فرمت H.265 تصویر به 4096 پیکسل تقسیم بندی شده و در صورت حرکت یا تغییر در تصویر تغییرات به صورت جزئی تری به فریم بعدی انتقال می یابد در نتیجه حجم اطلاعات انتقالی نیز کاهش می یابند.
4.امکان PLAYBACK تصاویر با سرعت بالا: به دلیل پردازش همزمان بخش های مختلف تصاویر در H.265 PLAYBACK تصاویر با تاخیر کمتری نسبت به روش H.264 انجام می گردد.

قیمت پک دوربین مدار بسته    شرکت دوربین مدار بسته     نصب دوربین مدار بسته    نمایندگی هایکویژن

دوربین مدار بسته برای تعمیرگاه های خودرو و نمایندگی ها

دوربین مدار بسته برای تعمیرگاه های خودرو و نمایندگی ها

دوربین مدار بسته برای تعمیرگاه های خودرو و نمایندگی ها

سرمایه گذاری برای امن سازی بنگاه های خودرو یا نمایندگی های فروش خودرو و توسعه امنیت آن می تواند از سرمایه گران بهای آنها و اموال آن به نحوی مطلوب محافظت نماید.

بسیاری از نمایندگی های خودرو، موجودی های خود را در بیرون از محوطه و یا در فضایی باز نگهداری می نمایند و این امر سبب می شود که سارقان و دزدان به آن چشم طمع داشته باشند و بخواهند که خود خودرو و یا وسایل آن را به سرقت برند.

در این نمایندگی ها خودرو هایی با رنج قیمت متفاوت وجود دارد و اگر یک سارق بتواند به آن نفوذ کرده و بخشی از آن اموال را به سرقت برد علاوه بر وارد آمدن خسارت به آن موسسه، اعتبار ایشالن نیز زیر سوال خواهد رفت.

امروزه سیستم های نظارت تصویری متنوعی عرضه شده است که می تواند برای نمایندگان فروش خودرو و یا بنگاه ماشین، بر اساس هر بودجه ای پیاده سازی شود. در این مقاله قصد داریم تا اهمیت اجرای سامانه های نظارت تصویری در این اماکن را بررسی نماییم. سپس درباره مزایای پیاده سازی آن ها اشاره خواهیم نمود. یادمان باشد امنیت هر کسب و کار در موفقیت آن کسب و کار تاثیر مستقیم و بسزایی دارد.

باید این دید را داشته باشید که دوربین در نمایندگی فروش خودرو می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری دراز مدت در نظر گرفته شود.

نکات امنیتی در هنگام نصب دوربین های مدار بسته

اگر خواهان نصب سیستم نظارتی در بنگاه خودروی خود هستید و می خواهید آن را به طور کامل ایمن نمایید، لازم است چندین فاکتور را مد نظر قرار دهید. این عوامل تاثیر بسزایی در انتخاب نوع دوربین و ویژگی های آن دارد تا بنگاه خودرو به طور کامل امن گردد. این عوامل در نصب بهینه آن نیز دخیل هستند.

اولین گام و مهم ترین گام برای مشخص شدن عوامل و فاکتورها، پرسیدن چند سوال ابتدایی و مهم است. اولین سوال باید درباره میزان و تعداد سرقت ها در سال های گذشته باشد. اگر تعداد سرقت ها زیاد باشد، مشخص است که نمایندگی فروش خودرو آسیب پذیری بالایی را در برابر سرقت دارد.

همچنین محله ای که این نمایندگی در آن قرار گرفته است نیز می تواند جرم خیز بودن آن را مشخص نماید. برای بررسی جرم خیز بودن محله می توانید پرس و جویی را از همسایگان داشته باشید. هر چه تعداد سرقت ها در محوطه نمایندگی و یا محله بیشتر باشد، شما باید تعداد دوربین های بیشتری را برای محیط و یا دیواره در نظر بگیرید.

بسیاری از بنگاه های فروش خودرو آسیب پذیر هستند و زیر نظر بسیاری از سارقان قرار دارند. از سویی دیگر در صورتی که صاحبان این مشاغل مدیریت و نظارت مناسبی بر این محیط ها نداشته باشند شرایط جوی و آب و هوا می تواند خسارتی را بر بدنه و سایر بخش های خودرو وارد سازد.

پرسش دوم شما باید به شناسایی مناطق جرم خیز گاراژ و یا نمایندگی فروش خودرو می توانید بهترین مکان های نصب دوربین را شناسایی کنید. شناسایی این مناطق و تعیین تعداد دوربین سبب جلوگیری از هزینه های اضافی برای خرید دوربین های غیر ضروری خواهد شد. بهترین راه این است که شما در ابتدای امر مناطقی که برای شما مهم تر هستند و سرمایه های بیشتری در آنجا انبار کرده اید را مشخص نمایید.

همچنین مناطقی که کمتر در تردد مسئولین وجود دارد نیز می تواند به مرور سبب جرم خیز شدن آن مناطق گردد. لیست این مناطق را تکمیل نمایید تا در انتخاب محل دوربین دقیق تر عمل نمایید. یکی از تهدید هایی که در مراکز تعمیر و یا نمایندگی خودرو وجود دارد دزدیدن لاستیک است. سرقت لاستیک آسیب پذیری بالقوه ای است که در تمامی نمایندگی های تعمیر خودرو وجود دارد.

در صورتی که چنین تهدیدی در منطقه شما رخ داده است لازم است از دوربین هایی استفاده نمایید که با راهکار تشخیص چهره ترکیب شود و سارقان را به مرور به شما معرفی نماید. برای آنکه بتوانید تصویری محکمه پسند را به مراجع قضایی تحویل دهید لازم است که مشخصات جزئی شامل رنگ لباس، میمیک صورت و موارد دیگر در تصویر مشخص باشد تا برای اثبات وقوع جرم قاضی تصمیم درستی را اتخاذ نماید.

پرسش سوم و پرسش نهایی که باید برای انتخاب دوربین ها در نظر داشته باشید این است که آیا در حال حاضر امنیتی وجود دارد؟ آیا سیستم امنیتی موجود موثر و کارا است؟ نقاط ضعف سیستم امنیتی موجود چیست؟

اگر در حال حاضر از سیستم های آنالوگ قدیمی استفاده می کنید و سامانه امنیتی شما از سیستم های مدرن بهره نمی گیرد باید سیستم خود را ارتقا دهید. سیستم های مدار بسته آنالوگ عملکردی محدود دارند و قابلیت های آنها انگشت شمار است. در بسیاری از مواقع تصویر این دوربین ها بی فایده می باشد و قاضی آن را قبول نمی نماید.

ارتقا سیستم های مدار بسته آنالوگ به دوربین های تحت شبکه می تواند مزایای بی شماری را به ارمغان آورد و امنیت منطقه را به طور کارا ارتقا دهد.

مزایای سیستم های نظارت تصویری در نمایندگی خودرو

نصب و اجرای پروژه های نظارت تصویری در نمایندگی های خودرو، می تواند مزایای بسیاری را به ارمغان آورد. این مزایا سبب ارتقا امنیت محیط کسب و کار آن ها خواهد شد. در بخش زیر به معرفی برخی از این مزایا می پردازیم.

بازدارندگی از وقوع جرم

یکی از الزامات امنیت در هر کسب و کار از جمله نمایندگی ها فروش و تعمیر خودرو، امن سازی محیط و ارتقا سپرهای امنیتی می باشد. باید در هر کسب وکاری اطمینان حاصل شود که وقوع و نفوذ جرم به یک منطقه سخت و دشوار است، این امر یکی از مسئولیت های بزرگ هر سازمان یا ارگان می باشد.

دوربین های امنیتی در هر منطقه از جمله گاراژهای تعمیرگاه و یا بنگاه های فروش عامل باز دارنده از وقوع جرم می باشند. استفاده از دوربین های جدید با قابلیت های نوآورانه سبب ارتقا امنیت هر محدوده می شود. در بسیاری از تحقیقات نشات داده شده است که خود دوربین عامل بازدارنده محسوب می شود چرا که سارقان نمی خواهند از اعمال مجرمانه خود اثر بگذارند و فیلمی از جرم خود را به صاحبان تحویل دهند.

سارقان با دیدن دوربین راه خود را کج کرده و به منطقه دیگر برای ارتکاب جرم مهاجرت می کنند.

محافظت از موجودی

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، نمایندگی های فروش و تعمیرات خودرو نسبت به سایر مشاغل خرده فروشی کالاهای بسیار گران قیمت تری دارند. علاوه بر این، بخش بزرگی از موجودی خودرو آنها پس از پایان ساعت کاری در خارج از منطقه باقی می ماند، که می تواند یک هدف وسوسه انگیز، برای مجرمان بوده و یا لاستیک خودروها به سرقت رود.

حفظ امنیت نمایندگی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دوربین های امنیتی می توانند یک لایه دفاعی قدرتمند را فراهم کنند. با استفاده از هوشمند سازی های نظیر تشخیص حرکت و یا تشخیص نفوذ می توان هوشمند سازی منطقه را مضاعف نمود و با انتقال تصویر و ارائه پیام هشدار به صاحبان امنیت منطقه را به لطف سامانه نظارت تصویری مدرن ارتقا بخشید.

امن سازی ساختمان، کارکنان و مشتریان

دوربین های امنیتی که در نمایندگی های خودرو نصب می شوند علاوه بر حفظ دارایی وظیفه امن سازی کارکنان و مشتریان را دارند. با مانیتورینگ دوربین ها می توان کارکنان را در زمان بحران مطلع نمود و یا اگر یک مشتری در معرض خطر قرار دارد از طریق بلندگو پیام هایی را برای ایشان قرائت کرد.

مانیتورینگ کارمندان برای انجام وظایف روزمره به طور کامل، نیز از وظایف دوربین های مدار بسته به شمار می آید. انتقال تصویر و مانیتورینگ از راه دور کارکنان می تواند سبب ارتقا اثر بخشی عملکرد برای مدیران شود.

یکپارچه سازی

یکی از مزایای سامانه های نظارت تصویری یکپارچه سازی آن با سایر سیستم ها است و در صورتی که در نمایندگی از سامانه های کنترل تردد و یا پیجینگ استفاده می نمایند می توانید این سامانه ها را با هم ادغام نموده و با یک نرم افزار واحد آن را مدیریت نمایید. بررسی ورود و خروج کارمندان و زنگ درب ورودی سامانه هایی هستند که می تواند با نرم افزار دوربین ها یکپارچه شوند.

علاوه بر این سامانه خانه هوشمند نیز امکان تبعیت از نرم افزار را دارد و به کمک نرم افزار جامع می توانید مدیریت دما را نیز داشته باشید.

روش های سودمند برای اجرای دوربین های امنیتی برای نمایندگی های خودرو

هنگام انتخاب دوربین های امنیتی برای نمایندگی های خودرو، نکات مفیدی وجود دارد که کاربران می توانند از آنها برای بهترین انتخاب و مناسب ترین راهکار استفاده نمایند. انتخاب دوربین مناسب به شرایط محیط کاملا وابسته است و برای بهترین انتخاب باید فاکتورهای متعددی را نیز در نظر گرفت.

در بسیاری از مواقع مدل ها و تیپ های متنوعی از دوربین ها در کنار یکدیگر در یک پروژه به کار می برند تا ارزنده ترین راهکار فراهم شود. مهم ترین نکته ای که باید مدنظر قرار دهید این است که دوربین هایی که در فضای آزاد استفاده می شوند آیا توانایی مقابله با گرد و غبار و آب را دارند و به نوعی IP دوربین که بیانگر درجه حفاظت دوربین است برای این محیط ها پاسخگو است.

دقت کنید IP درجه حفاظت مخفف INGRESS PROTECTION است، که از دو عدد تشکیل می شود و برای محیط های بیرونی بهتر است ۶۶ یا ۶۷ باشد. یکی دیگر از نیازهای امنیتی در نمایندگی خودرو محل استقرار وسایل کارکنان است. نظارت بر این مناطق امنیت و آسودگی خاطر کارکنان را افزایش خواهد داد.

 :: بازدید از این مطلب : 12
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

رک دوربین مدار بسته چیست؟

رک-دوربین-مدار-بسته-چیست؟,,
رک ها محفظه های فلزی هستند که دستگاه ضبط NVR یا DVR و یا متعلقات شبکه مانند سوییچ، روتر، مودم، پچ پنل(patch panel) و سرور (Server) و ... در آن قرار می گیرند. تجهیزات مدار بسته معمولا با توجه به نوع کاربری که دارند در مکان های مختلفی قرار داده می شوند و ممکن است در معرض شرایط جوی مختلفی اعم از باد و باران و گرد و غبار قرار گیرند. رک ها نقش محافظتی داشته و دارای واحد اندازه گیری مختص به خود با نام رک یونیت (UNIT)هستند. هر یونیت اندازه ای برابر با 2 اینچ و یا 5 سانتیمتر دارد.
تجهیزات رک مونت
عرض رک ها دارای مقدار ثابت و استانداردی است و برابر با 60 سانتی متر است. تجهیزات رک مونت وسایلی هستند که بر اساس استاندارد رک مونت ساخته شده اند به طوریکه عرض همگی آنها از عرض استاندارد رک مونت تجاوز نمی کند. همچنین باید توجه داشت تجهیزات کوچکتر از عرض 60 سانتی متر نیز رک مونت محسوب نمی گردند و برای نصب آنها در داخل رک باید از سینی مخصوص رک استفاده نمود. رک ها در عین حال می توانند ارتفاع و عمق متغیری داشته باشند.
قسمت های مختلف رک
 • درب رک: درب رک های می تواند از نوع تمام شیشه ای و شیشه ای با فریم فلزی باشد. به دلیل راحتی شکستن درب های تمام شیشه ای و ماندگاری پایین استفاده از انها پیشنهاد نمی گردد.
 • فن (Fan): که نقش خنک کننده و تهویه را برای اجزای داخلی دارد و معمولا در سقف یا کف آن قرار می گیرد.
001-رک,,
 
 • Power Module (پاور ماژول): در واقع مانند یک چند راهی برق عمل کرده که دارای چندین پریز برق برای تامین برق اجزای داخلی استفاده می گردد.
 • سيني (Shelf): به منظور جداسازی بخش های مختلف و یا قرار دادن وسایلی کوچکتر از عرض رک می باشنند مانند سوئيچ و يا مانيتور سرور استفاده می گردد. سيني ها در دو نوع متحرك و ثابت بهمراه رك عرضه مي شوند.
 • بلنک پنل: صفحه های محافظی هستند که جهت جلوگیری از دسترسی به تجهیزات حساس نصب شده در داخل رک جهت ایمنی بیشتر در جلوی آن نصب می گردند . این بلانک پنل ها در انواع 1 ، 2 ، 3 و 4 یونیت عرضه می شوند.
 • لایت پنل: یک لامپ فلورسنت است که در محفظه بالای رک جهت روشنایی داخل رک نصب می شود.

انواع رک دوربین مدار بسته

رک های دوربین مدار بسته معمولا در 2 نوع دیواری و ایستاده تولید می شوند:
رک های دیواری
قابل نصب بر روی دیوار بوده و بیشتر مناسب برای شبکه های کوچک و یا قسمتی از یک شبکه بزرگ هستند. رک های دیواری معمولا در ارتفاع های ۵، ۶، ۷ و ۹ یونیت عرضه می شوند . یونیت واحد سنجش ارتفاع رک است و برابر با ۵/۴۳ سانتی متر می باشد . عمق این رک ها نیز متفاوت است و می تواند ۳۵ ، ۴۵ یا 60 سانتی متر باشد. البته به این نکته توجه نمایید که عمق رک های ایستاده کمی بیشتر است. از کید رک برای قرار گیری سوئیچ های کوچک غیر رکمونت برروی دیوار استفاده می شود و عمق آن تنها ۲۹ سانتیمتر است . رک های با ارتفاع ۹ یونیت از تنوع بیشتری برخوردارند و قابلیت این را دارند که پنل های کناری در برخی از آن ها کاملا باز شده و امکان دسترسی به رک را از بغل فراهم می کند . برخی نیز امکان چرخش تا ۱۰۰ درجه را داشته وامکان دسترسی به پشت رک را برای کاربر فراهم می آورند.
رک های ایستاده
رک های ایستاده بر روی زمین قرار می گیرند. رک های ایستاده قابلیت این را دارند که انواع پچ پنل ، سوئیچ ، سرور ، یو پی اس و سایر قطعات رکمونت ۱۹ اینچی جهت مدیریت بهتر در آنها جایگذاری شوند. دارای ورودی برای انواع کابل در هر دو قسمت بالا و پایین هستند و از هر 4 طرف نیز امکان دسترسی به داخل آنها وجود دارد.. ارتفاع این رک ها می تواند ۱۶ ، ۲۱ ، ۲۸ ، ۳۶ ، ۴۰ و ۴۴ یونیت باشد .و با عمق های ۶۰ ، ۸۰ ، ۱۰۰ سانتیمتر و بیشتر نیز تولید می گردند . درب های آن از نوع شیشه ای یا تلقی فریم دار است.
مشخصات رک استاندارد دوربین مدار بسته

1) رک ها در اندازه های متفاوتی ساخته می شوند اما رایج ترین نوع رک ها، رک های 19 اینچی هستند که استفاده از آنها در تجهیزات مداربسته رایج است. فاصله 19 اینچ در ریلها می بایست مطابق با استاندارد کامپیوتری،مخابراتی و صوتی IEC60297 باشد.
2) ورودی و خروجی برای انواع کابل ها از بالا و پایین رک وجود داشته باشند.
3) سیستم تهویه ی یا فن مناسبی داشته باشد که معمولا در قسمت بالای رک قرار می گیرد.
4) رک های ایستاده باید دارای پایه و چرخ جهت جابه جایی آسان باشند.
5) دارای قفل امنیتی جهت جلوگیری از دسترسی افراد مختلف باشد.
 

پکیج  کامل دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته خرید   خدمات نصب دوربین مدار بسته  فروشگاه هایک ویژن

نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکی

نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکینصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکی

نظارت تصویری یک ابزار امنیتی ارزشمند برای موسسات بهداشت و درمان از هر شکل و اندازه است و به بیماران، پزشکان و کارمندان کمک می کند تا ابتدا در معالجه تمرکز کنند

و نصب دوربین مدار بسته مطب پزشک یکی از ارکان اصلی حفظ امنیت برای مراکز بهداشتی می باشد و این امکان را فراهم می کند که بتوانید در مطب دکتر آرامش داشته باشید زیرا چشمان بیدار دوربین مدار بسته تمام وقایع را ضبط می کند و برای شخص دکتر این مزیت را دارد که بر روی نحوه کار کارکنان خود نظارت داشته باشد.

مزایای دوربین های امنیتی کلینیک

محافظت از بیماران – سوابق پزشکی می توانند برخی از خصوصی ترین اطلاعات را در مورد یک شخص در اختیار داشته باشند و می توانند حاوی اطلاعاتی باشند که می توانند برای سارقان هویت یا سایر طرف های همکار ارزشمند باشند. یک سیستم نظارت تصویری دریک لابی مطب یا اتاق پرونده می تواند به امن بودن سوابق پزشکی و هویت بیماران کمک کند. دوربین های امنیتی کلینیک های درمانی همچنین بیماران را در حالی که منتطر مراجعه به پزشک هستند، ایمن نگه می دارد و به بهبود تجربه کلی آنها کمک می کند.

محافظت از لوازم – یکی از مهمترین قسمت های مراقبت های بهداشتی، داشتن تجهیزات مناسب برای انجام کار است. وسایل پزشکی از موارد ارزان قیمت مانند سواب پنبه گرفته تا تجهیزات پیشرفته مانند دستگاه های اشعه ایکس یا داروهای پیشرفته است. دوربین های امنیتی موجود در اتاق های کلینیک و بیمارستان می توانند به ایمن نگه داشتن منابع و کارآیی عملیات بهداشت و درمان کمک کنند.

مانیتورینگ از راه دور – پیشرفت های ویدیوی IP و فناوری دیجیتال باعث شده است که بتوانید فیلم های نظارت را از راه دور از هر رایانه، تلفن هوشمند یا لپ تاب و موبایل مشاهده کنید، این امر به شما امکان می دهد تا مراکز بهداشتی و درمانی ۲۴ ساعت در روز محافظت بمانند، زیرا مدیران می توانند با کشیدن یک کابل از راه دور از دوربین ها، فورا به هشدارها پاسخ دهند. در منتیجه نصب دوربین مداربسته ضروری است.

خطرات نظارت بر مراکز بهداشت و درمان

حریم خصوصی – بسیار مهم است که از حریم خصوصی بیماران و پزشکان در هر زمان محافظت شود. سلامت یک فرد از نظر قانونی موضوعی است که فقط می تواند بین بیمار و ارائه دهنده خدمات درمانی مورد بحث قرار گیرد، بنابراین دوربین های امنیتی فقط باید در مکان های عمومی قرار بگیرند که در آن باعث به خطر افتادن حریم خصوصی و اعتماد بیمار نشود.

مشاوره راه اندازی برای دوربین های فیلمبرداری IP کلینیک

دوربین ها را در نزدیکی ورودی ها و محل های خروجی قرار دهید تا از هر بازدید کننده ای که وارد کلینیک بهداشت می شود تصویر دریافت کنید و دوربین هایی  را در جلوی اتاق های مطب و راهرو ها استفاده کنید تا از امنیت تجهیزات اطمینان حاصل کنید.

نصاب دوربین مدار بسته مطب

برای اینکه نصب دوربین مدار بسته مطب پزشک داشته باشید و یا اینکه صاحب کلینیک و یا یک مطب پزشکی هستید لازم است این را بدانید که بهترین نصاب دوربین مدار بسته در مطب پزشک در فروشگاه دوربین مدار بسته ایران حافظ می باشد و این امکان را برای شما فراهم می کند که بهترین کیفیت و بالاترین درجه امنیت و نظارت را با پایین ترین قیمت ممکنه داشته باشید می توانید از فروشگاه دوربین مدار بسته ایران حافظ استفاده نمایید و از کادر فنی تخصصی این فروشگاه استفاده کنید.

 :: بازدید از این مطلب : 15
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 

خرید-دوربین-مداربسته-خانگی,,
استفاده از دوربین های مداربسته یکی از بهترین روش های شناسایی و ایجاد امنیت در منازل مسکونی است، به خصوص که اکثر سرقت ها زمانی اتفاق می افتند که منزل خالی است و ساکنین در آن حضور ندارند.
دوربین های امنیتی یک جزء کلیدی در سیستم های امنیتی خانگی بوده و دارای تنوع بسیار بالا و با ویژگی های متفاوتی هستند. به دلیل وجود این تنوع ممکن است انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای منزل شما کار دشواری باشد. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات لازم را برای انتخاب دوربین مداربسته مناسب را در اختیار کاربران قرار دهیم.

چه تعداد دوربین برای منزل مسکونی مناسب است؟

خب این موضوع تا حد زیادی به وسعت منزل یا ساختمان مسکونی بستگی دارد. اما به صورت کلی فارغ از شکل و متراژ ساختمان مکان هایی در ساختمان وجود دارند که نیازمند نصب دوربین مداربسته هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:
درب های ورودی ساختمان: درب های ورود و خروج اولین و مهمترین نقطه در ساختمان است که باید توسط دوربین های مداربسته پوشش داده شوند. از این طریق می توانید بر ورود و خروج افراد کنترل و نظارت داشته و افراد تازه وارد یا غریبه را شناسایی نمایید. توصیه می گردد از دوربین های مداربسته با کیفیت تصویر بالاتری برای این نقاط استفاده کنید.
پارکینگ: یکی از نقاط حساس و مهم در ساختمان پارکینگ ها هستند زیرا دسترسی به آنها آسان بوده و اغلب قسمت انباری نیز در آنها واقع شده اند. این قسمت نیز باید توسط دوربین ها پوشش داده شوند.
حیاط: حیاط یک محیط روباز است و دارای دید باز است. دسترسی به آن از طریق دیوار ها نیز وجود دارد پس بهتر است در این مکان نیز حداقل یک دوربین نصب نمود.
پشت بام: پشت بام به دلیل رفت و آمد کم و خلوت بودن ممکن است ناامن باشد و سارقین از طریق آن بخواهند وارد ساختمان گردند. بنابراین توصیه می گردد برای پشت بام یا ورودی آن حداقل یک دوربین در نظر بگیرید.
انباری ها: اگر در داخل انباری خود اشیا و وسائل گران قیمتی دارید می توانید دوربین های پارکینگ را به نحوی نصب کنید که درب ورودی انباری ها را نیز پوشش دهد. یا در صورت حساسیت بالا می توانید به صورت جداگانه برای آنها دوربین نصب کنید.
محوطه بیرونی ساختمان: محوطه بیرونی ساختمان زمانی اهمیت می یابد که ساکنین ساختمان اتومبیل های خود را در آن پارک کنند که برای افزایش امنیت آنها بهتر است از حداقل دو عدد دوربین استفاده کرد.

دوربین مداربسته مناسب برای فضای داخلی منزل

نصب دوربین مداربسته در داخل منزل مسئله ای است که باید از چندین منظر مورد بررسی قرار گیرد. یک اینکه برای نصب دروبین داخل منزل نیاز به مجوز دراید و نصب آن به صورت مخفی ممکن است پیگرد قانونی داشته باشد . بر فرض دریافت مجوزهای لازم باید با توجه به ویژگی ها و حساسیت های موجود و نظر کارشناس مربوطه پس از بازدید برای منزل خود تصمیم به نصب دوربین با تعداد مشخص بگیرید.

از چه برند دوربین مداربسته ای برای منازل مسکونی استفاده کنیم؟

برند های مختلفی در بازار وجود دارند اما به صورت کلی بهتر است برای منازل مسکونی از برندهای معتبر با قیمت متوسط استفاده گردد. همچنین برندهایی همچون ویژن (Hikvision)،داهوآ (Dahua) و یونی ویو (Uniview) برای نصب در منازل مناسب هستند.
 

دلایل تغییر رنگ تصویر در دوربین مداربسته

خرید دوربین خودرو

دوربین مدار بسته وارم لایت چیست؟

PoE در دوربین مداربسته

عملکرد سیستم کنترل دسترسی

دوربین مداربسته رستوران


:: بازدید از این مطلب : 17
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 

مفهوم استاندارد IP در دوربین مدار بسته به زبان ساده: استاندارد IP در دوربین مدار بسته

Iternational Protection استاندارد بین المللی مقاوم بودن و درجه حفاظت است که برای

دستگاه های الکتریکی و دیجیتالی بکار میرود. ممکن است هنگام خواندن مشخصات فنی

محصولات الکتریکی و دیجیتالی با استاندارد IP که در کنار خود دو عدد به همراه دارد

مواجه شده باشید و مفهوم آن را ندانید در این مقاله درباره این استاندارد توضیح خواهیم

داد. استاندارد بین المللی IP برای تعیین درجه مقاومت تجهیزات الکتریکی در برابر نفوذ

گرد و غبار و فشار اب استفاده میشود. درجه بندی IP از دو عدد تشکیل شده است که هر

رقم بیانگر یک ویژگی خاص از سطح حفاظتی است. رقم اول درجه حفاظتی دستگاه را در

برابر عوامل خارجی نظیر گرد و غبار مشخص میکند. رقم دوم میزان عایق بودن دستگاه را در

برابر مایعات نشان میدهد.

رقم اول در این استاندارد

رقم اول در این استاندارد (عدد سمت چپ) عددی بین ۱ تا ۶ است و نشان میدهد که

دستگاه مد نظر در برابر اشیای خارجی تا چه میزان مقاوم است. این شی می تواند فشار و

نفوذ دست، فشار و نفوذ پیچ گوشتی یا نفوذ گرد و خاک به دستگاه باشند.طبیعیا عدد ۱

کمترین مقاومت و عدد ۶ بیشترین مقاومت را نشان میدهند.

رقم دوم(عدد سمت راست) که عددی بین ۱ تا ۸ است و میزان ضد آب بودن دستگاه را

نشان میدهد. بیشتر دوربین های مدار بسته یکی از این سه استاندارد را دارند:

IP66: مخصوص تجهیزاتی است که در برابر نفوذ گرد و غبار و فشارهای زیاد آب عایق هستند.

IP67: نشان میدهد که دوربین بمدت ۳۰ دقیقه در عمق ۱٫۵ متری آب دوام می آورد.

IP68: این مفهوم را میرساند که دستگاه کاملا ضد آب است و قابلیت  استفاده در زیر آب را دارد.

 

 1. توسعه فناوری ویدئو آنالیتیک
 2. پیشگیری از جرم با دوربین مداربسته
 3. موارد استفاده از دوربین حفاظتی هوشمند
 4. شهر هوشمند و الزامات اجرایی برای آن
 5. توسعه هوش مصنوعی در سیستم های نظارت تصویری
 6. دوربین مداربسته شمارش افراد
 7. مزایای سیستم امنیتی یکپارچه

کنترل ورودی و کنترل دسترسی

 :: بازدید از این مطلب : 12
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 

آشنایی-با-استاندارد-ONVIF-در-دوربین-مداربسته,,
در هنگام انتخاب یک سیستم دوربین مداربسته در اماکن مسکونی یا تجاری چندین فاکتور مهم را باید در نظر گرفت. اگر در زمینه خرید دوربین مداربسته تحقیق کوچکی انجام داده باشید به احتمال زیاد به عبارت سازگار با ONVIF نیز برخورد کرده اید. اما شاید با معنا و کاربرد آن آشنایی لازم را نداشته باشید.

ONVIF چیست؟

ONVIF مخفف عبارت Open Network Video Interface Forum است که ترجمه تحت الفظی آن انجمن ارتباط باز ویدئویی شبکه می شود. ONVIF یک پروتکل جهانی است که برای تسهیل توسعه و استفاده از یک استاندارد باز جهانی برای محصولات و تجهیزات امنیتی و نظارتی ساخته شده است.
در گذشته اگر یک محصول جدید (برای مثال یک دوربین مدار بسته) توسط یک کمپانی تولید و به بازار عرضه می گردید و شما آن را خریداری می کردید و NVR ای از یک برند دیگر داشتید دستگاه ضبط NVR شما قادر به پشتیبانی از دوربین شما نبود. اما امروزه با وجود استاندارد ONVIF در صورتی که برندی که خریداری می کنید از این استاندارد پیروی کند دستگاه های شما با یکدیگر سازگاری خواهند داشت.
برای رفع این مشکل و سهولت در نصب دوربین مداربسته تحت شبکه از برندهای مختلف، این سازمان در سال 2008 توسط شرکت های Axis، Bosch و Sony تاسیس گردید که تولید کنندگان، توسعه دهندگان نرم افزار، و سایر نهادهای مرتبط می توانستند در آن عضو شوند.

دستور العمل های ONVIF

اصول اولیه استاندارد ONVIF شامل استانداردسازی ارتباط بین تجهیزات و دستگاه های IP، سازگارسازی انواع تجهیزات مداربسته با یکدیگر فارغ از نوع برند آنها و پشتیبانی از تمامی محصولات از کمپانی های مختلف است.
دستور العمل های ONVIF به طور کلی شامل مواردی مانند تنظیمات مربوط به نصب دوربین های IP، ردیابی دستگاه ها در شبکه، مدیریت دستگاه، کنترل دوربین مدار بسته PTZ و تجزیه و تحلیل ویدئویی می گردد.
در واقع این استاندارد دارای نسخه یا پروفایل های متعددی است. پروفایل C برای نقاط کنترل دسترسی مبتنی بر IP است؛ پروفایل G برای ذخیره و بازیابی اطلاعات است. و پروفایل S برای سیستم های ویدیویی مبتنی بر IP است.

مزایای ONVIF

با وجود استاندارد ONVIF آزادی بیشتری در انتخاب تجهیزات مداربسته از برند های مختلف خواهید داشت. زیرا در این تجهیزات دیگر نیازی به پیروی از یک دستور العمل مختص هر کدام از برندها نیست و همگی از ONVIF پیروی می کنند. پلتفرم ONVIF اکثر ویژگی های موجود در دوربین های تحت شبکه را در اختیار دارد.
هر چه دستور العمل های ONVIF در دستگاه های بیشتری پیاده سازی گردد، ارائه دهندگان سیستم های نظارتی می توانند زمان کمتری را برای توسعه دستورالعمل های اختصاصی رابط کاربری در محصولات خود صرف کرده و در عوض زمان بیشتری را برای توسعه ویژگی های جدید در محصولات خود صرف کنند.

معایب ONVIF

با تمام این توصیفات استاندارد ONVIF دارای معایبی نیز می باشد. دو موضوع مهم در ارتباط با انتخاب تجهیزاتی که با استاندارد ONVIF سازگار هستند وجود دارد:
 • کیفیت اجرای دستور العمل های پروتکل ONVIF توسط تولیدکنندگان
 • کیفیت نحوه ادغام پروتکل ONVIF با پروتکل سازنده

هر کدام از دو مورد بالا دارای اما و اگرهایی است که در میزان بازدهی پروتکل ONVIF تاثیرگذار بوده و نقص و کمبود کیفیت در هر کدام از دو مورد بالا کیفیت و بازدهی این استاندارد را کاهش می دهد.

دوربین  اتوموبیل

DVR هیبرید

تکنولوژی Defog (مه زدایی) در دوربین مداربسته

تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته

Dual Stream در دوربین مداربسته

تفاوت دوربین مداربسته HD و FULL HD

 معرفی دوربین مدار بسته ضد نور

امنیت فیزیکی دوربین مداربسته

دوربین پلاک خوان چیست ؟
 


:: بازدید از این مطلب : 12
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 

پیکسل در دوربین مدار بسته

پیکسل در دوربین مدار بسته

مگا پیکسل یک واحد اندازه گیری برای مشخص کردن رزولوشن

یا تفکیک پذیری در سیستم های ویدئویی دیجیتال است. در این

مطلب با این واحد بیشتر آشنا خواهید شد.

پیکسل چیست؟

واژه پیکسل یا Pixel گرفته شده از دو واژه pic (کوتاه شده picture

به معنای تصویر) و cell (به معنای جزء یا سلول) است که می توان

آن را جزء تصویر ترجمه کرد. در سیستم های دیجیتالی برای ساخت

یک تصویر از نقاط زیادی که به صورت یک جدول در کنار هم قرار داده

شده اند استفاده می شود. این نقاط هر یک دارای اطلاعاتی از

رنگ و میزان روشنایی هستند که در نهایت در کنار هم تصویر اصلی

را تشکیل می دهند. طبیعتا هر چه تهداد این نقاط برای تشکیل یک

تصویر بیشتر باشد امکان تشخیص جزئیات در تصویر بیشتر خواهد بود.

از همین رو تعداد پیکسل های تشکیل دهنده تصویر یکی از مهمترین

المان های نشان دهنده کیفیت آن است.

مگا پیکسل چیست؟

از آنجایی که در سیستم های دیجیتالی امروزی معمولا تعداد پیکسل

های تشکیل دهنده تصاویر اعدادی بسیار بزرگ و در سطح میلیون

پیکسل هستند از واحد مگا پیکسل (یا میلیون پیکسل) به عنوان

واحد رایج تر برای آنها استفاده می شود. قائدتا می توان تصور کرد

که در صورت افزایش بیشتر قدرت دوربین ها ممکن است در آینده

واحد گیگا پیکسل به عنوان واحد رایج مورد استفاده قرار گیرد.

مقالات مرتبط با دوربین های مداربسته:

 1. ویژگی smart ir در دوربین های مدار بسته
 2. دلایل نصب دوربین مداربسته
 3. دوربین مدار بسته وای فای
 4. حسگر رادار دوربین مداربسته
 5.  دوربین مداربسته ضد نور
 6. تاثیر نور بر عملکرد دوربین مداربسته
 7. تکنولوژی Defog (مه زدایی) در دوربین مداربسته
 8. تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته
 9. Dual Stream در دوربین مداربسته

تفاوت دوربین مداربسته HD و FULL HD:: بازدید از این مطلب : 19
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 28 شهريور 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 

برد دوربین مدار بسته بی سیم

برد دوربین مدار بسته بی سیم

برد در دوربین های مدار بسته ی بیسیم، در واقع همان بهترین فاصله

برای دریافت و ارسال تصاویر بدون نیاز به کابل کشی است. با توجه به

اینکه دوربین های مدار  بسته ی بیسیم، شامل دو دسته ی آنالوگ و

دیجیتال هستند، محدوده ی برد در آنها نیز متفاوت خواهد بود.

دوربین های مدار بسته ی بی سیم آنالوگ

در دوربین های بی سیم آنالوگ، انتقال ویدئو های صوتی و تصویری،

با استفاده از فرکانس و امواج رادیویی صورت می گیرد. برد این دوربین

های بی سیم، حدود ۹۰ متر است که در صورت وجود موانعی چون:

دیوار و یا موانع دیگر محدوده ی برد کمتری را شامل می شود. پهنای

باند در این دوربین های بی سیم، در سه فرکانس ۹۰۰ مگا هرتز ، ۲٫۴

گیگا هرتز و ۵٫۸ گیگا هرتز موجود است که در حال حاضر اکثر دوربین های

نظارتی بی سیم، با فرکانس ۲٫۴ گیگا هرتز عمل می کنند.

دوربین مدار بسته ی بی سیم IP

به دوربین های که دارای استاندارد IEE802.11 و یا WiFi هستند، دوربین

های مدار بسته بی سیم دیجیتالی (تحت شبکه) می گوییم. ویدئو های

صوتی و تصویری، در این دوربین های بی سیم، از طریق بسته های

دیجیتالی رمز گذاری می شود و با پهنای باند اینترنت، انتقال داده می

شوند. محدوده ی برد در این دوربین های بی سیم، حدود ۱۳۷ متر

است. همچنین این دوربین، با استفاده از تکنولوژی WiFi، امکان ارسال

و دریافت تصاویری با حجم بالا را فراهم می کند. باید توجه داشته باشیم

که در صورت استفاده از دوربین های شبکه در تعداد زیاد، ممکن است

در پهنای باند و انتقال تصاویر، اختلال ایجاد شود. بر همین اساس بسیاری

از کار شناسان، از چند شبکه ی بی سیم اینترنتی استفاده می کنند.

مقالات دوربین های مداربسته:

https://www.evernote.com/shard/s476/sh/dc25266c-73e6-a0f1-2c85-1907845cd5a4/63b80c5b0fdd62181459833af6723de5

https://www.merchantcircle.com/blogs/trades-fort-wayne-in/2021/7/-/2054338

https://infosite.siterubix.com/%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%87/

https://www.pawer.global/activity/p/268657/

http://mehfeel.net/mehfeel/blogs/post/249434

http://recampus.ning.com/profiles/blogs/6556033:BlogPost:9414147

https://www.dailystrength.org/journals/khryd-dwrbyn-mdrbsth-1

 :: بازدید از این مطلب : 28
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 28 شهريور 1400 | نظرات ()