نوشته شده توسط : جعفر

فشرده سازی H.265 در دوربین مداربسته چیست

فشرده-سازی-H265-در-دوربین-مداربسته-چیست,,

یکی از مشکلات موجود در ارسال، ضبط و ذخیره سازی تصاویر ویدئویی حجم بالای این اطلاعات است که فضای بسیار زیادی از هارد دیسک را اشغال می کند. برای ذخیره سازی تصاویر با کیفیت بالا و حجم کم از فرمت های ذخیره سازی متفاوتی از جمله MPEG4، H.264، H.265 و... استفاده می گردد. فرمت فشرده سازی H.265 یکی از زیر مجموعه های فرمت MPEG4 است که توسط تیم JCT-VC ابداع گردید. H.265 یا HEVC (HIGH EFFICIENCY VIDEO CODING) یک استاندارد فشرده سازی ویدئویی است که استفاده از آن در کاهش حجم تصاویر ویدئویی دوربین های مداربسته رایج است. استاندارد H.265 در واقع ورژن ارتقا یافته فرمت H.264 است. دوربین های با قابلیت فشرده سازی H.265 می توانند تصاویری با کیفیت بالا ارائه داده بدون آنکه مصرف پهنای باند افزایش یافته و یا اختلالی در عملکرد سایر دستگاه های داخل شبکه رخ دهد.

نحوه فشرده سازی در H.265

نحوه فشرده سازی در H.265 بدین گونه است، شرایطی را در نظر بگیرید در اکثریت قریب به اتفاق فریم ها تغییری رخ نداده است، برای مثال تصویری از فردی را در نظر بگیرید که در یک فریم در حال صحبت کردن است و هیچگونه تغییری در سایر اجزای تصویر و پس زمینه نیز مشاهده نمی گردد و تنها قسمت تغییر یافته، تکان خوردن لب ها و اجزای صورت است. در این حالت اکثر پیکسل های موجود در تصویر به غیر از قسمت صورت تغییری نمی کنند پس به جای کدگذاری مجدد هر پیکسل از هر فریم تنها قسمت تغییر یافته تشخیص و کدگذاری می گردد.
همانطور که میدانیم نرخ BITRATE در دوربین های مدار بسته میزان حجم اطلاعات را مشخص نموده و رابطه مستقیمی نیز با کیفیت تصاویر دارد. مکانیسم فشرده سازی H.265 بدین صورت است که با کاهش نرخ BITRATE حجم تصاویر نیز کاهش می یابد بدون آنکه تغییری در کیفیتشان رخ دهد. اساس استاندارد فشرده سازی تصاویر بر پایه تکنیک جبرانی حرکت یا Motion Compensated Prediction است. بلوک های پیکسلی با ارجاع به فضایی دیگر از همان فریم و یا فریم دیگر کدگذاری می گردند. HEVC می تواند بردارهای حرکتی را با دقت بسیار بیشتری ترسیم کرده و بلوک های پیکسلی را با خطای باقی مانده کمتری کدگذاری کند.

مقایسه H.265 با H.264

مکانیسم فشرده سازی H.265 از چندین نظر پیشرفته تر از H.264 می باشد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:
1. توانایی فشرده سازی: H.265 نسبت به H.264 دارای قابلیت فشرده سازی تا ۲ برابر بیشتر در همان سطح کیفیت می باشد.
2. استفاده از پهنای باند: به دلیل اینکه در استاندارد H.265 در صورت تغییرات جزئی در هر فریم بخش کمتری از آن تکرار و باقی بخش ها بدون تغییر به فریم بعدی منتقل می شوند. بدین ترتیب پهنای باند کمتری نیز مورد استفاده قرار می گیرد که بویژه در استفاده از دوربین های تحت شبکه یا IP بسیار مهم است.
3. تقسیم بندی پیکسل ها: در حالیکه H.264 قابلیت تعریف ماکروبلوک هایی با ابعاد 16*16 پیکسل را دارد اما HEVC می تواند طیف وسیعتری از اندازه های بلوک را تا 64*64 پیکسل توصیف کند. به زبان ساده با توجه به عکس سمت چپ متوجه می شوید در فرمت HH.264 تصویر به 256 پیکسل تقسیم بندی می گردد و در صورت تغییر در هر کدام از پیکسل ها فقط و فقط این تغییرات ذخیره می گردند. اما در تصویر سمت راست با فرمت H.265 تصویر به 4096 پیکسل تقسیم بندی شده و در صورت حرکت یا تغییر در تصویر تغییرات به صورت جزئی تری به فریم بعدی انتقال می یابد در نتیجه حجم اطلاعات انتقالی نیز کاهش می یابند.
4.امکان PLAYBACK تصاویر با سرعت بالا: به دلیل پردازش همزمان بخش های مختلف تصاویر در H.265 PLAYBACK تصاویر با تاخیر کمتری نسبت به روش H.264 انجام می گردد.

قیمت پک دوربین مدار بسته    شرکت دوربین مدار بسته     نصب دوربین مدار بسته    نمایندگی هایکویژن

دوربین مدار بسته برای تعمیرگاه های خودرو و نمایندگی ها

دوربین مدار بسته برای تعمیرگاه های خودرو و نمایندگی ها

دوربین مدار بسته برای تعمیرگاه های خودرو و نمایندگی ها

سرمایه گذاری برای امن سازی بنگاه های خودرو یا نمایندگی های فروش خودرو و توسعه امنیت آن می تواند از سرمایه گران بهای آنها و اموال آن به نحوی مطلوب محافظت نماید.

بسیاری از نمایندگی های خودرو، موجودی های خود را در بیرون از محوطه و یا در فضایی باز نگهداری می نمایند و این امر سبب می شود که سارقان و دزدان به آن چشم طمع داشته باشند و بخواهند که خود خودرو و یا وسایل آن را به سرقت برند.

در این نمایندگی ها خودرو هایی با رنج قیمت متفاوت وجود دارد و اگر یک سارق بتواند به آن نفوذ کرده و بخشی از آن اموال را به سرقت برد علاوه بر وارد آمدن خسارت به آن موسسه، اعتبار ایشالن نیز زیر سوال خواهد رفت.

امروزه سیستم های نظارت تصویری متنوعی عرضه شده است که می تواند برای نمایندگان فروش خودرو و یا بنگاه ماشین، بر اساس هر بودجه ای پیاده سازی شود. در این مقاله قصد داریم تا اهمیت اجرای سامانه های نظارت تصویری در این اماکن را بررسی نماییم. سپس درباره مزایای پیاده سازی آن ها اشاره خواهیم نمود. یادمان باشد امنیت هر کسب و کار در موفقیت آن کسب و کار تاثیر مستقیم و بسزایی دارد.

باید این دید را داشته باشید که دوربین در نمایندگی فروش خودرو می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری دراز مدت در نظر گرفته شود.

نکات امنیتی در هنگام نصب دوربین های مدار بسته

اگر خواهان نصب سیستم نظارتی در بنگاه خودروی خود هستید و می خواهید آن را به طور کامل ایمن نمایید، لازم است چندین فاکتور را مد نظر قرار دهید. این عوامل تاثیر بسزایی در انتخاب نوع دوربین و ویژگی های آن دارد تا بنگاه خودرو به طور کامل امن گردد. این عوامل در نصب بهینه آن نیز دخیل هستند.

اولین گام و مهم ترین گام برای مشخص شدن عوامل و فاکتورها، پرسیدن چند سوال ابتدایی و مهم است. اولین سوال باید درباره میزان و تعداد سرقت ها در سال های گذشته باشد. اگر تعداد سرقت ها زیاد باشد، مشخص است که نمایندگی فروش خودرو آسیب پذیری بالایی را در برابر سرقت دارد.

همچنین محله ای که این نمایندگی در آن قرار گرفته است نیز می تواند جرم خیز بودن آن را مشخص نماید. برای بررسی جرم خیز بودن محله می توانید پرس و جویی را از همسایگان داشته باشید. هر چه تعداد سرقت ها در محوطه نمایندگی و یا محله بیشتر باشد، شما باید تعداد دوربین های بیشتری را برای محیط و یا دیواره در نظر بگیرید.

بسیاری از بنگاه های فروش خودرو آسیب پذیر هستند و زیر نظر بسیاری از سارقان قرار دارند. از سویی دیگر در صورتی که صاحبان این مشاغل مدیریت و نظارت مناسبی بر این محیط ها نداشته باشند شرایط جوی و آب و هوا می تواند خسارتی را بر بدنه و سایر بخش های خودرو وارد سازد.

پرسش دوم شما باید به شناسایی مناطق جرم خیز گاراژ و یا نمایندگی فروش خودرو می توانید بهترین مکان های نصب دوربین را شناسایی کنید. شناسایی این مناطق و تعیین تعداد دوربین سبب جلوگیری از هزینه های اضافی برای خرید دوربین های غیر ضروری خواهد شد. بهترین راه این است که شما در ابتدای امر مناطقی که برای شما مهم تر هستند و سرمایه های بیشتری در آنجا انبار کرده اید را مشخص نمایید.

همچنین مناطقی که کمتر در تردد مسئولین وجود دارد نیز می تواند به مرور سبب جرم خیز شدن آن مناطق گردد. لیست این مناطق را تکمیل نمایید تا در انتخاب محل دوربین دقیق تر عمل نمایید. یکی از تهدید هایی که در مراکز تعمیر و یا نمایندگی خودرو وجود دارد دزدیدن لاستیک است. سرقت لاستیک آسیب پذیری بالقوه ای است که در تمامی نمایندگی های تعمیر خودرو وجود دارد.

در صورتی که چنین تهدیدی در منطقه شما رخ داده است لازم است از دوربین هایی استفاده نمایید که با راهکار تشخیص چهره ترکیب شود و سارقان را به مرور به شما معرفی نماید. برای آنکه بتوانید تصویری محکمه پسند را به مراجع قضایی تحویل دهید لازم است که مشخصات جزئی شامل رنگ لباس، میمیک صورت و موارد دیگر در تصویر مشخص باشد تا برای اثبات وقوع جرم قاضی تصمیم درستی را اتخاذ نماید.

پرسش سوم و پرسش نهایی که باید برای انتخاب دوربین ها در نظر داشته باشید این است که آیا در حال حاضر امنیتی وجود دارد؟ آیا سیستم امنیتی موجود موثر و کارا است؟ نقاط ضعف سیستم امنیتی موجود چیست؟

اگر در حال حاضر از سیستم های آنالوگ قدیمی استفاده می کنید و سامانه امنیتی شما از سیستم های مدرن بهره نمی گیرد باید سیستم خود را ارتقا دهید. سیستم های مدار بسته آنالوگ عملکردی محدود دارند و قابلیت های آنها انگشت شمار است. در بسیاری از مواقع تصویر این دوربین ها بی فایده می باشد و قاضی آن را قبول نمی نماید.

ارتقا سیستم های مدار بسته آنالوگ به دوربین های تحت شبکه می تواند مزایای بی شماری را به ارمغان آورد و امنیت منطقه را به طور کارا ارتقا دهد.

مزایای سیستم های نظارت تصویری در نمایندگی خودرو

نصب و اجرای پروژه های نظارت تصویری در نمایندگی های خودرو، می تواند مزایای بسیاری را به ارمغان آورد. این مزایا سبب ارتقا امنیت محیط کسب و کار آن ها خواهد شد. در بخش زیر به معرفی برخی از این مزایا می پردازیم.

بازدارندگی از وقوع جرم

یکی از الزامات امنیت در هر کسب و کار از جمله نمایندگی ها فروش و تعمیر خودرو، امن سازی محیط و ارتقا سپرهای امنیتی می باشد. باید در هر کسب وکاری اطمینان حاصل شود که وقوع و نفوذ جرم به یک منطقه سخت و دشوار است، این امر یکی از مسئولیت های بزرگ هر سازمان یا ارگان می باشد.

دوربین های امنیتی در هر منطقه از جمله گاراژهای تعمیرگاه و یا بنگاه های فروش عامل باز دارنده از وقوع جرم می باشند. استفاده از دوربین های جدید با قابلیت های نوآورانه سبب ارتقا امنیت هر محدوده می شود. در بسیاری از تحقیقات نشات داده شده است که خود دوربین عامل بازدارنده محسوب می شود چرا که سارقان نمی خواهند از اعمال مجرمانه خود اثر بگذارند و فیلمی از جرم خود را به صاحبان تحویل دهند.

سارقان با دیدن دوربین راه خود را کج کرده و به منطقه دیگر برای ارتکاب جرم مهاجرت می کنند.

محافظت از موجودی

همانطور که قبلا نیز اشاره شد، نمایندگی های فروش و تعمیرات خودرو نسبت به سایر مشاغل خرده فروشی کالاهای بسیار گران قیمت تری دارند. علاوه بر این، بخش بزرگی از موجودی خودرو آنها پس از پایان ساعت کاری در خارج از منطقه باقی می ماند، که می تواند یک هدف وسوسه انگیز، برای مجرمان بوده و یا لاستیک خودروها به سرقت رود.

حفظ امنیت نمایندگی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دوربین های امنیتی می توانند یک لایه دفاعی قدرتمند را فراهم کنند. با استفاده از هوشمند سازی های نظیر تشخیص حرکت و یا تشخیص نفوذ می توان هوشمند سازی منطقه را مضاعف نمود و با انتقال تصویر و ارائه پیام هشدار به صاحبان امنیت منطقه را به لطف سامانه نظارت تصویری مدرن ارتقا بخشید.

امن سازی ساختمان، کارکنان و مشتریان

دوربین های امنیتی که در نمایندگی های خودرو نصب می شوند علاوه بر حفظ دارایی وظیفه امن سازی کارکنان و مشتریان را دارند. با مانیتورینگ دوربین ها می توان کارکنان را در زمان بحران مطلع نمود و یا اگر یک مشتری در معرض خطر قرار دارد از طریق بلندگو پیام هایی را برای ایشان قرائت کرد.

مانیتورینگ کارمندان برای انجام وظایف روزمره به طور کامل، نیز از وظایف دوربین های مدار بسته به شمار می آید. انتقال تصویر و مانیتورینگ از راه دور کارکنان می تواند سبب ارتقا اثر بخشی عملکرد برای مدیران شود.

یکپارچه سازی

یکی از مزایای سامانه های نظارت تصویری یکپارچه سازی آن با سایر سیستم ها است و در صورتی که در نمایندگی از سامانه های کنترل تردد و یا پیجینگ استفاده می نمایند می توانید این سامانه ها را با هم ادغام نموده و با یک نرم افزار واحد آن را مدیریت نمایید. بررسی ورود و خروج کارمندان و زنگ درب ورودی سامانه هایی هستند که می تواند با نرم افزار دوربین ها یکپارچه شوند.

علاوه بر این سامانه خانه هوشمند نیز امکان تبعیت از نرم افزار را دارد و به کمک نرم افزار جامع می توانید مدیریت دما را نیز داشته باشید.

روش های سودمند برای اجرای دوربین های امنیتی برای نمایندگی های خودرو

هنگام انتخاب دوربین های امنیتی برای نمایندگی های خودرو، نکات مفیدی وجود دارد که کاربران می توانند از آنها برای بهترین انتخاب و مناسب ترین راهکار استفاده نمایند. انتخاب دوربین مناسب به شرایط محیط کاملا وابسته است و برای بهترین انتخاب باید فاکتورهای متعددی را نیز در نظر گرفت.

در بسیاری از مواقع مدل ها و تیپ های متنوعی از دوربین ها در کنار یکدیگر در یک پروژه به کار می برند تا ارزنده ترین راهکار فراهم شود. مهم ترین نکته ای که باید مدنظر قرار دهید این است که دوربین هایی که در فضای آزاد استفاده می شوند آیا توانایی مقابله با گرد و غبار و آب را دارند و به نوعی IP دوربین که بیانگر درجه حفاظت دوربین است برای این محیط ها پاسخگو است.

دقت کنید IP درجه حفاظت مخفف INGRESS PROTECTION است، که از دو عدد تشکیل می شود و برای محیط های بیرونی بهتر است ۶۶ یا ۶۷ باشد. یکی دیگر از نیازهای امنیتی در نمایندگی خودرو محل استقرار وسایل کارکنان است. نظارت بر این مناطق امنیت و آسودگی خاطر کارکنان را افزایش خواهد داد.

 :: بازدید از این مطلب : 5
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

رک دوربین مدار بسته چیست؟

رک-دوربین-مدار-بسته-چیست؟,,
رک ها محفظه های فلزی هستند که دستگاه ضبط NVR یا DVR و یا متعلقات شبکه مانند سوییچ، روتر، مودم، پچ پنل(patch panel) و سرور (Server) و ... در آن قرار می گیرند. تجهیزات مدار بسته معمولا با توجه به نوع کاربری که دارند در مکان های مختلفی قرار داده می شوند و ممکن است در معرض شرایط جوی مختلفی اعم از باد و باران و گرد و غبار قرار گیرند. رک ها نقش محافظتی داشته و دارای واحد اندازه گیری مختص به خود با نام رک یونیت (UNIT)هستند. هر یونیت اندازه ای برابر با 2 اینچ و یا 5 سانتیمتر دارد.
تجهیزات رک مونت
عرض رک ها دارای مقدار ثابت و استانداردی است و برابر با 60 سانتی متر است. تجهیزات رک مونت وسایلی هستند که بر اساس استاندارد رک مونت ساخته شده اند به طوریکه عرض همگی آنها از عرض استاندارد رک مونت تجاوز نمی کند. همچنین باید توجه داشت تجهیزات کوچکتر از عرض 60 سانتی متر نیز رک مونت محسوب نمی گردند و برای نصب آنها در داخل رک باید از سینی مخصوص رک استفاده نمود. رک ها در عین حال می توانند ارتفاع و عمق متغیری داشته باشند.
قسمت های مختلف رک
 • درب رک: درب رک های می تواند از نوع تمام شیشه ای و شیشه ای با فریم فلزی باشد. به دلیل راحتی شکستن درب های تمام شیشه ای و ماندگاری پایین استفاده از انها پیشنهاد نمی گردد.
 • فن (Fan): که نقش خنک کننده و تهویه را برای اجزای داخلی دارد و معمولا در سقف یا کف آن قرار می گیرد.
001-رک,,
 
 • Power Module (پاور ماژول): در واقع مانند یک چند راهی برق عمل کرده که دارای چندین پریز برق برای تامین برق اجزای داخلی استفاده می گردد.
 • سيني (Shelf): به منظور جداسازی بخش های مختلف و یا قرار دادن وسایلی کوچکتر از عرض رک می باشنند مانند سوئيچ و يا مانيتور سرور استفاده می گردد. سيني ها در دو نوع متحرك و ثابت بهمراه رك عرضه مي شوند.
 • بلنک پنل: صفحه های محافظی هستند که جهت جلوگیری از دسترسی به تجهیزات حساس نصب شده در داخل رک جهت ایمنی بیشتر در جلوی آن نصب می گردند . این بلانک پنل ها در انواع 1 ، 2 ، 3 و 4 یونیت عرضه می شوند.
 • لایت پنل: یک لامپ فلورسنت است که در محفظه بالای رک جهت روشنایی داخل رک نصب می شود.

انواع رک دوربین مدار بسته

رک های دوربین مدار بسته معمولا در 2 نوع دیواری و ایستاده تولید می شوند:
رک های دیواری
قابل نصب بر روی دیوار بوده و بیشتر مناسب برای شبکه های کوچک و یا قسمتی از یک شبکه بزرگ هستند. رک های دیواری معمولا در ارتفاع های ۵، ۶، ۷ و ۹ یونیت عرضه می شوند . یونیت واحد سنجش ارتفاع رک است و برابر با ۵/۴۳ سانتی متر می باشد . عمق این رک ها نیز متفاوت است و می تواند ۳۵ ، ۴۵ یا 60 سانتی متر باشد. البته به این نکته توجه نمایید که عمق رک های ایستاده کمی بیشتر است. از کید رک برای قرار گیری سوئیچ های کوچک غیر رکمونت برروی دیوار استفاده می شود و عمق آن تنها ۲۹ سانتیمتر است . رک های با ارتفاع ۹ یونیت از تنوع بیشتری برخوردارند و قابلیت این را دارند که پنل های کناری در برخی از آن ها کاملا باز شده و امکان دسترسی به رک را از بغل فراهم می کند . برخی نیز امکان چرخش تا ۱۰۰ درجه را داشته وامکان دسترسی به پشت رک را برای کاربر فراهم می آورند.
رک های ایستاده
رک های ایستاده بر روی زمین قرار می گیرند. رک های ایستاده قابلیت این را دارند که انواع پچ پنل ، سوئیچ ، سرور ، یو پی اس و سایر قطعات رکمونت ۱۹ اینچی جهت مدیریت بهتر در آنها جایگذاری شوند. دارای ورودی برای انواع کابل در هر دو قسمت بالا و پایین هستند و از هر 4 طرف نیز امکان دسترسی به داخل آنها وجود دارد.. ارتفاع این رک ها می تواند ۱۶ ، ۲۱ ، ۲۸ ، ۳۶ ، ۴۰ و ۴۴ یونیت باشد .و با عمق های ۶۰ ، ۸۰ ، ۱۰۰ سانتیمتر و بیشتر نیز تولید می گردند . درب های آن از نوع شیشه ای یا تلقی فریم دار است.
مشخصات رک استاندارد دوربین مدار بسته

1) رک ها در اندازه های متفاوتی ساخته می شوند اما رایج ترین نوع رک ها، رک های 19 اینچی هستند که استفاده از آنها در تجهیزات مداربسته رایج است. فاصله 19 اینچ در ریلها می بایست مطابق با استاندارد کامپیوتری،مخابراتی و صوتی IEC60297 باشد.
2) ورودی و خروجی برای انواع کابل ها از بالا و پایین رک وجود داشته باشند.
3) سیستم تهویه ی یا فن مناسبی داشته باشد که معمولا در قسمت بالای رک قرار می گیرد.
4) رک های ایستاده باید دارای پایه و چرخ جهت جابه جایی آسان باشند.
5) دارای قفل امنیتی جهت جلوگیری از دسترسی افراد مختلف باشد.
 

پکیج  کامل دوربین مدار بسته  دوربین مدار بسته خرید   خدمات نصب دوربین مدار بسته  فروشگاه هایک ویژن

نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکی

نصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکینصب دوربین مدار بسته در مطب های پزشکی

نظارت تصویری یک ابزار امنیتی ارزشمند برای موسسات بهداشت و درمان از هر شکل و اندازه است و به بیماران، پزشکان و کارمندان کمک می کند تا ابتدا در معالجه تمرکز کنند

و نصب دوربین مدار بسته مطب پزشک یکی از ارکان اصلی حفظ امنیت برای مراکز بهداشتی می باشد و این امکان را فراهم می کند که بتوانید در مطب دکتر آرامش داشته باشید زیرا چشمان بیدار دوربین مدار بسته تمام وقایع را ضبط می کند و برای شخص دکتر این مزیت را دارد که بر روی نحوه کار کارکنان خود نظارت داشته باشد.

مزایای دوربین های امنیتی کلینیک

محافظت از بیماران – سوابق پزشکی می توانند برخی از خصوصی ترین اطلاعات را در مورد یک شخص در اختیار داشته باشند و می توانند حاوی اطلاعاتی باشند که می توانند برای سارقان هویت یا سایر طرف های همکار ارزشمند باشند. یک سیستم نظارت تصویری دریک لابی مطب یا اتاق پرونده می تواند به امن بودن سوابق پزشکی و هویت بیماران کمک کند. دوربین های امنیتی کلینیک های درمانی همچنین بیماران را در حالی که منتطر مراجعه به پزشک هستند، ایمن نگه می دارد و به بهبود تجربه کلی آنها کمک می کند.

محافظت از لوازم – یکی از مهمترین قسمت های مراقبت های بهداشتی، داشتن تجهیزات مناسب برای انجام کار است. وسایل پزشکی از موارد ارزان قیمت مانند سواب پنبه گرفته تا تجهیزات پیشرفته مانند دستگاه های اشعه ایکس یا داروهای پیشرفته است. دوربین های امنیتی موجود در اتاق های کلینیک و بیمارستان می توانند به ایمن نگه داشتن منابع و کارآیی عملیات بهداشت و درمان کمک کنند.

مانیتورینگ از راه دور – پیشرفت های ویدیوی IP و فناوری دیجیتال باعث شده است که بتوانید فیلم های نظارت را از راه دور از هر رایانه، تلفن هوشمند یا لپ تاب و موبایل مشاهده کنید، این امر به شما امکان می دهد تا مراکز بهداشتی و درمانی ۲۴ ساعت در روز محافظت بمانند، زیرا مدیران می توانند با کشیدن یک کابل از راه دور از دوربین ها، فورا به هشدارها پاسخ دهند. در منتیجه نصب دوربین مداربسته ضروری است.

خطرات نظارت بر مراکز بهداشت و درمان

حریم خصوصی – بسیار مهم است که از حریم خصوصی بیماران و پزشکان در هر زمان محافظت شود. سلامت یک فرد از نظر قانونی موضوعی است که فقط می تواند بین بیمار و ارائه دهنده خدمات درمانی مورد بحث قرار گیرد، بنابراین دوربین های امنیتی فقط باید در مکان های عمومی قرار بگیرند که در آن باعث به خطر افتادن حریم خصوصی و اعتماد بیمار نشود.

مشاوره راه اندازی برای دوربین های فیلمبرداری IP کلینیک

دوربین ها را در نزدیکی ورودی ها و محل های خروجی قرار دهید تا از هر بازدید کننده ای که وارد کلینیک بهداشت می شود تصویر دریافت کنید و دوربین هایی  را در جلوی اتاق های مطب و راهرو ها استفاده کنید تا از امنیت تجهیزات اطمینان حاصل کنید.

نصاب دوربین مدار بسته مطب

برای اینکه نصب دوربین مدار بسته مطب پزشک داشته باشید و یا اینکه صاحب کلینیک و یا یک مطب پزشکی هستید لازم است این را بدانید که بهترین نصاب دوربین مدار بسته در مطب پزشک در فروشگاه دوربین مدار بسته ایران حافظ می باشد و این امکان را برای شما فراهم می کند که بهترین کیفیت و بالاترین درجه امنیت و نظارت را با پایین ترین قیمت ممکنه داشته باشید می توانید از فروشگاه دوربین مدار بسته ایران حافظ استفاده نمایید و از کادر فنی تخصصی این فروشگاه استفاده کنید.

 :: بازدید از این مطلب : 5
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 17 مهر 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 

خرید-دوربین-مداربسته-خانگی,,
استفاده از دوربین های مداربسته یکی از بهترین روش های شناسایی و ایجاد امنیت در منازل مسکونی است، به خصوص که اکثر سرقت ها زمانی اتفاق می افتند که منزل خالی است و ساکنین در آن حضور ندارند.
دوربین های امنیتی یک جزء کلیدی در سیستم های امنیتی خانگی بوده و دارای تنوع بسیار بالا و با ویژگی های متفاوتی هستند. به دلیل وجود این تنوع ممکن است انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای منزل شما کار دشواری باشد. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات لازم را برای انتخاب دوربین مداربسته مناسب را در اختیار کاربران قرار دهیم.

چه تعداد دوربین برای منزل مسکونی مناسب است؟

خب این موضوع تا حد زیادی به وسعت منزل یا ساختمان مسکونی بستگی دارد. اما به صورت کلی فارغ از شکل و متراژ ساختمان مکان هایی در ساختمان وجود دارند که نیازمند نصب دوربین مداربسته هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:
درب های ورودی ساختمان: درب های ورود و خروج اولین و مهمترین نقطه در ساختمان است که باید توسط دوربین های مداربسته پوشش داده شوند. از این طریق می توانید بر ورود و خروج افراد کنترل و نظارت داشته و افراد تازه وارد یا غریبه را شناسایی نمایید. توصیه می گردد از دوربین های مداربسته با کیفیت تصویر بالاتری برای این نقاط استفاده کنید.
پارکینگ: یکی از نقاط حساس و مهم در ساختمان پارکینگ ها هستند زیرا دسترسی به آنها آسان بوده و اغلب قسمت انباری نیز در آنها واقع شده اند. این قسمت نیز باید توسط دوربین ها پوشش داده شوند.
حیاط: حیاط یک محیط روباز است و دارای دید باز است. دسترسی به آن از طریق دیوار ها نیز وجود دارد پس بهتر است در این مکان نیز حداقل یک دوربین نصب نمود.
پشت بام: پشت بام به دلیل رفت و آمد کم و خلوت بودن ممکن است ناامن باشد و سارقین از طریق آن بخواهند وارد ساختمان گردند. بنابراین توصیه می گردد برای پشت بام یا ورودی آن حداقل یک دوربین در نظر بگیرید.
انباری ها: اگر در داخل انباری خود اشیا و وسائل گران قیمتی دارید می توانید دوربین های پارکینگ را به نحوی نصب کنید که درب ورودی انباری ها را نیز پوشش دهد. یا در صورت حساسیت بالا می توانید به صورت جداگانه برای آنها دوربین نصب کنید.
محوطه بیرونی ساختمان: محوطه بیرونی ساختمان زمانی اهمیت می یابد که ساکنین ساختمان اتومبیل های خود را در آن پارک کنند که برای افزایش امنیت آنها بهتر است از حداقل دو عدد دوربین استفاده کرد.

دوربین مداربسته مناسب برای فضای داخلی منزل

نصب دوربین مداربسته در داخل منزل مسئله ای است که باید از چندین منظر مورد بررسی قرار گیرد. یک اینکه برای نصب دروبین داخل منزل نیاز به مجوز دراید و نصب آن به صورت مخفی ممکن است پیگرد قانونی داشته باشد . بر فرض دریافت مجوزهای لازم باید با توجه به ویژگی ها و حساسیت های موجود و نظر کارشناس مربوطه پس از بازدید برای منزل خود تصمیم به نصب دوربین با تعداد مشخص بگیرید.

از چه برند دوربین مداربسته ای برای منازل مسکونی استفاده کنیم؟

برند های مختلفی در بازار وجود دارند اما به صورت کلی بهتر است برای منازل مسکونی از برندهای معتبر با قیمت متوسط استفاده گردد. همچنین برندهایی همچون ویژن (Hikvision)،داهوآ (Dahua) و یونی ویو (Uniview) برای نصب در منازل مناسب هستند.
 

دلایل تغییر رنگ تصویر در دوربین مداربسته

خرید دوربین خودرو

دوربین مدار بسته وارم لایت چیست؟

PoE در دوربین مداربسته

عملکرد سیستم کنترل دسترسی

دوربین مداربسته رستوران


:: بازدید از این مطلب : 6
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 

مفهوم استاندارد IP در دوربین مدار بسته به زبان ساده: استاندارد IP در دوربین مدار بسته

Iternational Protection استاندارد بین المللی مقاوم بودن و درجه حفاظت است که برای

دستگاه های الکتریکی و دیجیتالی بکار میرود. ممکن است هنگام خواندن مشخصات فنی

محصولات الکتریکی و دیجیتالی با استاندارد IP که در کنار خود دو عدد به همراه دارد

مواجه شده باشید و مفهوم آن را ندانید در این مقاله درباره این استاندارد توضیح خواهیم

داد. استاندارد بین المللی IP برای تعیین درجه مقاومت تجهیزات الکتریکی در برابر نفوذ

گرد و غبار و فشار اب استفاده میشود. درجه بندی IP از دو عدد تشکیل شده است که هر

رقم بیانگر یک ویژگی خاص از سطح حفاظتی است. رقم اول درجه حفاظتی دستگاه را در

برابر عوامل خارجی نظیر گرد و غبار مشخص میکند. رقم دوم میزان عایق بودن دستگاه را در

برابر مایعات نشان میدهد.

رقم اول در این استاندارد

رقم اول در این استاندارد (عدد سمت چپ) عددی بین ۱ تا ۶ است و نشان میدهد که

دستگاه مد نظر در برابر اشیای خارجی تا چه میزان مقاوم است. این شی می تواند فشار و

نفوذ دست، فشار و نفوذ پیچ گوشتی یا نفوذ گرد و خاک به دستگاه باشند.طبیعیا عدد ۱

کمترین مقاومت و عدد ۶ بیشترین مقاومت را نشان میدهند.

رقم دوم(عدد سمت راست) که عددی بین ۱ تا ۸ است و میزان ضد آب بودن دستگاه را

نشان میدهد. بیشتر دوربین های مدار بسته یکی از این سه استاندارد را دارند:

IP66: مخصوص تجهیزاتی است که در برابر نفوذ گرد و غبار و فشارهای زیاد آب عایق هستند.

IP67: نشان میدهد که دوربین بمدت ۳۰ دقیقه در عمق ۱٫۵ متری آب دوام می آورد.

IP68: این مفهوم را میرساند که دستگاه کاملا ضد آب است و قابلیت  استفاده در زیر آب را دارد.

 

 1. توسعه فناوری ویدئو آنالیتیک
 2. پیشگیری از جرم با دوربین مداربسته
 3. موارد استفاده از دوربین حفاظتی هوشمند
 4. شهر هوشمند و الزامات اجرایی برای آن
 5. توسعه هوش مصنوعی در سیستم های نظارت تصویری
 6. دوربین مداربسته شمارش افراد
 7. مزایای سیستم امنیتی یکپارچه

کنترل ورودی و کنترل دسترسی

 :: بازدید از این مطلب : 6
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 

آشنایی-با-استاندارد-ONVIF-در-دوربین-مداربسته,,
در هنگام انتخاب یک سیستم دوربین مداربسته در اماکن مسکونی یا تجاری چندین فاکتور مهم را باید در نظر گرفت. اگر در زمینه خرید دوربین مداربسته تحقیق کوچکی انجام داده باشید به احتمال زیاد به عبارت سازگار با ONVIF نیز برخورد کرده اید. اما شاید با معنا و کاربرد آن آشنایی لازم را نداشته باشید.

ONVIF چیست؟

ONVIF مخفف عبارت Open Network Video Interface Forum است که ترجمه تحت الفظی آن انجمن ارتباط باز ویدئویی شبکه می شود. ONVIF یک پروتکل جهانی است که برای تسهیل توسعه و استفاده از یک استاندارد باز جهانی برای محصولات و تجهیزات امنیتی و نظارتی ساخته شده است.
در گذشته اگر یک محصول جدید (برای مثال یک دوربین مدار بسته) توسط یک کمپانی تولید و به بازار عرضه می گردید و شما آن را خریداری می کردید و NVR ای از یک برند دیگر داشتید دستگاه ضبط NVR شما قادر به پشتیبانی از دوربین شما نبود. اما امروزه با وجود استاندارد ONVIF در صورتی که برندی که خریداری می کنید از این استاندارد پیروی کند دستگاه های شما با یکدیگر سازگاری خواهند داشت.
برای رفع این مشکل و سهولت در نصب دوربین مداربسته تحت شبکه از برندهای مختلف، این سازمان در سال 2008 توسط شرکت های Axis، Bosch و Sony تاسیس گردید که تولید کنندگان، توسعه دهندگان نرم افزار، و سایر نهادهای مرتبط می توانستند در آن عضو شوند.

دستور العمل های ONVIF

اصول اولیه استاندارد ONVIF شامل استانداردسازی ارتباط بین تجهیزات و دستگاه های IP، سازگارسازی انواع تجهیزات مداربسته با یکدیگر فارغ از نوع برند آنها و پشتیبانی از تمامی محصولات از کمپانی های مختلف است.
دستور العمل های ONVIF به طور کلی شامل مواردی مانند تنظیمات مربوط به نصب دوربین های IP، ردیابی دستگاه ها در شبکه، مدیریت دستگاه، کنترل دوربین مدار بسته PTZ و تجزیه و تحلیل ویدئویی می گردد.
در واقع این استاندارد دارای نسخه یا پروفایل های متعددی است. پروفایل C برای نقاط کنترل دسترسی مبتنی بر IP است؛ پروفایل G برای ذخیره و بازیابی اطلاعات است. و پروفایل S برای سیستم های ویدیویی مبتنی بر IP است.

مزایای ONVIF

با وجود استاندارد ONVIF آزادی بیشتری در انتخاب تجهیزات مداربسته از برند های مختلف خواهید داشت. زیرا در این تجهیزات دیگر نیازی به پیروی از یک دستور العمل مختص هر کدام از برندها نیست و همگی از ONVIF پیروی می کنند. پلتفرم ONVIF اکثر ویژگی های موجود در دوربین های تحت شبکه را در اختیار دارد.
هر چه دستور العمل های ONVIF در دستگاه های بیشتری پیاده سازی گردد، ارائه دهندگان سیستم های نظارتی می توانند زمان کمتری را برای توسعه دستورالعمل های اختصاصی رابط کاربری در محصولات خود صرف کرده و در عوض زمان بیشتری را برای توسعه ویژگی های جدید در محصولات خود صرف کنند.

معایب ONVIF

با تمام این توصیفات استاندارد ONVIF دارای معایبی نیز می باشد. دو موضوع مهم در ارتباط با انتخاب تجهیزاتی که با استاندارد ONVIF سازگار هستند وجود دارد:
 • کیفیت اجرای دستور العمل های پروتکل ONVIF توسط تولیدکنندگان
 • کیفیت نحوه ادغام پروتکل ONVIF با پروتکل سازنده

هر کدام از دو مورد بالا دارای اما و اگرهایی است که در میزان بازدهی پروتکل ONVIF تاثیرگذار بوده و نقص و کمبود کیفیت در هر کدام از دو مورد بالا کیفیت و بازدهی این استاندارد را کاهش می دهد.

دوربین  اتوموبیل

DVR هیبرید

تکنولوژی Defog (مه زدایی) در دوربین مداربسته

تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته

Dual Stream در دوربین مداربسته

تفاوت دوربین مداربسته HD و FULL HD

 معرفی دوربین مدار بسته ضد نور

امنیت فیزیکی دوربین مداربسته

دوربین پلاک خوان چیست ؟
 


:: بازدید از این مطلب : 5
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 مهر 1400 | نظرات ()