نوشته شده توسط : جعفر

 

در کتاب عصر عدم قطعیت، که در سال 1977 منتشر شده است، نویسنده جان کنت گالبرایت می نویسد: “همه رهبران بزرگ تاریخ یک ویژگی مشترک داشته اند: تمایل به مقابله بدون چون و چرا با اضطراب اصلی مردم در زمان های مشخص. این اصل ، و نه چیزهای دیگر ، جوهره رهبری است. ”

چهار دهه از تاریخ انتشار این کتاب می گذرد و ما امروز با هیچ اطمینان دیگری روبرو نیستیم؛ سطح اضطراب زیاد است و اخبار جعلی بخشی از فرهنگ رسانه های جمعی و خوراک روزانه ما شده است. با توجه به این نکته سوال اصلی این است که رهبران امنیت و فناوری برای رفع ترس، محافظت و اطمینان بخشی به مردم چه کاری می توانند انجام دهند؟ نقش مردم برای تغییر مسیر آینده تحولات تکنولوژیک در جهت منافع جمعی چیست؟

همه گیر COVID-19 بزرگترین شتاب دهنده تحول دیجیتال است که من تاکنون دیده ام. ما مجبور شده ایم در دنیایی زنده بمانیم که تنها گزینه برای ادامه حیات توسعه فضای دیجیتال بود. راه حل های دیجیتال ما را به یکدیگر متصل کرده است، ما را قادر به کار می کند فعالیت های خود را ادامه دهیم و خیابان ها و خانواده های ما را ایمن نگه می دارد. حتی این فضا به دانشمندان کمک می کند تا یک واکسن موثر برای مقابله با این بیماری در یک بازه زمانی بی سابقه تولید کنند. اکنون وقتی به سمت بعدی جدید می نگریم، در حال ورود به دوره ای جدید برای تفکر خلاق و ​​مدل های نوآورانه کسب و کار هستیم. با این حال ، اولین و مهمترین فکر جمعی ما در این زمینه باید بر فناوری ها و مسئولیت های متقابل با این فناوری های جدید متمرکز باشد. این فناوری های می تواند همزمان که پیشرفت در جوامع ما ایجاد می کند، از سوی دیگر ما را به برده های شرکت های غول تکنولوژی نیز تبدیل کند!

کاهش اعتماد عمومی

اشتباه نکنید، دنیای امروز اگر چه مملو از تکنولوژی های جدید شده است اما این به معنای پیشرفت جامعه بشری نیست. مردم کل جهان عمیقا از چشم انداز آینده جهان ناامید شده و اعتماد در میان جوامع ما در کمترین حد خود قرار گرفته است. در سال 2020، تحقیقات مختلف نشان می دهد که کاهش قابل توجهی در اعتماد عمومی به بخش فناوری ایجاد شده است. از هر پنج نفر در جهان امروز ما سه نفر معتقدند که تغییرات تکنولوژیکی خیلی سریع اتفاق می افتد و در نتیجه چنین سرعت تغییراتی میزانی از عدم اطمینان را نیز در میان مردم ترویج می کند. بنابراین کاملا واضح است که اعتماد به فن آوری به میزان قابل توجهی در میان مردم عام کاهش یافته است. بسیاری از این موارد مربوط به سوظن های ایجاد شده توسط فضای مجازی و تکنولوژی های گسترش اخبار متناقض است که نه تنها در مورد اندازه تغییرات تکنولوژیکی بلکه در مورد داده ها و حریم خصوصی نیز صادق است.

استفاده مسئولانه از فناوری

استفاده مسئولانه از فناوری اعتماد نسبت به فناوری های نوین را دوباره در زمانی ایجاد می کند که زندگی ما با آن فناوری ها بتواند ارتباط ذاتی برقرار کند.  اولویت بندی به سازمان ها این فرصت را می دهد تا اعتماد مشتریان و کارمندان را جلب کنند. این موضوعی بسیار فراتر از انطباق و انعطاف پذیری سازمان ها نسب به پذیرش فناوری های جدید  یا روابط عمومی است.

کارمندان شرکت های با اعتماد بالا گزارش می دهند که آنها انرژی بیشتری در محل کار خود دارند ، 50٪ بهره وری بیشتر و مشاغل بیشتری دارند. همچنین اعتماد دومین عامل مهم خرید در برندها است.به هر حال ما در حال حاضر به دلیل عدم مدیریت درست مسیر فناوری های ایجاد شده در 30 سال گذشته به حدی عدم اطمینان را در جامعه ترویج کرده ایم که هیچ کس به دیگری نمی تواند اعتماد کامل داشته باشد. این موضوع سطح اضطراب عمومی جامعه را افزایش می دهد و به دنبال آن شاهد افزایش بیماری های مختلف در جامعه هم هستیم.

سواستفاده شرکت های تکنولوژیک

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مداربسته     تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته

بنابراین کاملا واضح است که دولت ها و شرکت های مختلف باید به شکلی موثر مدیریت فناوری ها را به سمت بهبود سلامت جامعه سوق دهند و از سو استفاده شرکت ها از این فضا جلوگیری سریع باید صورت بگیرد.

قانون گذاری و همچنین نظارت بر نحوه استفاده از اطلاعات جمع آوری شده در شرکت های بزرگ یک موضوع بسیار مهم است و در نتیجه اگر چنین خواست هایی که در میان مردم فراگیر شده است را نتوانیم برآورده کنیم در آینده نزدیک شاهد افزایش نارضایتی ها در کل جوامع دنیا خواهیم بود. این چشم انداز زیاد جذاب نیست و البته ممکن است از دل چنین نارضایتی هایی هیولایی به نام جنگ جهانی سوم را نیز شاهد باشیم.

وجود چنین چارچوب هایی در دسترس بسیار حیاتی است، زیرا فضای دیجیتال در زندگی ما همه گیر شده است و طی سالهای آینده نیز شاهد افزایش این موج های پی در پی تکنولوژی های دیجیتال خواهیم بود.

ما عادت کرده ایم از کنفرانس ویدیویی برای برگزاری جلسات ، ANPR (تشخیص خودکار شماره پلاک) برای ردیابی استفاده از وسایل نقلیه در شهرهایمان و نقض نقاط ضعف اقدامات ویروس کرونا ، و شمارنده های اشغال برای کمک به فاصله اجتماعی استفاده کنیم. به ویژه رشد نظارت تصویری و تجزیه و تحلیل ، نگرانی های مربوط به نقض حریم خصوصی و امنیت داده های ویدیویی را برجسته می کند.

اولین راهکاربرای مقابله با سواستفاده شرکت ها از تکنولوژی بر علیه عموم مردم، توصیه های اخلاقی به رهبران و تولیدکنندگان و توسعه دهندگان این تکنولوژی هاست تا آنها را مجاب کنیم در جهت ارتقای جامعه جهانی این فناوری ها را توسعه دهند نه آنکه از این فناوری های برای منافع گروهی خاص سواستفاده کنند. اما آیا تنها به تذکرات اخلاقی می توانیم اکتفا کنیم؟

همزمان با انقلاب تکنولوژی نیاز به یک انقلاب اجتماعی داریم

تجربیات ما در مقابل غول های تکنولوژی دنیا مانند فیسبوک، آمازون و گوگل و … نشان می دهند که این شرکت ها می توانند در امور سیاسی کشورها مداخله گری و تخریب گسترده ای ایجاد کنند. دولت های قدرتمند نیز در جهت منافع خود از این شرکت ها در جهت رسیدن به منافع اقتصادی خود در دیگر کشورها سواستفاده می کنند. این موضوع در جریان انتخابات سال 2016 آمریکا به شدت برجسته شد و همه دنیا شاهد یک رسوایی در سو استفاده از دیتاهای دیجیتال مردم آمریکا توسط شرکت فیسبوک در جهت منافع سیاسی طیفی خاص بودند. از آن زمان تا امروز نزدیک به 4 سال می گذرد و گزارشات سواستفاده از تکنولوژی از سوی شرکت ها و دولت ها در حال گسترش است.

بنابراین صرف تاکید کردن به امر اخلاقیات نمی تواند مانعی در مقابل شرکت ها و رهبران تکنولوژی دنیا برای عدم سواستفاده از قدرت آنها در دنیای دیجیتال شود. ما نیاز به یک نظارت جمعی و ایجاد پلتفرم های جایگزین داریم که بجای آنکه در دستان اشخاص و دولت ها متمرکز شده باشد، مدیریت آن توسط مردم کل دنیا انجام شود. تکنولوژی هایی مانند بلاک چین اولین تلاش ها در این راستا است و انتظار می رود که در دهه سوم قرن 21 شاهد گسترش چنین تکنولوژی هایی بیش از گذشته باشیم.

توسعه همکاری ها برای توزیع برابر فناوری های جدید

همچنین در صنعت گسترده تر ، با دولت و به طور کلی جامعه ، همکاری بیشتری لازم است. تا زمانی که همه شهروندان به ابزار انعکاس و بازخورد استفاده از دیجیتال (و داده های آنها) مجهز نباشند ، قدرت به سمت خودکامگی بسیار نزدیک خواهد شد. استفاده از فناوری توسط شرکت های چند ملیتی تعیین می شود که در نتیجه بیشترین سود را خواهند برد. عدم تعادل جهانی بیشتر گسترش خواهد یافت و این موضوع می تواند به تخریب کل تمدن بشری نیز منتهی شود.

ما باید بیاموزیم که تکنولوژی را در جهت منافع کل جامعه جهانی به کار گیریم در غیر این صورت بار دیگر شاهد شکست تمدن بشری به مانند تمدن های شکست خورده مانند تمدن مصر، ماوراالنهر و یونان در هزاران سال قبل خواهیم بود.

پیام من به همه رهبران امروز این است: همانطور که به دهه آینده نگاه می کنید و تحول دیجیتال شما سرعت بیشتری پیدا می کند ، مطمئن شوید که هر تصمیم شما در جهت منافع جمعی قرار گیرد.  سعی کنید این مسیر را به تنهایی طی نکنید، مشاغل ، دولت و دیگران باید با هم همکاری کنند تا از فناوری برابر در جامعه استفاده شود تا به نفع همه باشد.

اما از آنجا که مطمئن هستم که رهبران این شرکت ها در جهت منافع جمعی حرکت نخواهند کرد، پیام خود را به مردم عادی باید ارائه کرد. آماده تحولات اجتماعی برای نظارت بیشتر بر عملکرد شرکت ها و دولت های خود شوید در غیر این صورت به برده های آینده سیستم های دیجیتال تبدیل خواهید شد!:: بازدید از این مطلب : 179
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 21 فروردين 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 

در فرهنگ لغت اپلیکیشن به معنای نرم افزار کاربردی هست که برای گوشی‌های تلفن همراه کاربرد داره.

"اپلیکیشن" یا به اختصار App بیشتر از لغت "نرم افزار" جا افتاده و این لغت دقیقاً همان معنی "نرم افزار کاربردی" رو میده.

معمولا اکثر نرم افزارهایی که روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم اپلیکیشن محسوب می‌شن. سیستم عامل‌های مختلف جز این دسته بندی نیستند.

اپلیکیشن‌ها یک رسالت اساسی دارند و آن آسان کردن هرچه تمام تر زندگی روزمره است. شما با یک تاچ ساده می‌تونید عملیات بانکی خودتون رو انجام بدید و بدون هیچ دغدغه‌ای به دیگر کارهای خود برسید. معمولا درصد خطا در اپلیکیشن‌ها پایین است و هر خطای احتمالی به راحتی در نسخه های بعدی یک اپلیکیشن اصلاح میشه.

شهرنت شبکه اجتماعی خرید و فروش کالا و خدمات. شهرنت فروشگاهی به وسعت شهر شماست. در اپلیکیشن شهرنت شما می توانید با تولید محتوا و به ازای لایک و کامنت های دریافتی خود درآمد مستقیم ریالی داشته باشید.

هر اپلیکیشن با هدف خاص خودش طراحی میشه و انواع زیادی دارن. میشه گفت تقریبا برای هر نیاز انسان میشه یه اپلیکیشن طراحی کرد.:: بازدید از این مطلب : 130
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 21 فروردين 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 

شما  از برنامه هایی که در موبایل خود دارید و به صورت روزمره خیلی از کارهای خود را از طریق امکانات این برنامه ها انجام میدهید. که به این این برنامه های موجود در گوشی شما اپلیکیشن گفته میشود که این روز ها زیاد شنیده میشود.در این مقاله ما مفهوم اپلیکیشن را برای شما به طور واضح توضیح داده و انواع آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

اپلیکیشن از دیدگاه Techopedia

وب سایت معتبر تچوپدیا، دیکشنری مرجع اصطلاحات دنیای تکنولوژی، اپلیکیشن را اینگونه تعریف می کند:

“اپلیکیشن موبایل که عمدتا با نام app از آن یاد می شود، نوعی نرم افزار کاربردی است که برای اجرا روی دستگاه های موبایل طراحی شده است. عمده اپلیکیشن های گوشی خدماتی مشابه کامپیوترها ارائه می دهند (مثل پخش ویدیو). اپ ها معمولا نرم افزارهای کم حجم و با عملکرد محدود هستند، بعنوان مثال یک اپلیکیشن برای پخش ویدیو یا اپلیکیشنی که فقط دانلودهای شما را مدیریت می کند و به همین دلیل هم بسیار با سیستم های کامپیوتری یکپارچه متفاوت اند.”

معنی اپلیکیشن در لغت نامه:

به معنی کارافزار، نرم افزار کاربردی،برنامه کامپیوتری که برای کاربری در گوشی های هوشمند تلفن همراه کاربرد دارد اپلیکیشن” یا به اختصار App بیشتر از لغت “نرم افزار” جا افتاده است و این لغت دقیقاً همان معنی “نرم افزار کاربردی” می دهد.

اگر بخواهیم واژه اپلیکیشن را به طور کلی برای شما معنا کنیم باید بگوییم تمام نرم افزارهایی که به طور روزانه از آنها استفاده میکنیم به جزء نرم‌افزارهای سیستم مانند سیستم عامل و یا زبان‌های برنامه نویسی، را شامل می شود.
گوشی های همراه، تبلت و آیپدها نیز همانند سیستم های کامپیوتری نرم افزارها و برنامه های متعدد و مختلفی دارند که به آنها اپلیکیشن گفته میشود که همان معنا را میدهد و به اختصار به آن App گفته می شود.

 

اپلیکیشن ها برای سیستمهای های اندروید و IOS ساخته شده اند که با وجود پیشرفهای روزانه و آپدیت کردن آنها، امکانات آنها افزایش یافته و شما را بهتر یاری خواهند داد. با این وجود توسعه دهندگان اپلیکیشنها این هدفه را دنبال می کنند که یک اپلیکیشن را طوری طراحی کنند که برای انواع سیستم عامل ها و دستگاههای مختلف دیجیتال کاربردی باشد.. مانند اپلیکیشن کروم که بعنوان مرورگر اینترنت برای دستگاههای pc و تبلت و موبایل قابل استفاده و قابل اجراست.

امروزه اپلیکیشن ها تنوع بسیار زیادی دارند بسته به اینکه کاربر چه نیازی دارد میتواند آن را دانلود و از آن استفاده کند و با آن نیاز خود را پاسخ دهد.در نظر داشته باشیم که صرفا محدود به موبایل ­ها و تبلت­ ها نمیشوند. برای مثال اپلیکیشن هایی برای لوازم منزل مانند یخچال و لباس­شوئی و ظرف­شوئی و … بصورت خاص خود طراحی شده است.یا اپلیکیشن هایی برای کنترل رفت آمدهای منزل و دفتر کار، یا تنظیم خودکار نور و دمای محیط طراحی شده اند. مثال جالب دیگر طراحی اپلیکیشنی توسط شرکت اپل است ، تحت عنوان iBaby که در بالای تخت نوزاد نصب شده و حرکات کودک را تحت نظر می­گیرد؛ با بیدار شدن او به مادر اطلاع می­دهد و بنابر تشخیص و تنظیم آن ،میتواند موسیقی پخش ­کند و یا امکان صحبت والدین با فرزند را بوجود آورد.

کاربران آن دسته از محصولات شرکت اپل که مجهز به سیستم عامل iOS هستند، می‌توانند از سرویس App Store شرکت اپل برای دانلود اپلیکیشن برروی دستگاه خود استفاده کنند. در App Store اپل چند صد هزار اپلیکیشن برای آی‌پد، آی‌فون و آی‌پاد تاچ وجود دارد.

شهرنت شبکه اجتماعی خرید و فروش کالا و خدمات. شهرنت فروشگاهی به وسعت شهر شماست. 

اپلیکیشن های موبایل ارتباط مستقیم با پردازنده‎های سیستم عامل گوشی همراه دارند و مستقیماً درخواست‎های کاربران را انجام می‌دهند.

اپلیکیشن چیست؟

۱- اپلیکیشن اندروید چیست؟

سیستم عامل اندروید

android

 

سیستم عامل اندروید را براساس هسته سیستم عامل لینوکس ساخته اند و مدیریت ایت سیستم عامل همراه با ارتباط با سخت افزار و سرویس های سیستم، امنیت، مدیریت پردازش ها و مدیریت منابع دستگاه موبایل را همان هسته سیستم عامل لینوکس بر عهده دارد و سیستم عامل اندروید فقط همانند یک لایه بین کاربر و سیستم عامل ارتباط برقرار میکند. این سیستمک عامل مخصوص موبایل و گوشی های هوشمند طراحی شده که توسط بیش از ۳۰ کمپانی معروف پشتیبانی می شود. با توجه به اینکه معنی واقعی اندروید باز (Open) است به برنامه نویسان این امکان را میدهد که از تمام قدرت یک تلفن همراه استفاده کند. اندروید امکان استفاده از توابع داخلی گوشی موبایل همچون شماره گیری، فرستادن SMS یا استفاده از دوربین گوشی را به برنامه نویسان می دهد تا بتوانند اپلیکیشن اندروید قدرتمند و کاربردی برای کاربران بسازند.

اپلیکیشن اندروید

android

یا همان نرم افزار موبایل اندروید ابزاری است که توسط آن کاربر می تواند فعالیت های مورد نیاز خود را بسته به کاربری این اپلیکیشن انجام دهد.

برای دانلود اپلیکیشن موبایل بسته به بستر آن فروشگاه هایی وجود دارد که شما می توانید این ابزارها را از این فروشگاه ها دانلود نمائید. برای دانلود اپلیکیشن اندروید شما می توانید از طریق فروشگاه اپلیکیشن اندروید گوگل یا اصطلاحا Play Store اقدام به دانلود این نرم افزارهای اندروید نمائید. این اپلیکیشن های اندروید ممکن است بسته به نظر سازنده به صورت رایگان و یا به صورت پولی ارائه شوند.

در اپلیکیشن شهرنت شما می توانید با تولید محتوا و به ازای لایک و کامنت های دریافتی خود درآمد مستقیم ریالی داشته باشید.

 

۲- اپلیکیشن iOS چیست؟

سیستم عامل iOS

ios

Ios یک سیستم عامل برای موبایل است اولین و تنها نسل سیستم عامل‌ اپل برای دستگاه‌های موبایل و قابل حمل است.توسط شرکت اپل در سال ۲۰۰۷معرفی گردید تا پیش از سال ۲۰۱۰ نیز به نام iPhone OS شناخته می‌شد. آی‌پاد تاچ، آی‌فون و تبلت آی‌پد از این سیستم عامل پشتیبانی میکنند و شرکت اپل مجوز استفاده از این سیستم عامل را در حال حاضر به هیچ شرکت دیگری واگذار نمی‌کند.

اپلیکیشن IOS

اپلیکیشن IOS

اپلیکیشن ios در طراحی خود از چهار لایه استفاده می کند که این لایه شامل :

  • لایه رسانه ها
  • لایه هسته خدمات
  • لایه هسته سیستم عامل
  • لایه لمسی

iOS از نظر معماری و کاربردی شباهت زیادی به سیستم عامل MacOS‌ دارد. در iOS ‌ همانند MacOS از مرورگر سافاری برای مرور وب و از نرم‌افزار آی‌تیونز برای پخش موزیک و مدیریت کتاب‌ها، دفترچه تلفن و اپلکیشن‌ها استفاده می‌شود.کی از موفقیت‌های اپل در ساخت این سیستم عامل، راه‌اندازی فروشگاه اپلیکیشن App Store است.:: بازدید از این مطلب : 123
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 21 فروردين 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

در نتیجه همه گیری COVID-19 ، جمعیت کمتری برای رویدادهای اجتماعی در خارج از منزل دور هم جمع می شوند. با این وجود ، دیر یا زود ، حوادث شلوغ و خطر آسیب یا مرگ در اثر حملات وسایل نقلیه ، دوباره افزایش خواهد یافت و در نتیجه در مدیریت شهرها باید آمادگی لازم در جهت شرایط ازدحام جمعیت در دوران بعد از ریشه کن شدن کرونا ایجاد شود.

 

برای مثال تهدیدات ناشی از تصادفات وسایل نقلیه هنوز هم وجود دارد اگرچه  برخوردهای وسایل نقلیه در جاده ها کمتر شده و به طور کلی ترافیک در سطح پایینی قرار گرفته است. آماده سازی برای چنین مواردی همچنان در اولویت بالایی قرار دارد و نهادها به دنبال اتخاذ موضع پیشگیرانه برای جلوگیری از وقایع مهم قبل از وقوع هستند.

موانع امنیتی خودرو

حتی در میان بیماری همه گیر ، تولیدکنندگان موانع وسیله نقلیه تأثیر عمده ای بر فروش آنها ندیده اند. نیمی از نبرد با متجاوزانی که مرتکب حمله خودرو شده اند، از قبل برنامه ریزی شده است.

بر اساس آمارهای فروش تقاضا برای موانع امنیتی خودرو خیلی تغییر نکرده است – مشتریان در حال آماده شدن برای آینده هستند که جمعیت دوباره حضور خواهند داشت و احتمالاً بیشتر از هر زمان دیگری است. بسیاری از شوراها از زمان خرابی برای نصب یا ارتقا  امنیت در اطراف شهرها و مراکز شهر استفاده می کنند که امیدوار کننده است. ساختارهای فیزیکی مانند تیرهای بولارد و موانع می توانند مانع ورود وسیله نقلیه به یک منطقه پرتردد شوند. مکانهای موقت می توانند موانع قابل حمل را به کار گیرند.

سیستم های کاملاً خودکار

سیستم های خودکار اولین اقدام هوشمندانه سطح امنیتی مورد نیاز برای یک مکان خاص است. گاراژ پارکینگ برای سفارت خارجی یا دادگستری ها و دیگر اماکن حساس حکومتی به اقدامات امنیتی جدی تری نسبت به پارکینگ های یک مرکز خرید نیاز دارد. عوامل اصلی دیگری که باید در نظر گرفته شود شامل دفعات ورود و خروج وسایل نقلیه است همچنین باید بررسی شود که آیا نیاز است که بازرسی از وسایل نقلیه انجام  شود یا یک سیستم کاملاً خودکار در ورودی  ها باید وجود داشته باشد.

چالش اساسی هنگام محافظت از مردم در برابر حملات وسایل نقلیه این است كه اطمینان حاصل شود كه مردم از امنیت برخوردار هستند ، اما نسبت به خطرات بیش از حد احساس نگرانی یا آگاهی نمی كنند. مردم باید احساس محافظت کنند و بتوانند آزادانه حرکت کنند. برای مثال از نظر کارشناسان امنیتی در محیط های باز شهری اقدامات احتیاط آمیز مانند استفاده از بولارد یک انتخاب ایده آل است زیرا این وسیله جریان عابر پیاده را محدود نمی کند اما در مورد حمله وسیله نقلیه خصمانه بسیار موثر است.

 

جرقه حمله های آینده

در چند سال اخیر استفاده از وسایل نقلیه به عنوان ابزار تخریب یکی از مهمترین نگرانی های متخصصان امنیتی شده است.

همچنین رویدادها و اماکن ورزشی نیاز به محافظت بیشتری دارند زیرا به دلیل ازدحام جمعیت به احتمال زیاد هدف قرار می گیرند. از سوی دیگر در کشور ما مکان های عبادت متأسفانه هدف دیگری است که باید از آن محافظت بیشتری شود.

همانطور که اشاره کردیم در چند سال گذشته استفاده از وسایل نقلیه به عنوان ابزار تخریب یکی از مهمترین نگرانی های متخصصان امنیتی شده است. این تاکتیک بدون توجه به ایدئولوژی محبوب شده و به ویژه در صورت دسترسی به خودروها نگران کننده است. در بسیاری از مکان ها ، افراد برای اجاره کامیون فقط به گواهینامه رانندگی معتبر احتیاج دارند. اخبار مربوط به یک حمله خاص افراد دیگر را ترغیب می کند یا به همان شکل خشونت ادامه می دهند. متأسفانه ، این یک حلقه بازخورد ایجاد می کند زیرا گزارش های بیشتری به دنبال این فجایع منتشر می شود ، و به طور بالقوه باعث حملات بعدی می شود.

بیشتر بخوانید:  تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته   دوربین اچ دی

راه حل های امنیتی مستقیم

در مورد حملاتی که به وسیله خودرو صورت می گیرد ، راه حل های امنیتی ساده ای برای محافظت از مراجعان وجود دارد. برای مثال شرکت دلتا  بیش از 100 طرح و محصول را ارائه می دهد که  تأکید همه این طرح ها بر موانعی است که باعث توقف و نابودی وسایل نقلیه در حین تهاجم می شود. موانع دلتا دارای درجه خرابی از PU50 تا K54 است و شامل سیستم های کنترل پیچیده ای هستند که بهینه سازی سفارشی را ارائه می دهند. لازم به ذکر است که سیستم های کنترلی از جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری محافظت برخوردارند.

علاوه بر این ، سیستم منحصر به فرد Linebacker PNR این شرکت یک حصار برای سقوط کابل است که در یک محفظه چوبی و حصار ریلی محصور شده است؛ یک مانع امنیتی کاملاً محرمانه و در عین حال بسیار موثر با ظاهر جذاب..  تسهیلاتی که در دسترس روزمره کارمندان و غیرنظامیان قرار دارد و  برای خنثی کردن تهدیدات تروریستی نصب شده اند.

بگذارید یک مثال ملموس در استفاده از این راهکارهای امنیتی ضد تروریستی داشته باشیم. راه حل ها شامل موانع گوه ، تیر  و دروازه های کشویی با  قابلیت اطمینان عالی همراه با رتبه بندی برای احتمال تصادفات است. نمایشگاه ها و جشنواره های محلی ، موکب ها ، همایش ها ، ورزش گاه ها و سایت های واکسیناسیون از موانع قابل حمل استفاده می کنند که می توانند در مدت زمان کمتر از 30 دقیقه با هم جمع شده و نصب شوند. در چنین شرایطی امتیازات تصادف تا M50 را به این مکان ها تعلق می گیرد شامل موانع خودکار و  بولد های غیرفعال می شوند. همچنین می توان این سیستم ها را به یک منبع محلی 120 ولت متصل کرد و یک راه حل قابل حمل ارائه کرد که با فشار دادن یک دکمه امکان عبور و مرور خودرو را فراهم می کند.

 

حملات ناشی از وسیله نقلیه

از نگاه کارشناسانه هر دو موانع موقت و دائمی در مقابله با حملات ناشی از وسایل نقلیه بسیار مثر هستند. موانع موقت را می توان به سرعت بکار برد و با عبور از تهدید (مثلاً رویدادی مانند ماراتن لندن ، که جمعیت زیادی در آن جمع می شوند) موانع موقت را جمع آوری کرد ، این در حالی است که از اقدامات دائمی برای سایت هایی که همیشه هدف پر خطر هستند استفاده می شود.

بعد  از اجرای اقدامات موقت امنیتی ، می توان بلافاصله پس از ارزیابی خطر ، احتمال حملات ناشی از وسیله نقلیه را به عنوان تهدیدی برای یك سایت و یا یک مکان خاص مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. ایجاد موانع موقت می توانند به شناسایی موقعیت ایده آل در جهت اجرا و نصب موانع دائمی کمک کنند.

 

محصولات کنترل دسترسی

این گواهینامه خطرات بیمه را برای سازمانهایی که محصولات کنترل دسترسی مجاز وسایل نقلیه دلتا را برای محافظت در برابر تروریستها و رانندگان اشتباه استفاده می کنند ، به حداقل می رساند. کلیه محصولات دارای گواهینامه بازگشتی به سال 1984 تحت پوشش هستند و اکنون مجاز به حمل علامت تعیین شده SAFETY Act هستند. با به حداقل رساندن خطرات بیمه در استفاده از سیستم های مجاز دسترسی به وسایل نقلیه دلتا ، این گواهینامه به شما این امکان را می دهد که مشتریان احساس راحتی و اطمینان کامل از وزارت امنیت داخلی داشته باشند.

هنگامی که طراحان موانع یا موانع غیرمجاز را انتخاب می کنند ، یک کمبود برنامه ریزی معمول رخ می دهد. تجهیزات دارای گواهینامه آزمایش شده و ثابت شده است که در شرایط شدید کار می کنند ، بنابراین به برنامه ریزان اطمینان می دهند که به آن اعتماد می کنند. هیچ منطقه ای برای آزمایش انتخاب مانع وسیله نقلیه مهمتر از آزمایش نیست. بدون آزمایش کافی ، هیچ تضمینی وجود ندارد که مانع در برابر تهدید مقاومت کند.

یک تصور غلط رایج در بین عموم مردم این است که “موانع” نازیبا هستند ، اما این اغلب از ظاهر موانع موقتی است که قبل از تصمیم گیری در مورد اقدامات دائمی برای اهداف آزمایش نصب شده اند. موانع موقت غالباً ردپای بزرگی دارند زیرا هیچ پایه و اساسی ندارند و می توانند کاملاً سرزده باشند. در واقع بسیاری از راه حل های دائمی محرمانه و جذاب مانند مسدود کننده های جاده و ستون های افزایش دهنده فولاد ضد زنگ وجود دارد که امکان کنترل انعطاف پذیر ورود و امنیت را فراهم می کند و می تواند به سرعت فعال شود

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مداربسته  :: بازدید از این مطلب : 182
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 21 فروردين 1400 | نظرات ()