نوشته شده توسط : جعفر
 

 شرکت هایک ویژن دستورالعمل جدید ارتقای امنیت سایبری را برای محصولات ضبط تصویر خود منتشر کرد. این دستورات شامل اقداماتی است که کاربران باید انجام دهند تا سیستم های مدار بسته آنها هک نشود و از هر گونه سرقت اطلاعات آنها در امان باشد.

افزایش امنیت سایبری NVR هایک ویژن

امروزه حملات سایبری تبدیل به یک تهدید جدی شده است که کاربران سیستم های امنیتی را نگران کرده است هایک ویژن به صورت پیش فرض بسیاری از ویژگی های امنیت سایبری را در محصولات خود رعایت کرده است و به این ترتیب یک دیواره امنیتی در مقابل هکر ها ایجاد کرده است. در ادامه تنظیماتی که کاربران باید بر روی سیستم های ضبط هایک ویژن تنظیم کنند را می توانید بخوانید.

 

NVR  های حرفه ای هایک ویژن دارای دو پورت شبکه هستند و کاربران می توانند از یک پورت بصورت محلی استفاده کرده و پورت دیگر را برای ارتباط با بستر WAN و انتقال تصویر روی اینترنت استفاده کنند. دو پورت شبکه از یکدیگر مجزا هستند و به این وسیله کاربران خیالشان بابت هک و سرقت اطلاعات و تصاویر مهم دوربین های مدار بسته آسوده می شود.

 • پسورد قدرتمند

پسورد مناسب یکی از مهمترین موارد پیشگیری از اقدامات نفوذ به NVR اختصاص هایک ویژن می باشد. اما چگونه می توانیم یک پسورد قدرتمند انتخاب کنیم؟ برای این کار دو قانون کلی وجود دارد که باید رعایت شود:

 1. تعداد حرفهای انتخابی برای پسورد باید بین ۸ تا ۱۶ حرف باشد.
 2. استفاده از حروف لاتین بزرگ و کوچک، اعداد، نشانه یا پسورد های چند قسمتی بصورت ترکیبی.

یکی از مهمترین مواردی که باید در انتخاب پسورد قدرتمند رعایت کنیم استفاده از یک جمله برای رمز گذاری است، این موضوع را با ذکر مثال توضیح می دهیم و در خلال آن چند قاعده دیگر را بیان می کنیم. پسورد ما می تواند از جمله  ” My flight to New York will leave at three in the afternoon! “اقتباس شود. به موارد زیر توجه نمایید.

 • در پسورد انتخابی حتما عدد وجود داشته باشد.
 • تنها از حرف اول کلمات استفاده کنیم.
 • ترتیب کلمات حتما رعایت شود.
 • از اعداد به جای کلمات استفاده کنید به عنوان مثال به جای ” to” از عدد ۲ و بجای کلمه ” for” از عدد ۴ استفاده کنید.
 • از حروف نقطه دار استفاده کنید حروفی مانند i و j …
 • انتهای جمله می توانید از نقطه، علامت سوال، علامت تعجب یا سایر علائم استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نصب دوربین مداربسته ، دوربین مداربسته تی وی تی

حال با در نظر گرفتن موارد بالا پسوردی قدرتمندی که می توانیم در نظر بگیریم ” MftNYwla3ita! “می باشد.

 • چه مواردی را نباید در انتخاب پسورد مناسب انجام دهیم؟

 • از حروف یا عدد های پشت سر هم استفاده نکنید. به عنوان مثال “۱۲۳۴” یا “cdef”.
 • هرگز به مرورگر یا کامپیوتر اجازه ندهید تا رمز انتخابی را ذخیره کند.
 • هیچوقت پسورد خود را برای کسی ایمیل نکنید.

با در نظر گرفتن موارد بالا شما می توانید NVR یا DVR خود را فعال کرده و از آن استفاده کنید چرا که نفوذ به آن از طریق پسورد تقریبا غیر ممکن می شود.

 • استفاده از راهنما یا سوال امنیتی برای ریست کردن پسورد NVR یا DVR

پس از فعال شدن NVR یا DVR هایک ویژن، کاربر باید فایل راهنمای مربوط به ریست کردن پسورد این دستگاه ها را از مرکز کنترل دریافت کند. علاوه بر این کاربر می تواند با تنظیم کردن سوال امنیتی و پاسخ به این سوال ریست کردن دستگاه ضبط را مدیریت کند.

 • افزایش امنیت سایبری محصولات هایک ویژن
 • تعریف سطوح دسترسی مختلف

در NVR های هایک ویژن سه سطح دسترسی مجزای ادمین، اپراتور و کاربر قابل تعریف است. توصیه هایک ویژن انتخاب یک رمز مناسب ترکیبی از حرف، عدد و علامت های مختلف است تا امکان دستیابی هکر ها و افراد سودجو به سیستم NVR محدود شود. ادمین سیستم باید بصورت مداوم سایر سطوح را کنترل کند و در صورتی که مدت زمان زیادی وارد سیستم نشده اند یا از آن استفاده نکرده اند آن کاربر را از سیستم حذف کند. از سوی دیگر ادمین قابلیت مدیریت سطح دسترسی سایر کاربران شامل اپراتور و کاربر را دارد و می تواند با محدود کردن آنها اقدامات امنیتی بهتری را انجام دهد.

 • گزارش های سیستم ( System Logs )

کلیه فعالیت ها، آلارم ها، تغییرات و اطلاعات NVR هایک ویژن در قسمت گزارش های آن قابل مشاهده و در دسترس می باشد و کاربران همواره می توانند آنها را مشاهده کنند و در صورت ورود غیر مجاز در هر ساعتی و به هر قسمتی سریعا ورود کرده و مشکل را برطرف نمایند.

 • پورت و پروتکل

جهت کاهش خطر نفوذ و هک NVR دوربین مدار بسته تنها پورت های خاصی از NVR باز گذاشته می شود که کاربران سیستم از این پورت ها و سرویس های قابل ارائه بر روی آنها استفاده کنند.

در قسمت قبل برخی از راه حل های حفظ امنیت سایبری هایک ویژن را برای شما بیان کردیم، راهکارهایی مانند تنظیم پسورد قدرتمند تر ، تنظیم راهنما و سوال امنیتی مناسب برای NVR و … در این قسمت قصد داریم ادامه این راه حل ها را برای شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

 • پروتکل SNMP

کاربران می توانند با استفاده از پورت SNMP از وضعیت و اطلاعات پارامترهای مختلف دستگاه اطلاع پیدا کنند در صورتی که از SNMP استفاده نمی کنید حتما SNMP را خاموش کنید.

 

 • پروتکل UPnP

پروتکل UPnP مخفف Universal Plug and Play ، این پروتکل در واقع مجوز شناسایی تجهیزات شبکه دیگر روی شبکه و دسترسی آنها را به NVR می دهد و دوربین مداربسته ها می توانند به راحتی پس از نصب توسط NVR شناسایی شوند. کاربران می توانند از UPnP برای ارتباط فوری دستگاه به شبکه اینترنت یا روتر بدون پورت مپینگ استفاده کنند. این پروتکل به صورت پیش فرض بسته است پس در صورتی که از این پروتکل استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید.

 • انتقال پورت ( Port Forwarding )

پورت فورواردینگ یا انتقال پورت روی NVR زمانی استفاده می شود که کاربران بخواهند تصاویر NVR را روی بستر اینترنت منتقل کنند. جهت انتقال تصاویر روی بستر اینترنت ما می توانیم با رعایت اصول امنیتی زیر کنترل امنیتی بیشتری در مقابل حمله های سایبری هکر ها داشته باشیم.

 • بستن تمام پورت های ممکن NVR، که امکان نفوذ غیر مجاز به سیستم از طریق اینترنت از طریق آنها وجود دارد. در واقع ما تنها زمانی که به انتقال تصویر نیاز داریم انتقال پورت را فعال می کنیم.
 • قبل از انتقال پورت مطمئن شوید که پسورد کلیه حساب ها از لحاظ امنیتی به خوبی تنظیم شده است. این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 • از پورت های عمومی برای انتقال پورت استفاده نکنید و سعی کنید از پورت های خاص و سفارشی برای این کار بهره بگیرید. به عنوان مثال پورت ۸۰ معمولا در HTTP استفاده می شود. این پورت به عنوان یک پورت سفارشی در انتقال سرویس ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • Hik-Connect

سرویس P2P ابر هایک ویژن زمینه انتقال تصویر NVR روی نرم افزار تلفن همراه و یا صفحه اینترنتی را فراهم می نماید. زمانی که شما این قابلیت را در NVR فعال می کنید می توانید از راه دور به تصاویر آن دسترسی داشته باشید. تکنولوژی هوشمند هایک ویژن تصاویر ویدویی را کد گذاری کرده و روی بستر اینترنت ارسال می کند و کاربران جهت مشاهده تصاویر زنده و ضبط شده NVR نیاز به کد فعال سازی دارند. پیشنهاد ما این است که در صورتی که از این امکان استفاده نمی کنید تیک مربوط به فعالسازی Hik-Connect را بردارید.

 • به روز رسانی نرم افزار  NVR

همواره به خاطر داشته باشید که سیستم ضبط شامل DVR یا NVR هایک ویژن را با آخرین نسخه نرم افزارشان آپدیت کنید تا بدین وسیله سیستم امن تری را داشته باشید چرا که در نرم افزار های به روز رسانی شده ایراداتی مانند راههای نفوذ هکر ها بسته شده است.

 • استفاده از پروتکل امن HTTPS

جهت رعایت بیشتر اصول امنیتی پیشنهاد می کنیم پروتکل HTTPS را روی NVR هایک ویژن فعال کنید تا از حملات سایبری که در این زمینه می تواند گریبانگیر شما شود پیشگیری نمایید. این امکان از راه دور و توسط نرم افزار IVMS انجام می شود.

با توجه به پیشرفت سامانه دوربین مدار بسته و ارائه دوربین ها هوشمند که از هوش مصنوعی و الگوریتم های پیشرفته استفاده می کنند نگرانی مشتریان در مورد حملات سایبری و هکر ها نیز افزایش می یابد از این رو احتمال هک تصاویر دوربین های مدار بسته بسیار نگران کننده است در این میان رعایت اصول ابتدایی و گاها تخصصی می تواند راه را برای این افراد سودجو ببندد و خیال کاربران را از این بابت تا حدودی راحت کند.:: بازدید از این مطلب : 37
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 13 ارديبهشت 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر
 

به همان اندازه که از تلفن همراه خود برای نصب و بازدید از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنیم، بسیار علاقه‌مند به عکاسی و فیلم‌برداری هستیم. به‌طوری‌که دوربین تلفن همراه را با هر کیفیتی برای ثبت لحظات جذاب و خاطره‌انگیز مورداستفاده قرار می‌دهیم. بارها شده است که در اوقات فراغت یا مواقعی که مشغول کار هستیم، گالری گوشی خود را باز می‌کنیم و با مرور عکس‌ها و ویدئوها خاطراتی را برای خود زنده می‌کنیم. به‌هرحال، عکاسی و فیلم‌برداری با تلفن همراه یا با دوربین‌های دیجیتالی یکی از متداول‌ترین کارها و سرگرمی‌ها برای بسیاری از مردم شده است. مخصوصا افرادی که به‌صورت حرفه‌ای در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند، بسیار با این مقوله در ارتباط هستند تا بتوانند نظر مخاطب را به خود جلب کرده و از فضای رقابتی عقب نمانند.

بعد از عکاسی و فیلم‌برداری نوبت به ادیت یا ویرایش کردن آن‌ها می‌رسد. کلا همان‌قدر که عکاسی و فیلم‌برداری جذاب هست، ادیت (ویرایش) کردن آن‌ها هم جذابِ و فرد را از حرفه‌ی عکاسی و تصویربرداری به جایگاه تدوینگری می‌رساند. آن‌قدر این جایگاه جذابِ که فرد احساس می‌کند خالق یک اثر هنری است که از ابتدای ثبت تصویر تا ویرایش نهایی را خود کارگردانی کرده است.

حالا که صحبت از ویرایش تصویر و ویدئو شد احتیاج به ابزاری هست که به‌راحتی در اختیار عموم باشد و به‌صورت هوشمند کارهای گرافیکی و ویرایش تصویر را انجام دهد. اگر کارهای ویرایشی که ما به دنبال آن هستیم فقط ادیت عکس نباشد و در چند مرحله بالاتر به دنبال تلفیق ویدئو، عکس و موزیک باشیم، چه ابزاری وجود دارد که این چنین قابلیتی را به رایگان در اختیار ما قرار دهد؟

 

اپلیکیشن کوییک چیست؟

Quik (کوییک) برنامه‌ی ویرایش عکس و ویدئو است که قابلیت نصب روی گوشی‌های اندروید و iOS را دارد و علاوه بر این­ها می‌تواند روی ویندوز نیز مورد استفاده قرار گیرد. بدین ترتیب، با هر امکاناتی که در اختیار داشته باشید به‌صورت رایگان برای شما قابل‌استفاده است.

این برنامه توسط شرکت GoPro (گو پرو) خریداری شده و به‌صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان به ویرایش تصویر، ویدئو و تلفیقی از تصویر، ویدئو و موزیک قرارگرفته است. 

شهرنت شبکه اجتماعی خرید و فروش کالا و خدمات. شهرنت فروشگاهی به وسعت شهر شماست. شهرنت در اپلیکیشن شهرنت شما می توانید با تولید محتوا و به ازای لایک و کامنت های دریافتی خود درآمد مستقیم ریالی داشته باشید.

شرکت GoPro

 شرکت گو پرو توسط تاجر آمریکایی بنیان‌گذاری شد که در زمینه‌ی تولید دوربین‌های شخصی با کیفیت بالا بسیار مشهور است. دوربین‌های شرکت گو پرو به‌طور گسترده‌ای در ضبط ویدئو و عکاسی بکار گرفته می‌شود، مخصوصا در مکان‌های غیرمعمول مانند: هواپیما، اتومبیل، قایق، دوچرخه، موتورسیکلت، کلاه ایمنی و .. مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت بعد از قدرت­نمایی در زمینه‌ی تولید دوربین‌های حرفه‌ای و تصاحب قسمت اعظمی از بازار جهانی، در حوزه‌ی اپلیکشین­های مرتبط به عکس و ویدئو وارد شده و توانسته برنامه‌های قابل‌توجهی را به بازار عرضه کند. این حضور موثر نشان‌دهنده‌ی آن است که این شرکت استراتژی خود را متناسب با پیشرفت تکنولوژی طراحی می‌کند و سعی دارد در حوزه‌ی خود همچنان پیشتاز باشد. ازجمله برنامه‌هایی که شرکت گو پرو عرضه می‌کند عبارت‌اند از؛ Quik (ویرایشگر عکس و ویدئو)، اپلیکیشن GoPro (مناسب طرفداران عکاسی با امکانات ویژه)، Passenger (مناسب برای تنظیم دوربین‌های گو پرو نصب شده روی پهپادها است و امکان مشاهده‌ی تصویر ضبط شده توسط این دوربین‌ها را فراهم می‌کند).

 

ویژگی‌های اپلیکیشن کوییک

برنامه Quik علاوه بر اینکه فیلترهای رایج در دیگر برنامه‌های ویرایشگر را دارا است، به خاطر فضای حاکم بر شرکت گو پرو و علاقه‌مندی این شرکت به تولید دوربین‌های مناسب برای تصویربرداری اکشن و هیجان‌انگیز، اپلیکشین آن نیز بی‌نصیب نمانده و در طراحی کوییک از فیلترهای ماجراجویی ازجمله ساحل، داخل سالن، آب، برف و شهری نیز استفاده شده است.

کاربران برنامه کوییک می‌توانند از تصاویر، ویدئوها و موزیک‌هایی که در حافظه‌ی دستگاه خود (تلفن همراه، لپ ­تاپ و ..) دارند استفاده کنند. همچنین، برنامه کوییک در پیش‌فرض خود دارای بیش از 70 موزیک متنوع است که برای تلفیق با تصویر بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرپسند است.

افرادی که می‌خواهند کلیپ درست کنند و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند، علاوه بر اینکه می‌توانند توضیحات خود را در هنگام آپلود کلیپ در کپشن آن ارائه کنند، با استفاده از Quik می‌توانند روی کلیپ نیز متن بنویسند (مثلا زیرنویس به کلیپ اضافه کنند)، کارهای گرافیکی انجام دهند، عکس و اموجی اضافه کنند و خیلی کارهای دیگری که با هر آپدیت امکانات جدیدی اضافه می‌شود. همچنین 24 استایل ویدئویی جذاب برای ساخت کلیپ‌هایی متفاوت در اختیار کاربران برنامه کوییک قرار دارد.

با توجه به حضور موثر شبکه‌های اجتماعی در زندگی مردم سراسر جهان، امکان اشتراک‌گذاری آثار ساخته شده توسط اپلیکیشن­های ویرایشگر در این شبکه‌ها (اینستاگرام، تلگرام، فیس‌بوک و ..) به‌عنوان امکانات اولیه به‌حساب می‌آید و برنامه کوییک از این امر مستثنا نیست.

برنامه کوییک هوشمند است و می‌تواند چهره و رنگ‌ها را تشخیص دهد و همچنین با در اختیار داشتن عکس و موزیک به‌صورت خودکار ویدئوهای موزیکال تولید کند. البته این را در نظر داشته باشید که می‌توانید بیش از 75 عکس و کلیپ تصویری را از گالری یا سرورهای ابری در یک کلیپ قرار دهید که این امکان نسبت به رقبای اپلیکیشن کوییک یک شاهکار است. به بیان ساده­تر، برنامه کوییک شرایطی را فراهم می‌کند تا تعدادی عکس پشت سر هم نمایش داده شوند و با قرار دادن موزیک دلخواه بر روی نمایش عکس‌ها، ویدئوی موردنیاز خود را تولید کنید.

همچنین، می‌توان به‌صورت حرفه‌ای عکس و ویدئو را تلفیق کرد، به‌طوری‌که مثلا ابتدا چند عکس نشان داده شود و بعد ویدئوی موردنظر که زیرنویس فارسی به آن اضافه شده است و یا هر ایده‌ی دیگری که برای ساخت کلیپ خود دارید امکان‌پذیر است. این ویژگی‌ها می‌تواند برای پست‌های شبکه‌های اجتماعی شما بسیار سودمند باشد، مخصوصا که ویدئوهای ساخته‌شده از طریق این اپلیکیشن در دو کیفیت اچ‌دی و فول اچ‌دی قابل ذخیره‌سازی و اشتراک‌گذاری است.

با توجه به اینکه این برنامه به‌صورت رایگان و به پشتوانه‌ی شرکت گو پرو در اختیار عموم قرارگرفته، بسیار موردتوجه مردم در سراسر جهان است. از طرفی برای اینکه کوییک بتواند با مخاطبان جهانی خود همراهی کند، بیش از 20 زبان ازجمله انگلیسی، عربی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای، ترکیه‌ای و ... را موردحمایت قرار داده است.

 

کلام آخر

همان‌طور که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید مشاهده کردید که برنامه Quik برای شما ویرایشگری ماهر خواهد بود. شما می­توانید این برنامه را از کافه بازار و مایکت به‌صورت رایگان دانلود کنید.

 :: بازدید از این مطلب : 22
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 13 ارديبهشت 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر
 

از میان روش‌های فراوان بازاریابی، بازاریابی اپلیکیشن یا اپلیکیشن مارکتینگ به دلیل هدف گرفتن کاربران تلفن‌های همراه یکی از مؤثرترین تکنیک‌های بازاریابی محسوب می‌شود.
امروزه با افزایش ساعاتی که مردم از موبایل‌هایشان استفاده می‌کنند و با توجه به اینکه موبایل توانسته هم‌نشین اوقات مرده کاربرانش باشد، استفاده از موبایل از تلویزیون و حتی کامپیوتر نیز پیشی گرفته است. از میان تمام ویژگی‌هایی که یک موبایل می‌تواند در اختیار کاربرانش قرار دهد، اعم از شبکه‌های اجتماعی و وب گردی، کار با اپلیکیشن‌ها نیز طرفداران زیادی دارند و همین مسئله آن‌ها را به یک محیط مناسب برای بازاریابی محصولات/خدمات تبدیل کرده است.

مفهوم بازاریابی اپلیکیشن یا اپلیکیشن مارکتینگ به چه معناست؟

اگر بخواهیم بازاریابی اپلیکیشن را در یک جمله تعریف کنیم، باید بگوییم بازاریابی اپلیکیشن فرآیند ایجاد کمپین‌های بازاریابی برای دستیابی به مشتریان در هر مرحله از قیف بازاریابی است تا بتوانند با اپلیکیشن شما ارتباط برقرار کرده و از آن استفاده کنند.
بازاریابی اپلیکیشن فرآیند درگیر کردن کاربران اپلیکیشن در کل تجربه خود با اپلیکیشن شما است؛

 • اپلیکیشن شما را کشف کنند.
 • آن را دانلود کنند.
 • کار با اپلیکیشن شما را فرابگیرند.
 • و در نهایت نسبت به اپلیکیشن شما وفادار مانده و با آن تعاملی دائمی برقرار کنند.

کاربردی‌ترین روش‌های بازاریابی اپلیکیشن چیست؟

برای طراحی یک اپلیکیشن مارکتینگ کاربردی که بازدهی خوبی نیز داشته باشد می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:
در مورد مشتریان هدف تحقیق کنید
به این ترتیب می‌توانید اپلیکیشنی متناسب با سلیقه و خواست ایشان طراحی کنید. اپلیکیشنی که برای آن‌ها جذاب باشد و علاوه بر اینکه مخاطب هدف را به کار با خود جذب می‌کند، آن‌ها را به خرید محصول نیز تشویق کند.
در مورد رقیبان تحقیق کنید
کسب اطلاعات در مورد رقیب به شما در برقراری ارتباط مؤثر با مخاطبان هدف، ایجاد تمایز بین کسب و کار خود با سایر رقبا، پیدا کردن چالش‌های پیش رو و بهبود پروسه‌ها کمک خواهد کرد.
یک لندینگ پیج خوب طراحی کنید
ساخت یک لندینگ پیج خوب، خلاقانه و سورپرایز کننده می‌تواند باعث جذب بیشتر مخاطبان شود. عناصر مهمی که بیشتر باید به آن‌ها توجه شود عبارت‌اند از:

 • نام اپلیکیشن
 • ویژگی‌ها
 • درخواست برای اقدام واضح (call to action)
 • ویدئوی تبلیغاتی

اپلیکیشن خود را در گوگل پلی و بازارهای ایرانی قرار دهید
این کار یکی از فرایندهای بهینه‌سازی اپلیکیشن‌های موبایلی است برای اینکه اپلیکیشنتان در فهرست نتایج گوگل پلی رتبه بهتری بگیرد. کافی است از مشتریان بخواهید به اپلیکیشن شما رأی دهند. هرچه رأی بیشتر و بهتری به دست آورده باشید بدون شک جایگاه بهتری در فهرست نتایج گوگل پلی و مارکت خواهید داشت و بیشتر در معرض دید مشتریان قرار خواهید گرفت.
به این منظور به موارد زیر توجه کنید:

 • عنوان؛ باید خوانا بوده و گویای نوع کاربری اپلیکیشن باشد
 • توضیحات؛ از کلیدواژه‌ها استفاده کنید و بگویید چه نیازهایی را رفع می‌کند
 • آیکون؛ فقط بر یک عنصر تمرکز کنید. این عنصر باید عصاره‌ای از اپلیکیشن شما باشد
 • اسکرین‌شات؛ چند اسکرین‌شات از مهم‌ترین عملکردها و کاربردهای اپلیکیشن خود تهیه کنید

به وسیله شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن بازاریابی خود را تبلیغ کنید
با استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌توانید به مشتریان بالقوه خود دست پیدا کنید و تعداد دانلود اپلیکیشن را افزایش دهید.

 

 

شهرنت شبکه اجتماعی خرید و فروش کالا و خدمات. شهرنت فروشگاهی به وسعت شهر شماست. شهرنت در اپلیکیشن شهرنت شما می توانید با تولید محتوا و به ازای لایک و کامنت های دریافتی خود درآمد مستقیم ریالی داشته باشید.

چگونه عملکرد بازاریابی اپلیکیشن را اندازه‌گیری کنیم؟

برای اینکه عملکرد اپلیکیشن مارکتینگ خود را بسنجید و ببینید اپلیکیشنی که طراحی کرده‌اید چقدر در رسیدن به اهداف خود (جذب مشتری) مؤثر و قوی عمل کرده است. به این منظور از شاخص KPI بهره بگیرید. KPI از حروف اول عبارت Key Performance Indicator به معنی «شاخص‌های کلیدی عملکرد» گرفته شده است.
برای استفاده از KPI باید میزان دستیابی به هدف را در دوره‌های زمانی مشخص اندازه بگیرید و سپس مقدار هر دوره را با دوره قبل مقایسه کنید. فرض کنید روش بازاریابی اپلیکیشن را در فصل پاییز شروع کرده‌اید، در این صورت تعداد جذب مشتری (هدف) در سه ماه قبل (تابستان) را با تعداد جذب مشتری در سه ماه پاییز مقایسه کنید تا میزان اثرگذاری اپلیکیشن در بازاریابی مشخص شود.

استراتژی‌های برتر بازاریابی اپلیکیشن موبایل چیست؟

 

برای افزایش میزان موفقیت بازاریابی اپلیکیشن موبایلی که طراحی می‌کنید، استراتژی‌های زیر پیشنهاد می‌شوند:
بر KPI تمرکز کنید
با توجه به تعداد جذب مشتری در بازه‌های زمانی گذشته، یک هدف برای بازه زمانی بعدی با استفاده از اپلیکیشن مارکتینگ تعریف کنید.
از منابع مناسب برای اپلیکیشن خود استفاده کنید
اکثر مواقع، بازاریاب‌ها تبلیغات موبایلی را دست ‌کم می‌گیرند و بودجه کمی به آن اختصاص می‌دهند. در حالی که در عصر موبایل، اکثر مردم بیشتر از اینکه پای لپ‌تاپ‌هایشان باشند، مطالعه کنند و حتی تلویزیون تماشا کنند در حال کار کردن با موبایلشان هستند. بنابراین مهم‌ترین قدم برای موفقیت، اختصاص بودجه مناسب و درخور برای بازاریابی اپلیکیشنی است.
اگر این کار با استفاده از منابع مناسب و به بهترین وجه انجام شود، در نهایت یک اپلیکیشن باکیفیت و پرکاربرد به دست مشتریان خواهد رسید که اوقات خوشی را هنگام استفاده از آن تجربه خواهند کرد. همین امر می‌تواند KPI شما را تا حد قابل‌توجهی بالا برده و بازدهی کارتان افزایش یابد.
اسیر دستور گرفتن از چند نفر نشوید
در بسیاری از شرکت‌ها، حوزه کارهای موبایلی کاملاً مجزا و مشخص شده نیست. همین عاملی می‌شود برای اینکه چند دپارتمان کار شما را زیرمجموعه خودشان بدانند و اینجاست که دستورالعمل‌های مختلف از دپارتمان‌های مختلف به سوی شما سرازیر خواهد شد.
بهتر است تمام این افراد را در یک تیم واحد جمع کنید و یک جلسه با هم داشته باشید تا مجبور نشوید از گروه‌های مختلف دستورات متناقض بگیرید و در آخر ندانید چه کار کنید.
با یک متخصص بازاریابی موبایلی شریک شوید
بد نیست در جلسات اپلیکیشن مارکتینگ خود از یک فرد متخصص بازاریابی موبایل نیز دعوت کنید. دپارتمان بازاریابی متفاوت از بازاریابی موبایلی است؛ از این نظر که زمین جنگ و سلاح‌های آن با انواع دیگر بازاریابی متفاوت است. حتی بازاریاب‌های دیجیتال نیز گاهی در مواجهه با شرایط موبایل خوب عمل نمی‌کنند. به همین خاطر بهتر است از یک متخصص در امور بازاریابی موبایلی کمک بگیرید.
تجربه را بازاریابی کنید نه اپلیکیشن را
ممکن است در این مسیر از هدف خود دور شوید! مثلاً یک بازی با هدف آموزش کار با نرم افزار خود طراحی کرده‌اید برای اینکه مشتریان با انجام این بازی به خرید محصول موردنظر مشتاق شده و در نهایت فروش محصولتان افزایش یابد. اما ممکن است در مسیر طراحی اپلیکیشن با هدف بازاریابی آن نرم افزار، هدف اصلی فراموش شود و به حدی اسیر اپلیکیشن شوید که در نهایت برای اپلیکیشن بازاریابی کنید.
فراموش نکنید که هدف از طراحی اپلیکیشن، بازاریابی برای محصولات شرکت است نه خود اپلیکیشن. اگر مشاهده کردید که افراد زیادی به اپلیکیشن شما روی خوش نشان می‌دهند و آن را سرگرم‌کننده می‌دانند؛ اما هیچ اثر قابل‌توجهی بر روی فروش محصول نهایی نداشته است، یعنی اسیر اپلیکیشن شده و بازاریابی را فراموش کرده‌اید. پس بهتر است کمی به عقب برگشته و مشکلات را اصلاح کنید.

چگونه کاربران را در اپلیکیشن حفظ کنیم؟

حتی اگر دانلودهایتان افزایش پیدا کند و در گوگل پلی رتبه خوبی کسب کنید، تا وقتی‌که کاربران وفاداری نداشته باشید موفقیت حاصل نشده است.
با اینکه تعداد دانلودها مهم است؛ اما شما وقت زیادی برای طراحی اپلیکیشن و رساندن آن به دست کاربران کشیده‌اید؛ نباید اجازه دهید نیمه‌کاره آن را رها کنند. کاربر وفادار کاربری است که بعد از دانلود اپلیکیشن، تا انتهای آنچه هدف ما از طراحی اپ بوده می‌رود و آن را به برگشت سرمایه تبدیل می‌کند.
این در حالی است که بسیاری از کاربران بعد از دانلود یک اپلیکیشن، بیش از یکی دو بار از آن استفاده نمی‌کنند. بنابراین باید کارکرد کاربران را مانیتور کنید و اگر کاربر وفادار جذب نمی‌کنید، مشکل را پیدا کنید. این مشکل می‌تواند در عملکرد یا طراحی ظاهری اپلیکیشن نهفته باشد.
جمع بندی
فکر می‌کنم ضرورت وجود موبایل در روش‌های بازاریابی دیجیتال کاملاً برای همه شفاف باشد. اثری که اپلیکیشن‌های موبایلی می‌توانند بر تبلیغ برند، برگشت سرمایه و افزایش ترافیک فروشگاه داشته باشند غیر قابل انکار است.
بهترین بازاریاب‌های اپلیکیشن مارکتینگ کسانی‌اند که وقت، سرمایه و تلاش کافی برای کارشان گذاشته‌اند و در نهایت یک محصول باکیفیت که معرف سایر محصولات شرکت است به مشتریان معرفی کرده‌اند.:: بازدید از این مطلب : 22
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 13 ارديبهشت 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر
 

شرکت هایک ویژن به تازگی دوربین ها و NVR های جدید خود تحت عنوان Easy IP 4.0 روانه بازار کرده است. این محصولات با سری Easy IP 3.0 هایک ویژن سازگار هستند از این سری از محصولات می توان برای پوشش نظارت تصویری در پروژه های کوچک یا متوسط استفاده کرد.

محصولات سری Easy IP 4.0 از فرمت فشرده سازی هوشمند و مدرن H.265+ پشتیبانی می کنند که نسبت به فرمت فشرده سازی H.264 می تواند تا 50% بیشتر تصاویر را فشرده تر کند این فشرده سازی شامل پهنای باند و حجم تصویر ضبط شده می باشد. این مهم باعث صرفه جویی و بهینه سازی سیستم ضبط تصاویر در پروژه های متوسط و کوچک دوربین مدار بسته می شود.

 

سری جدید محصولات نظارت تصویر هایک ویژن از ویژگی های جدید متنوعی بهره می برند که هر کدام می توانند به نوبه خود میزان بهره وری و کسب و کار کاربران را ارتقاء دهند. این ویژگی ها عبارتند از :

NVRهای سری AcuSense هایک ویژن

NVR های Easy IP 4.0 تحت عنوان AcuSense  توان تشخیص انسان از غیر انسان را با دقت بیش از 90% در اختیار کاربران قرار می دهند. این سری از محصولات با فیلتر کردن آلارم های اشتباه ناشی از برگ درختان ، وزش باد ، سایه افراد، بارش باران و … دقت سیستم نظارتی را تا حد زیادی تقویت کند. علاوه بر آن آژیر تعبیه شده بر روی این تجهیزات در مواقع خطر فعال می شود که می تواند باعث دور کردن افراد از منطقه شود. علاوه بر آن استفاده از تکنولوژی DarkFighter باعث می شود تا دوربین های هایک ویژن در شرایط نور بسیار کم، تصاویر فوق العاده ای را ارائه نماید.

NVR های AcuSense از سری Easy IP4.0 هایک ویژن با قابلیت جستجوی سریع به کاربران اجازه می دهد در صورت وقوع هر رویداد مشکوکی ، در کوتاهترین زمان تمامی تصاویر ضبط شده را در اختیار داشته باشند.

دوربین های سری ColorVu هایک ویژن

دوربین مداربسته Easy IP4.0 سری ColorVu  هایک ویژن با استفاده از نور های محیط ، تصاویر رنگی شفاف و با کیفیت را حتی در شب ارائه می دهد. استفاده از الگوریتم های جبران ساز نور با استفاده از دیافراگم های مخصوص باعث می شود تا تصاویر واضح تر در روز و شب توسط دوربین های هایک ویژن ارائه شود.

دوربین های Easy IP 4.0 ColorVu جدید در صورتی که توسط NVR های AcuSense ضبط شوند قادر خواهند بود آلارم های اشتباه را به حداقل برساند و جستجوی سریع را در اختیار کاربران قرار دهد.

امنیت فوق العاده برای کسب و کارهای کوچک و متوسط

محصولات Easy IP 4.0 هایک ویژن با ارائه تصاویر با کیفیت با قیمت مناسب برای پروژه های کوچک و متوسط می توانند یک انتخاب خوب برای کاربران باشند تا با حداقل هزینه یک سیستم مدار بسته با کیفیت و ایمن را در اختیار داشته باشند.

فرانک ژانگ مدیر بازاریابی بین الملل هایک ویژن در این باره گفت : در گذشته قابلیت هایی مانند کیفیت بالای تصاویر دوربین های مدار بسته ، قابلیت دید در شب هوشمند ، اعلام آژير بر اساس آلارم برای کسب و کارهای کوچک در دسترس نبود و این عدم دسترسی به خاطر قیمت بالای محصولاتی بود که دارای این مشخصات فنی پیشرفته بودند. اما امروز ما با راه حل Easy IP 4.0 این ویژگی ها را با قیمت مناسب برای کسب و کارهای کوچک و متوسط در اختیار قرار داده ایم تا به این وسیله به آنها کمک کنیم تا میزان امنیت خود را افزایش دهند.

اطلاعات کامل تری درباره محصولات Easy IP 4.0 در غرفه امسال هایک ویژن در نمایشگاه IFSEC 2018 در لندن ارائه خواهد شد. طبق اعلام هایک ویژن محصولات Easy IP 4.0 در سه ماهه سوم سال 2018 در دسترس مشتریان قرار خواهد بود. 

بیشتر بخوانید : دوربین مداربسته tvt  ،  نصب دوربین مداربسته

 

 

شرکت هایک ویژن از انعقاد قرارداد همکاری با شرکت Eagle Eye Network خبر داد

شرکت هایک ویژن از انعقاد قرارداد همکاری با شرکت Eagle Eye Network خبر داد که به موجب این همکاری تصاویر دوربین مدار بسته HD هایک ویژن روی بستر کواکسیال می تواند بر روی محیط ابر اطلاعات ( Cloud ) ضبط شده و در دسترس مشتریان قرار بگیرد. تصاویر محصولات توربو اچ دی سری 4.0 هایک ویژن ( Turbo HD 4.0 ) هایک ویژن از طریق مبدل های HD-TVI به بستر ابر اطلاعات منتقل خواهند شد.

 

شرکت Eagle Eye Network

شرکت Eagle Eye Network یک شرکت آمریکایی است که فضای Cloud را برای استفاده و ضبط تصاویر دوربین های امنیتی در اختیار شرکت های تولید کننده تجهیزات نظارت تصویری قرار می دهد. این کمپانی یکی از مشهور ترین شرکت هایی است که در دنیا این کار را انجام می دهد.

شرکت Eagle Eye Network اعلام کرد مشتریان می توانند از این به بعد با جایگزین کردن دوربین های آنالوگ قدیمی خود با دوربین های HD-TVI جدید هایک ویژن به همراه DVR های آنها، از همه مزایای ابر اطلاعاتی این شرکت استفاده کنند. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • این تصاویر با هر نرم افزار CMS قابل مشاهده می باشد.
 • تصاویر ثبت شده در بستر ابر اطلاعات مطابق استاندارد های امنیت سایبری مورد محافظت قرار می گیرند و هیچگونه نفوذی از طرف هکر ها در این تصاویر امکان پذیر نیست.
 • در این بستر یک دوربین HD-TVI مانند یک دوربین IP در دسترس خواهد بود.
 • کیفیت تصویر هیچ دوربینی افت نمی کند و کاربران می توانند تصاویر را با رزولوشن خود دوربین مشاهده کنند.
 • قابلیت اختصاص فضای مشخص به هر دوربین به طور مستقل
 • ….

شرکت Eagle Eye Network در یک بیانیه رسمی برخی از مزایای همکاری مشترک خود با هایک ویژن را به این صورت اعلام کرد :

کاربران می توانند از همان کابل های کواکسیال آنالوگ خود برای ارتقا تصویر دوربین HD با استفاده از تکنولوژی HD-TVI استفاده کنند لذا به میزان قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی می شود. از این رو استفاده از مبدل های HD-TVI نسبت به خریداری یک سیستم دیجیتال بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. کاربران می توانند از منبع تغذیه برای روشن کردن دوربین ها استفاده کنند در غیر اینصورت امکان تغذیه دوربین ها از طریق تکنولوژی POC در سری  4.0 توربو اچ دی هایک ویژن توسط کابل کواکسیال وجود دارد. هنگام انتقال تصاویر از طریق مبدل HD-TVI به بستر ابر اطلاعات هر انکودر تنها یک IP را به خود اختصاص می دهد و لذا بسیاری از پیچیدگی های شبکه ، تاخیر و در خطر بودن اطلاعات حیاتی دیگر مطرح نیست و اطلاعات از طریق یک بستر امن به محیط ابر اطلاعات منتقل می شوند.

با استفاده از آخرین نسخه دستگاه سری HQ DVR های سری 4.0 هایک ویژن، تمامی کاربران Eagle Eye می توانند به صورت یکپارچه تصاویر مورد نیاز خود را در بستر ابر اطلاعات مشاهده کنند.

 :: بازدید از این مطلب : 38
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 13 ارديبهشت 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر
 

وب اپلیکیشن ها برنامه هایی هستند که امکان برقراری و تعامل بهتر کارفرمایان و مدیران در صنایع و مشاغل مختلف با کاربرانشان را مهیا می کنند. هدف از ساخت برنامه های مختلف و برنامه های تحت وب، تسهیل انجام کارها و وظایف و بهبود تعاملات می باشد. با ساخت برنامه ها به ویژه وب اپلیکیشن ها، کارفرمایان و کاربران بهتر می توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند و نیاز های کاربران راحتتر و سریعتر برآورده می شود.

امروزه کاربران و کسب و کار های زیادی از بستر اینترنت به عنوان یک بستر مناسب و مقرون به صرفه برای ارتباط با دیگران استفاده می کنند. اینترنت به کارفرمایان، مدیران و کاربران این امکان را می دهد تا بتوانند براحتی بازار هدف خود را شناسایی کنند و اطلاعاتی که می خواهند را جمع آوری کنند.

مدیران مشاغل اگر می خواهند که در حرفه ی خود موفق باشند بایستی بتوانند به نحو احسن اطلاعات لازم را جمع آوری و ضبط و پردازش کنند و به طور مناسب به کاربران ارائه دهند. استفاده از وب اپلیکیشن ها از جمله برنامه هایی هستند که این امکان را برای کاربران مختلف تأمین کرده اند. در واقع برنامه های وب، اسکریپت های سمت سرور و کلاینت را با یکدیگر ترکیب می کنند. اسکریپت های سمت سرور (PHP و ASP) برای مدیریت ذخیره سازی و بازیابی داده ها و اطلاعات و اسکریپت های سمت کلاینت (HTML و جاوااسکریپت) به منظور ارائه ی اطلاعات به کاربران استفاده می شوند. برنامه های تحت وب به کاربران این امکان را می دهند تا بتوانند از طریق فرم ها، سیستم های مدیریت محتوا و … راحتتر با شرکت ها در ارتباط باشند. از سوی دیگر وب اپلیکیشن ها مرزهای جغرافیایی و زمانی را در سیستم های سازمانی حذف می کنند، کارکنان یک سازمان را قادر می سازند تا بتوانند در هر ساعتی از شبانه روز و از هر جایی اطلاعاتی که می خواهند را دریافت و پیگیری کنند، اشتراکاتی داشته باشند، به طور کل کارهایشان را آسانتر انجام دهند و تعاملاتشان را بهبود ببخشند.

داشتن وب سایت و یا وب اپلیکیشن در عصر کنونی دیگر یکی از الزامات کسب و کارها شده است. کارفرمایان و مدیران از طریق وب سایت ها می توانند اعتبار بیشتری برای کسب و کار خود به دست آورند و راحتتر و سریعتر به اهداف تجاری خود برسند و نام تجاری خود را بیشتر از قبل مطرح کنند. وب اپلیکیشن ها همین اهداف را برای کاربران برآورده می کنند، ضمن اینکه استفاده از آنها آسانتر است و میان کاربران محبوبیت بیشتری دارند. برنامه های تحت وب را می توان از هر سیستم عاملی استفاده کرد و همه ی مرورگر ها مدرن، این برنامه ها را پشتیبانی می کنند. کاربران برای استفاده برنامه های تحت وب محدودیتی ندارند و می توانند از طریق کامپیوتر های رومیزی و یا گوشی های همراه خود از آنها استفاده کنند. برنامه های وب در کاهش هزینه های سازمانی تأثیر بسزایی دارند و استفاده از آنها بسیار مقرون به صرفه تمام می شود.

منظور از اپلیکیشن چیست؟

یک برنامه یا اپلیکیشن کامپیوتری برای انجام یک یا چند کار خاص ایجاد می شود. کاربران وب اپلیکیشن ها و برنامه های کامپیوتری با اهداف، وظایف و سطح انتظارات خاصی از این برنامه ها استفاده می کنند. به عبارت دیگر، انگیزه ی استفاده از یک برنامه ی وکامپیوتری و یا برنامه ی وب تقریباً همیشه مشخص است.

منظور از وب اپلیکیشن چیست؟

برنامه های وب یا همان وب اپلیکیشن ها برنامه ها و نرم افزار هایی هستند که با استفاده از مرورگر ها قابل دستیابی هستند. این برنامه ها با استفاده از زبان های مختلفی مانند HTML و CSS و جاوا اسکریپت که توسط تمام مرورگر ها پشتیبانی می شوند، تهیه می شوند.

وب اپلیکیشن ها چگونه کار می کنند؟

برنامه های وب معمولاً به زبان هایی نوشته می شوند که توسط مرورگر ها پشتیبانی می شوند. برخی از این زبان ها عبارتند از html و یا جاوااسکریپت. برخی از برنامه های وب پویا هستند و به پردازش های سمت سرور متکی هستند در حالیکه برخی از برنامه ها ایستا هستند و در سمت سرور اصلاً پردازش نمی شوند.

یک وب اپلیکیشن برای اینکه بتواند تقاضاهای مشتریان را مدیریت کند و کارهای درخواستی از سمت کاربران را انجام دهد به یک وب سرور و گاهی به یک پایگاه داده برای ذخیره سازی داده ها نیاز دارد.

روالی که طی استفاده از برنامه های وب طی می شود بدین صورت است که ابتدا کاربر تقاضای خود را از طریق مرورگر یا اینترنت و یا از طریق برنامه ی تحت وب به سرور وب می گوید، وب سرور تقاضای کاربر را دریافت می کند و آن را به وب سرور متناسب با تقاضا ارسال می کند. سرور برنامه، درخواست کاربر را انجام می دهد. این درخواست هر چیزی می تواند باشد، مانند پرس و جو از پایگاه داده و یا پردازش داده ها. سپس سرور برنامه، اطلاعات مورد نیاز کاربر را پس از پردازش به وب سرور ارسال می کند و وب سرور هم آن را به کاربر بازمی گرداند.


وب اپلیکیشن چیست؟

چرا از وب اپلیکیشن استفاده کنم؟

وب اپلیکیشن ها کاربرد های گوناگونی دارند، مانند اینکه به چندین کاربر اجازه می دهند تا به یک نسخه از برنامه دسترسی داشته باشند. برنامه های وب نیازی به نصب و بارگذاری ندارند. از طریق سیستم عامل های مختلف می توان به این برنامه ها دسترسی داشت. از طریق مرورگر های مختلف قابل دستیابی هستند.

برنامه های وب نیازی به نصب بر روی هارد دیسک ها ندارند. بنابراین فضایی اشغال نمی کنند. در نتیجه، پشتیبانی و نگهداری از برنامه های تحت وب راحتتر است و نیاز های فنی کمتری لازم دارد.

برنامه های تحت وب اغلب بروز هستند، زیرا معمولاً بگونه ای طراحی می شوند که بروزرسانی ها به طور متمرکز اعمال می شود.

تفاوت وب اپلیکیشن با سایر برنامه ها چیست؟

تفاوت عمده ای که بین یک وب اپلیکیشن و یک برنامه ی کامپیوتری خاص وجود دارد این است که برخی برنامه های کامپیوتری به طور ویژه برای برخی دستگاه های خاص راه اندازی می شوند که فقط با یک سری سخت افزار های به خصوص همخوانی و سازگاری دارند. این برنامه ها می توانند از منابع خاص دستگاه استفاده کنند و به صورت آفلاین هم می توانند کار کنند.

انواع برنامه های تحت وب

برنامه های تحت وب را بسته به نوع زبانی که نوشته می شوند و معماری و اتصال به پایگاه داده ها می توان به چندین دسته تقسیم بندی کرد. برنامه های تحت وب بنا بر منطق تجاری، مؤلفه های سیستم و اهداف سیستم می توانند از یکدیگر متمایز شوند.

تفاوت بین وب اپلیکیشن و برنامه های موبایل چیست؟

برنامه های موبایل را می تواند از فروشگاه برنامه ها نصب کرد. برنامه های موبایل از طریق عملکرد دوربین و یا GPS می توانند به منابع فروشگاه دسترسی داشته باشند. در برخی موارد بروزرسانی های برنامه های موبایل گران است. از سوی دیگر برنامه های تحت وب در سمت سرور قرار دارند و بر روی سیستمی نصب نمی شوند. کاربران برای دسترسی به برنامه های وب بایستی به اینترنت متصل باشند، در حالیکه برنامه های موبایل به صورت آفلاین نیز می توانند کار کنند. برنامه های موبایل به بارگیری و بروزرسانی های منظم نیاز دارند، در حالیکه این در مورد برنامه های تحت وب صدق نمی کند.

 

 

شهرنت شبکه اجتماعی خرید و فروش کالا و خدمات. شهرنت فروشگاهی به وسعت شهر شماست. شهرنت در اپلیکیشن شهرنت شما می توانید با تولید محتوا و به ازای لایک و کامنت های دریافتی خود درآمد مستقیم ریالی داشته باشید.


وب اپلیکیشن چیست؟

وب سایت با وب اپلیکیشن چه فرقی دارد؟

ممکن است در انتخاب بین وب سایت و وب اپلیکیشن دچار ابهام و سردرگمی شده باشید و ندانید که تفاوت این دو چیست و یا کدامیک بهتر است. برای استفاده از وب سایت ها و وب اپلیکیشن ها نیاز به اتصال اینترنت دارید، هر دو در مرورگر ها اجرا می شوند و زبان های برنامه نویسی هر دو احتمالاً یکی است. هر دو باعث تسهیل روابط کاربران می شوند و …. به طور کلی برنامه های تحت وب و وب سایت ها اشتراکات زیادی با یکدیگر دارند. اما درک تفاوت های این دو برای کسانی که به دنبال راه حل های آنلاین هستند، مهم است. به همین دلیل می خواهیم بدانیم که وب سایت ها و وب اپلیکیشن ها در چه نقاطی متمایز از یکدیگرند.

تعامل

وب سایت ها و برنامه های وب از نظر تعامل کمی با یکدیگر متفاوند. وب سایت ها محتوای بصری و متنی به کاربران ارائه می دهند، اما کاربران نسبت آنها هیچ کنترلی ندارند. بدین معنا که کاربران فقط می توانند محتوا را ببینند و بخوانند اما نمی توانند آنها را تغییر دهند. اما در برنامه های وب، کاربران نه تنها می توانند داده ها ببینند و بخوانند، بلکه حتی می توانند آنها را تغییر نیز دهند. بنابراین تعامل در وب اپلیکیشن ها شکل و شمایل یک گفتگو را به خود می گیرد. کاربران از طریق وب اپلیکیشن ها می توانند درخواست خود را ارسال کنند و از صفحه پاسخ بگیرند.

یک مثال خوب از وب اپلیکیشن ها برنامه های بانکی می باشد. کاربران از طریق این برنامه ها خواسته های خود را ارسال می کنند و برنامه مطابق خواسته ی کاربر وظایفش را انجام می دهد. فروشگاه های آنلاین یک مثال دیگر از وب اپلیکیشن ها هستند که کاربران از طریق آنها می توانند اقلامی را به سبد خرید خود اضافه کنند. شبکه های اجتماعی نیز نمونه ای وب اپلیکیشن هستند که کاربران را به یکدیگر متصل می کنند.

اگرچه، امروزه وب سایت ها نیز حاوی برنامه های وب کوچکی هستند . به طور مثال ممکن است وب سایتی مربوط به یک رستوران در اینترنت بیابید که با استفاده از برنامه ی نقشه، آدرس رستوران را به مشتریان خود نمایش می دهد. اما به طور کلی وب سایت ها بیشتر محتوای بصری دارند و کاربران در وب سایت ها بیشتر زمان خود را به مرور و مطالعه و مشاهده ی مطالب و تصاویر و یا ویدئو و … می گذرانند. تمرکز اصلی وب سایت ها بر ارائه ی محتوا می باشد در حالیکه تمرکز اصلی برنامه های وب بر تعامل کاربر با نرم افزار می باشد.

ترکیب

منظور از ترکیب، ترکیب مؤلفه ها و المان های گوناگون برای ساخت یک سیستم یکپارچه و یک دست می باشد. هم وب سایت ها و هم برنامه های تحت این قابلیت را دارند که با برنامه های دیگر ادغام و ترکیب شوند. بحث ادغام با سیستم های دیگر برای برنامه های تحت وب نسبت به وب سایت ها کمی مهمتر است. زیرا برنامه های تحت وب معمولاً پیچیدگی های بیشتری دارند و گاهی لازم است با برنامه های دیگر ترکیب شوند. به طور مثال شاید لازم باشد یک برنامه ی وب تجاری مانند یک فروشگاه آنلاین با یک CRM ترکیب شود. CRM تمام داده های مربوط به مشتریان را در یک مکان ذخیره می کند و دسترسی کاربران به آن را مهیا می کند. ادغام برنامه ی تحت وب با یک CRM باعث می شود تا جمع آوری داده های کاربران به صورت اتوماتیک انجام شود. بدین صورت کاربران می توانند به مجموعه ی کاملی از اطلاعات دسترسی داشته باشند. با ترکیب برنامه های وب با دیگر برنامه ها، یک سری پردازش ها و تحلیل ها آسانتر می شود. بعلاوه هر تغییری در داده های کاربران بلافاصله در CRM انعکاس داده می شود که این موضوع باعث می شود تا داده ها همیشه بروز باشند. اگرچه وب سایت ها هم می توانند با برنامه های CRM ادغام شوند، اما این موضوع در مورد وب سایت ها کمتر اتفاق می افتد.

احراز هویت

منظور از احراز هویت درخواست نام کاربری و پسورد از کاربر است. برنامه ی احراز هویت برنامه ایست که برای تأمین ایمنی اطلاعات کاربران مورد استفاده قرار می گیرد.

وب اپلیکیشن ها بیشتر از سایت ها به برنامه های احراز هویت نیاز دارند. اگر وب اپلیکیشن ها از برنامه های احراز هویت استفاده نکنند ممکن است در معرض خطر حمله ی هکر ها قرار بگیرند. وب سایت هایی که بیشتر اطلاع رسان هستند، کمتر نیاز به برنامه های احراز هویت دارند. اگرچه می توان برای وب سایت ها هم از برنامه های احراز هویت استفاده کرد، اما از گزینه های ثبت نامی هم می توان استفاده کرد. اما در مورد برنامه های تحت وب شرایط کمی حساس تر است و استفاده از برنامه های احراز هویت برای برنامه های تحت وب الزامی است.

نتیجه

افزایش استفاده از اینترنت در زندگی افراد و روابط آنها با یکدیگر به ویژه در محیط های اداری تأثیر زیادی گذاشته است. خیلی از سازمان ها و شرکت ها به منظور تسهیل روابط و انجام آسانتر کارهایشان به دنبال راه اندازی های وب اپلیکیشن هستند. زیرا وب اپلیکیشن ها علاوه بر آسانتر کردن تعاملات باعث افزایش کارایی و کاهش هزینه ها نیز می شوند و دامنه ی وسیعی دارند و بسیار در دسترس اند. دسترسی به وب اپلیکیشن ها ساده است و از طریق مرورگر های مدرن در دسترس اند.

اگر به دنبال راه اندازی برنامه های تحت وب برای تجارت و کسب و کار خود هستید، با سفارش طراحی نرم افزار خود به شرکت های معتبر طراحی سایت، می توانید بهترین کیفیت را دریافت کنید.

شرکت معتبر دارکوب با برخورداری از کادری حرفه ای و استفاده از آخرین استاندارد های طراحی، یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ی طراحی سایت و وب اپلیکیشن و سئو سایت می باشد:: بازدید از این مطلب : 21
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 13 ارديبهشت 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر
 
پرتال اطلاع رسانی جدید هایکویژن
 

پرتال اطلاع رسانی جدید هایک ویژن

صنعت مدار بسته روز به روز به سمت هوشمند شدن پیش می رود، تولید کنندگان در تلاش هستند تا بتوانند با مشتریان ارتباط برقرار کنند از این رو راه های مختلفی را امتحان می کنند. شرکت هایک ویژن چین به تازگی با راه اندازی یک مرکز پورتال جدید ، تلاش می کند که اخبار و اطلاعات جدید خود را در دسترس کاربران قرار دهد. این پرتال جدید که به HIKVISION Storybook معروف است در حال حاضر در بخش اروپا فعال است به گفته هایک ویژن در آینده نزدیک در سایر نقاط نیز در دسترس خواهد بود.

 

پورتال آنلاین HIKVISION Stroybook

خدمات متعددی در این سیستم اطلاع رسانی آنلاین ارائه می شود که از جمله می توان به مواردی مانند تازه ها ، مقالات ، فیلم ها ، پروژه های موفق ، اینفوگرافی و موارد دیگر در مورد برند هایک ویژن و دوربین مداربسته اشاره نمود. علاوه بر آن کاربران قادرند با توجه نیازهایشان در این پرتال جستجو کنند یا می توانند عنوان های مورد علاقه خود را برچسب گذاری کرده و همیشه به آن دسترسی داشته باشند. شکل و ظاهر پورتال جدید HIKVISION Storybook به گونه ای طراحی شده که در کامپیوتر خانگی ، موبایل و تبلت به نحو مطلوب نمایش داده می شود. به نظر می رسد این پرتال استقبال مشتریان مختلف را در بر داشته باشد. هدف از ارائه این سیستم اطلاع رسانی ارائه اطلاعات از یک سو و همچنین ارتباط دو طرفه با مشتریان و نیاز سنجی از آنها می باشد چرا که تیم R&D قدرتمند این تولید کننده چینی می توانند محصولات متفاوتی را با توجه به نیاز مشتریان طراحی و روانه خط تولید شرکت هایک ویژن کنند.

تلاش هایک ویژن برای رعایت قانون GDPR

 

با توجه به اجرای قانون جدید حفاظت از اطلاعات و حریم عمومی افراد،  GDPR که در 25 مه سال 2018 به اجرا در خواهد آمد ، همه شرکت های تولید کننده دوربین مدار بسته  که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حال فعالیت هستند در تلاش هستند تا خود را با این قانون جدید تطبیق دهند.

 

GDPR  چیست؟

تمامی شرکت ها و سازمان هایی که داده های شخصی را در زمان انجام تجارت در اتحادیه اروپا دارند و یا آنها را پردازش می کنند باید از GDPR تبعیت کنند. قانون جدید توجه زیادی به حفظ حقوق افراد دارد و سطح حفاظت از داده ها به میزان قابل توجهی افزایش می دهد این حفاظت از طریق طراحی ویژگی های مهم به صورت پیش فرض می باشد و سطح امنیتی اطلاعات شخصی را به این صورت افزایش می دهد. همچنین سازمانها و کسب و کارها باید کاملا شفاف در جریان استفاده از اطلاعات حریم عمومی اشخاص آنها را در جریان قرار دهند و همچنین در مورد چگونگی استفاده و محافظت از اطلاعات شخصی و توانایی نشان دادن مسئولیت برای فعالیت های پردازش داده ها اطلاعات لازم را به کاربران ارائه نمایند.

شرکت هایک ویژن هم به عنوان یکی از رهبران دنیای نظارت تصویری و تجهیزات امنیتی تمرکز خود را جهت دستیابی به قانون GDPR قرار داده است. هایک ویژن برای نشان دادن سطح بالای تکنولوژی به کار و حداکثر ایمنی محصولات و خدمات را به مشتریان یک سری از سیاست های حفاظت از داده ها را ایجاد کرد و یک گروه حفاظت از داده ها را ایجاد کرد، عضوی در GDPR و فعالیت تجاری هایک ویژن شامل تجزیه و تحلیل، کنترل و مشاوره داخلی از نظر خط مشی های قانونی در مدیریت چرخه عمر محصول از جمله طراحی محصول، تولید، تحویل و خدمات در دستور کار این تولید کننده موفق قرار گرفته است.

بیشتر مطالعه کنید: نصب دوربین مداربسته     تی وی تی

هایک ویژن نشان داده که همواره از استاندارد های بین المللی استقبال می کند و تمام تلاش خود جهت اخذ آنها  را به کار می گیرد و اصولا توسعه و ارتقای استانداردهای صنعت امنیت یک خط مشی شرکت به حساب می آید. علاوه بر این، هایک ویژن با ارگان های استاندارد زیادی کار می کند تا ارزیابی ایمنی منصفانه و صدور گواهینامه محصولات حفاظتی را انجام دهد. هایک ویژن گواهینامه ISO 27001 را به دست آورده و با موفقیت گزارش SOC 2 Type 1 را تکمیل کرده است. این تولید کننده در تلاش است تا با دریافت گواهینامه  GDPR، تاییدیه کمیسیون اتحادیه اروپا در زمینه حفظ حریم عمومی را کسب کند.

 در هایک ویژن، ما به سختی کار کرده ایم تا شهرمان را به عنوان یک شرکت فناوری محترم که با بالاترین استانداردهای کاری اخلاقی پیوند دارد، کسب کنیم. ما متعهد به ارزیابی و افزایش قابلیت های حفاظت از اطلاعاتمان هستیم تا مشتریان ارزشمند ما با بالاترین کیفیت و محصولات و راه حل های قابل اطمینان را در اختیار داشته باشند.:: بازدید از این مطلب : 36
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 13 ارديبهشت 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر
 

شرکت هایک ویژن سری جدید دوربین های مدار بسته IP مجهز به هوش مصنوعی را به بازار ارائه خواهد کرد. اولین سری از دوربین های هوش مصنوعی هایک ویژن سال گذشته به بازار عرضه شد، اما امسال این شرکت با بهبود تکنولوژی و کارایی محصولات هوش مصنوعی خود در تلاش است که نظر مشتریان را جلب کند. سری جدید محصولات شامل دقت بالاتر ، تصاویر واقعی تر ، رزولوشن بیشتر و بسیاری از تکنولوژی های آنالیز هوشمند تصویر ( مانند مدیریت هوشمند صف ) می باشد.

دوربین های هوش مصنوعی هایک ویژن همچنین قابلیت تصویر برداری از چهره ، تشخیص و تجزیه و تحلیل پلاک خودرو ( ANPR ) را برای کاربران فراهم می کند. 

دوربین های تشخیص چهره قادر است چهره مورد نظر را از بین خیل عظیم تصاویر چهره افراد در زمان کوتاهی تشخیص داده و به کاربر اتاق کنترل خبر دهد. استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی در این دوربین باعث شده است تا تصویر با کیفیت تر با زاویه دید مناسب بهترین تصویر توسط دوربین ثبت شود و در نتیجه چهره افراد با درصد تطبیق بسیار بالایی توسط دوربین تشخیص چهره هایک ویژن تصویر برداری می شود. این دوربین یک پیشنهاد مناسب برای ردیابی افراد مشکوک در راهکار امنیت شهر ها می باشد.

تجزیه و تحلیل هوشمند دوربین مداربسته هایک ویژن می تواند بصورت خودکار افرادی که در یک ناحیه قرار می گیرند را آنالیز کرده و هنگامی که آنها در صف قرار دارند ، هشدار های مختلفی را ارسال یا مدیریت کند به عنوان مثال زمانی که تعداد افراد از حد معینی بیشتر شود به اپراتور خبر می دهد تا در صورت صلاحدید ( به عنوان مثال در قسمت صندوق یک فروشگاه بزرگ ) صندوق یا صندوق هایی را وارد مدار کند تا مشتریان با کمترین میزان معطل شدن عملیات پرداخت را انجام دهند. این تکنولوژی حتی قادر است زمان متوسط معطلی افراد را نیز محاسبه نماید تا به عنوان اطلاعات مهم در تصمیم گیری های بعدی مدیران فروشگاه مورد استفاده  قرار بگیرد.

دوربین پلاک خوان جدید هایک ویژن می تواند ابتدا وسیله نقلیه را از غیر آن ( انسان یا حیوان ) تشخیص دهد ، پس از شناسایی شماره پلاک وسیله نقلیه را شناسایی و ثبت می کند، علاوه بر آن سیستم می تواند در صورتی که وسیله نقلیه فاقد پلاک باشد هشدارهای لازم را ارسال نماید، تشخیص پلاک کوچک برای موتور سیکلت ها و پلاک های مخدوش از دیگر ویژگی های دوربین ANPR هوش مصنوعی هایک ویژن می باشد. این دوربین در سه ماهه آخر سال 2018 به بازار عرضه خواهد شد.

سایر ویژگی های مهمی که در سری هوش مصنوعی محصولات هایک ویژن وجود دارد عبارتند از: فاصله کانونی وسیع برای دستیابی به میدان دید مناسب ، 140 دسی بل WDR در رزولوشن دو مگا پیکسل ، برد ال ای دی دید در شب 30 و 50 متری ، تکنولوژی های Darkfighter  و Darkfighter X و همچنین قابلیت ضد ضربه ( IK10 ) می باشد.

پیتر گووان مدیر فروش و بازاریابی هایک ویژن اروپا می گوید : پیشرفت در حوزه مدار بسته و هوش مصنوعی ( AI ) هر روز مشتریان را بیشتر هیجان زده می کند ، بخش تحقیق و توسعه هایک ویژن هموارد در تلاش هستند تا با ایده پردازی کاربردی و نو آورانه ، مناسب ترین محصولات را در حوزه هوش مصنوعی طراحی و روانه تولید نمایند. هایک ویژن هموارد در تلاش است تا زندگی امن تری را برای مشتریان خود فراهم نماید.

بیشتر بخوانید: نصب دوربین مداربسته     تی وی تی

 

 

 

 

دوربین سری Deep In View هایک ویژن با قابلیت تشخیص صف کسب و کار را بهینه سازی می کند !

 

شرکت هایک ویژن به عنوان تولید کننده پیش رو محصولات و راه حل های نظارت تصویری با ارائه دوربین مدار بسته با قابلیت تجزیه و تجلیل صف نظر بسیاری از کاربران و مشتریان را به خود جلب کرده است. این دوربین ها به طور ویژه با پشتیبانی از قابلیت مدیریت صف طراحی شده اند و می توانند اطلاعات مفیدی را از نحوه حرکت و یا ایستادن مشتریان در یک فضای مشخص مانند خرده فروشی ها ، سوپر مارکت ها ، فروشگاه های زنجیره ای و مواردی مانند آن را ارائه نمایند. این اطلاعات برای مدیران این حوزه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دوربین دام دو مگا پیکسل DS-2CD7126G0-L-IZS هایک ویژن با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی می تواند افراد را از یکدیگر تمییز داده و حتی تفاوت قد آنها را نیز تشخیص دهد. این مهم به دوربین اجازه می دهد تا تعداد افراد حاضر در یک محوطه را مشخص کند همچنین مدت زمان حضور هر فرد در محوطه ی خاص به عنوان مثال صف صندوق فروشگاه زنجیره ای را تخمین بزند. هنگامی که مدت زمان معطل شدن هر مشتری در صف از زمان مشخصی بیشتر شود ، این دوربین با ارسال آلارم به اپراتور اطلاع رسانی می کند تا در صورت امکان با اضافه کردن صندوق های بیشتر میزان معطلی مشتریان را کاهش دهد. این موضوع می تواند سطح رضایتمندی مشتریان یک فروشگاه را تا حد زیادی افزایش داده و در نهایت منجر به فروش بیشتر و سود بیشتر مدیران فروشگاه شود.

قابلیت تجزیه و تحلیل صف به کاربران کمک می کند تا سطح خدمات خود را بهبود دهند. این بهبود از طریق کاهش مدت زمان انتظار مشتریان انجام می شود. همانگونه که بیان شد هشدار ها به گونه ای تنظیم می شود تا در صورتی که تعداد افراد حاضر در صف از مقدار مشخصی بیشتر شود سیستم بصورت اتومانیک آلارم ارسال می کند. همچنین مدیران می تواند در اطلاعات ارائه شده توسط این دوربین ، از تعداد مشتریانشان در بازه های زمانی روزانه، هفتگی ، ماهانه و … آگاه شوند.

از سوی دیگر مدیران می توانند جهت امور آموزشی نوع عملکرد کاربران صندوق های خود را نیز آنالیز کنند. این اطلاعات می تواند از جهات مختلفی فعالیت پرسنل فروشگاه را بهینه کرده و زمان انتظار مشتریان را کاهش دهد.

از مهمترین ویژگی های دوربین دام هایک ویژن مجهز به قابلیت تشخیص صف می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–          مجهز به تکنولوژی هوشمند تصویر برداری با کیفیت در شرایط نوری خیلی کم ( DarkFighter )

–          تصویر برداری با کیفیت مناسب در محیط های با چند طیف نوری ( WDR معادل 140 دسی بل )

–          مجهز به LED مادون قرمز با برد 30  متر

–          مقاوم در برابر ضربه طبق استاندارد IK10

از این دوربین می تواند در سناریو های مختلفی استفاده کرد که عبارتند از : سوپر مارکت ها ، مراکز خرید ، فرودگاه ها ، بانک ها و مواردی شبیه به آن اشاره نمود.

اتن ژو مدیر راه حل های هایک ویژن اروپا در این خصوص گفت : این دوربین یک نمونه عالی از روند پیشرفت فناوری نظارت تصویری و خدمت آن به افراد جهت افزایش بهره وری می باشد. مدیران کسب و کارهای مختلف می توانند با استفاده از اطلاعات ارزشمند این دوربین کسب و کارهای خود را بهینه تر کرده و با افزایش فروش ، سود بیشتری کسب نمایند.

 :: بازدید از این مطلب : 37
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 13 ارديبهشت 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 

در کتاب عصر عدم قطعیت، که در سال 1977 منتشر شده است، نویسنده جان کنت گالبرایت می نویسد: “همه رهبران بزرگ تاریخ یک ویژگی مشترک داشته اند: تمایل به مقابله بدون چون و چرا با اضطراب اصلی مردم در زمان های مشخص. این اصل ، و نه چیزهای دیگر ، جوهره رهبری است. ”

چهار دهه از تاریخ انتشار این کتاب می گذرد و ما امروز با هیچ اطمینان دیگری روبرو نیستیم؛ سطح اضطراب زیاد است و اخبار جعلی بخشی از فرهنگ رسانه های جمعی و خوراک روزانه ما شده است. با توجه به این نکته سوال اصلی این است که رهبران امنیت و فناوری برای رفع ترس، محافظت و اطمینان بخشی به مردم چه کاری می توانند انجام دهند؟ نقش مردم برای تغییر مسیر آینده تحولات تکنولوژیک در جهت منافع جمعی چیست؟

همه گیر COVID-19 بزرگترین شتاب دهنده تحول دیجیتال است که من تاکنون دیده ام. ما مجبور شده ایم در دنیایی زنده بمانیم که تنها گزینه برای ادامه حیات توسعه فضای دیجیتال بود. راه حل های دیجیتال ما را به یکدیگر متصل کرده است، ما را قادر به کار می کند فعالیت های خود را ادامه دهیم و خیابان ها و خانواده های ما را ایمن نگه می دارد. حتی این فضا به دانشمندان کمک می کند تا یک واکسن موثر برای مقابله با این بیماری در یک بازه زمانی بی سابقه تولید کنند. اکنون وقتی به سمت بعدی جدید می نگریم، در حال ورود به دوره ای جدید برای تفکر خلاق و ​​مدل های نوآورانه کسب و کار هستیم. با این حال ، اولین و مهمترین فکر جمعی ما در این زمینه باید بر فناوری ها و مسئولیت های متقابل با این فناوری های جدید متمرکز باشد. این فناوری های می تواند همزمان که پیشرفت در جوامع ما ایجاد می کند، از سوی دیگر ما را به برده های شرکت های غول تکنولوژی نیز تبدیل کند!

کاهش اعتماد عمومی

اشتباه نکنید، دنیای امروز اگر چه مملو از تکنولوژی های جدید شده است اما این به معنای پیشرفت جامعه بشری نیست. مردم کل جهان عمیقا از چشم انداز آینده جهان ناامید شده و اعتماد در میان جوامع ما در کمترین حد خود قرار گرفته است. در سال 2020، تحقیقات مختلف نشان می دهد که کاهش قابل توجهی در اعتماد عمومی به بخش فناوری ایجاد شده است. از هر پنج نفر در جهان امروز ما سه نفر معتقدند که تغییرات تکنولوژیکی خیلی سریع اتفاق می افتد و در نتیجه چنین سرعت تغییراتی میزانی از عدم اطمینان را نیز در میان مردم ترویج می کند. بنابراین کاملا واضح است که اعتماد به فن آوری به میزان قابل توجهی در میان مردم عام کاهش یافته است. بسیاری از این موارد مربوط به سوظن های ایجاد شده توسط فضای مجازی و تکنولوژی های گسترش اخبار متناقض است که نه تنها در مورد اندازه تغییرات تکنولوژیکی بلکه در مورد داده ها و حریم خصوصی نیز صادق است.

استفاده مسئولانه از فناوری

استفاده مسئولانه از فناوری اعتماد نسبت به فناوری های نوین را دوباره در زمانی ایجاد می کند که زندگی ما با آن فناوری ها بتواند ارتباط ذاتی برقرار کند.  اولویت بندی به سازمان ها این فرصت را می دهد تا اعتماد مشتریان و کارمندان را جلب کنند. این موضوعی بسیار فراتر از انطباق و انعطاف پذیری سازمان ها نسب به پذیرش فناوری های جدید  یا روابط عمومی است.

کارمندان شرکت های با اعتماد بالا گزارش می دهند که آنها انرژی بیشتری در محل کار خود دارند ، 50٪ بهره وری بیشتر و مشاغل بیشتری دارند. همچنین اعتماد دومین عامل مهم خرید در برندها است.به هر حال ما در حال حاضر به دلیل عدم مدیریت درست مسیر فناوری های ایجاد شده در 30 سال گذشته به حدی عدم اطمینان را در جامعه ترویج کرده ایم که هیچ کس به دیگری نمی تواند اعتماد کامل داشته باشد. این موضوع سطح اضطراب عمومی جامعه را افزایش می دهد و به دنبال آن شاهد افزایش بیماری های مختلف در جامعه هم هستیم.

سواستفاده شرکت های تکنولوژیک

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مداربسته     تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته

بنابراین کاملا واضح است که دولت ها و شرکت های مختلف باید به شکلی موثر مدیریت فناوری ها را به سمت بهبود سلامت جامعه سوق دهند و از سو استفاده شرکت ها از این فضا جلوگیری سریع باید صورت بگیرد.

قانون گذاری و همچنین نظارت بر نحوه استفاده از اطلاعات جمع آوری شده در شرکت های بزرگ یک موضوع بسیار مهم است و در نتیجه اگر چنین خواست هایی که در میان مردم فراگیر شده است را نتوانیم برآورده کنیم در آینده نزدیک شاهد افزایش نارضایتی ها در کل جوامع دنیا خواهیم بود. این چشم انداز زیاد جذاب نیست و البته ممکن است از دل چنین نارضایتی هایی هیولایی به نام جنگ جهانی سوم را نیز شاهد باشیم.

وجود چنین چارچوب هایی در دسترس بسیار حیاتی است، زیرا فضای دیجیتال در زندگی ما همه گیر شده است و طی سالهای آینده نیز شاهد افزایش این موج های پی در پی تکنولوژی های دیجیتال خواهیم بود.

ما عادت کرده ایم از کنفرانس ویدیویی برای برگزاری جلسات ، ANPR (تشخیص خودکار شماره پلاک) برای ردیابی استفاده از وسایل نقلیه در شهرهایمان و نقض نقاط ضعف اقدامات ویروس کرونا ، و شمارنده های اشغال برای کمک به فاصله اجتماعی استفاده کنیم. به ویژه رشد نظارت تصویری و تجزیه و تحلیل ، نگرانی های مربوط به نقض حریم خصوصی و امنیت داده های ویدیویی را برجسته می کند.

اولین راهکاربرای مقابله با سواستفاده شرکت ها از تکنولوژی بر علیه عموم مردم، توصیه های اخلاقی به رهبران و تولیدکنندگان و توسعه دهندگان این تکنولوژی هاست تا آنها را مجاب کنیم در جهت ارتقای جامعه جهانی این فناوری ها را توسعه دهند نه آنکه از این فناوری های برای منافع گروهی خاص سواستفاده کنند. اما آیا تنها به تذکرات اخلاقی می توانیم اکتفا کنیم؟

همزمان با انقلاب تکنولوژی نیاز به یک انقلاب اجتماعی داریم

تجربیات ما در مقابل غول های تکنولوژی دنیا مانند فیسبوک، آمازون و گوگل و … نشان می دهند که این شرکت ها می توانند در امور سیاسی کشورها مداخله گری و تخریب گسترده ای ایجاد کنند. دولت های قدرتمند نیز در جهت منافع خود از این شرکت ها در جهت رسیدن به منافع اقتصادی خود در دیگر کشورها سواستفاده می کنند. این موضوع در جریان انتخابات سال 2016 آمریکا به شدت برجسته شد و همه دنیا شاهد یک رسوایی در سو استفاده از دیتاهای دیجیتال مردم آمریکا توسط شرکت فیسبوک در جهت منافع سیاسی طیفی خاص بودند. از آن زمان تا امروز نزدیک به 4 سال می گذرد و گزارشات سواستفاده از تکنولوژی از سوی شرکت ها و دولت ها در حال گسترش است.

بنابراین صرف تاکید کردن به امر اخلاقیات نمی تواند مانعی در مقابل شرکت ها و رهبران تکنولوژی دنیا برای عدم سواستفاده از قدرت آنها در دنیای دیجیتال شود. ما نیاز به یک نظارت جمعی و ایجاد پلتفرم های جایگزین داریم که بجای آنکه در دستان اشخاص و دولت ها متمرکز شده باشد، مدیریت آن توسط مردم کل دنیا انجام شود. تکنولوژی هایی مانند بلاک چین اولین تلاش ها در این راستا است و انتظار می رود که در دهه سوم قرن 21 شاهد گسترش چنین تکنولوژی هایی بیش از گذشته باشیم.

توسعه همکاری ها برای توزیع برابر فناوری های جدید

همچنین در صنعت گسترده تر ، با دولت و به طور کلی جامعه ، همکاری بیشتری لازم است. تا زمانی که همه شهروندان به ابزار انعکاس و بازخورد استفاده از دیجیتال (و داده های آنها) مجهز نباشند ، قدرت به سمت خودکامگی بسیار نزدیک خواهد شد. استفاده از فناوری توسط شرکت های چند ملیتی تعیین می شود که در نتیجه بیشترین سود را خواهند برد. عدم تعادل جهانی بیشتر گسترش خواهد یافت و این موضوع می تواند به تخریب کل تمدن بشری نیز منتهی شود.

ما باید بیاموزیم که تکنولوژی را در جهت منافع کل جامعه جهانی به کار گیریم در غیر این صورت بار دیگر شاهد شکست تمدن بشری به مانند تمدن های شکست خورده مانند تمدن مصر، ماوراالنهر و یونان در هزاران سال قبل خواهیم بود.

پیام من به همه رهبران امروز این است: همانطور که به دهه آینده نگاه می کنید و تحول دیجیتال شما سرعت بیشتری پیدا می کند ، مطمئن شوید که هر تصمیم شما در جهت منافع جمعی قرار گیرد.  سعی کنید این مسیر را به تنهایی طی نکنید، مشاغل ، دولت و دیگران باید با هم همکاری کنند تا از فناوری برابر در جامعه استفاده شود تا به نفع همه باشد.

اما از آنجا که مطمئن هستم که رهبران این شرکت ها در جهت منافع جمعی حرکت نخواهند کرد، پیام خود را به مردم عادی باید ارائه کرد. آماده تحولات اجتماعی برای نظارت بیشتر بر عملکرد شرکت ها و دولت های خود شوید در غیر این صورت به برده های آینده سیستم های دیجیتال تبدیل خواهید شد!:: بازدید از این مطلب : 123
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 21 فروردين 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

در نتیجه همه گیری COVID-19 ، جمعیت کمتری برای رویدادهای اجتماعی در خارج از منزل دور هم جمع می شوند. با این وجود ، دیر یا زود ، حوادث شلوغ و خطر آسیب یا مرگ در اثر حملات وسایل نقلیه ، دوباره افزایش خواهد یافت و در نتیجه در مدیریت شهرها باید آمادگی لازم در جهت شرایط ازدحام جمعیت در دوران بعد از ریشه کن شدن کرونا ایجاد شود.

 

برای مثال تهدیدات ناشی از تصادفات وسایل نقلیه هنوز هم وجود دارد اگرچه  برخوردهای وسایل نقلیه در جاده ها کمتر شده و به طور کلی ترافیک در سطح پایینی قرار گرفته است. آماده سازی برای چنین مواردی همچنان در اولویت بالایی قرار دارد و نهادها به دنبال اتخاذ موضع پیشگیرانه برای جلوگیری از وقایع مهم قبل از وقوع هستند.

موانع امنیتی خودرو

حتی در میان بیماری همه گیر ، تولیدکنندگان موانع وسیله نقلیه تأثیر عمده ای بر فروش آنها ندیده اند. نیمی از نبرد با متجاوزانی که مرتکب حمله خودرو شده اند، از قبل برنامه ریزی شده است.

بر اساس آمارهای فروش تقاضا برای موانع امنیتی خودرو خیلی تغییر نکرده است – مشتریان در حال آماده شدن برای آینده هستند که جمعیت دوباره حضور خواهند داشت و احتمالاً بیشتر از هر زمان دیگری است. بسیاری از شوراها از زمان خرابی برای نصب یا ارتقا  امنیت در اطراف شهرها و مراکز شهر استفاده می کنند که امیدوار کننده است. ساختارهای فیزیکی مانند تیرهای بولارد و موانع می توانند مانع ورود وسیله نقلیه به یک منطقه پرتردد شوند. مکانهای موقت می توانند موانع قابل حمل را به کار گیرند.

سیستم های کاملاً خودکار

سیستم های خودکار اولین اقدام هوشمندانه سطح امنیتی مورد نیاز برای یک مکان خاص است. گاراژ پارکینگ برای سفارت خارجی یا دادگستری ها و دیگر اماکن حساس حکومتی به اقدامات امنیتی جدی تری نسبت به پارکینگ های یک مرکز خرید نیاز دارد. عوامل اصلی دیگری که باید در نظر گرفته شود شامل دفعات ورود و خروج وسایل نقلیه است همچنین باید بررسی شود که آیا نیاز است که بازرسی از وسایل نقلیه انجام  شود یا یک سیستم کاملاً خودکار در ورودی  ها باید وجود داشته باشد.

چالش اساسی هنگام محافظت از مردم در برابر حملات وسایل نقلیه این است كه اطمینان حاصل شود كه مردم از امنیت برخوردار هستند ، اما نسبت به خطرات بیش از حد احساس نگرانی یا آگاهی نمی كنند. مردم باید احساس محافظت کنند و بتوانند آزادانه حرکت کنند. برای مثال از نظر کارشناسان امنیتی در محیط های باز شهری اقدامات احتیاط آمیز مانند استفاده از بولارد یک انتخاب ایده آل است زیرا این وسیله جریان عابر پیاده را محدود نمی کند اما در مورد حمله وسیله نقلیه خصمانه بسیار موثر است.

 

جرقه حمله های آینده

در چند سال اخیر استفاده از وسایل نقلیه به عنوان ابزار تخریب یکی از مهمترین نگرانی های متخصصان امنیتی شده است.

همچنین رویدادها و اماکن ورزشی نیاز به محافظت بیشتری دارند زیرا به دلیل ازدحام جمعیت به احتمال زیاد هدف قرار می گیرند. از سوی دیگر در کشور ما مکان های عبادت متأسفانه هدف دیگری است که باید از آن محافظت بیشتری شود.

همانطور که اشاره کردیم در چند سال گذشته استفاده از وسایل نقلیه به عنوان ابزار تخریب یکی از مهمترین نگرانی های متخصصان امنیتی شده است. این تاکتیک بدون توجه به ایدئولوژی محبوب شده و به ویژه در صورت دسترسی به خودروها نگران کننده است. در بسیاری از مکان ها ، افراد برای اجاره کامیون فقط به گواهینامه رانندگی معتبر احتیاج دارند. اخبار مربوط به یک حمله خاص افراد دیگر را ترغیب می کند یا به همان شکل خشونت ادامه می دهند. متأسفانه ، این یک حلقه بازخورد ایجاد می کند زیرا گزارش های بیشتری به دنبال این فجایع منتشر می شود ، و به طور بالقوه باعث حملات بعدی می شود.

بیشتر بخوانید:  تی وی تی   قیمت دوربین مداربسته   دوربین اچ دی

راه حل های امنیتی مستقیم

در مورد حملاتی که به وسیله خودرو صورت می گیرد ، راه حل های امنیتی ساده ای برای محافظت از مراجعان وجود دارد. برای مثال شرکت دلتا  بیش از 100 طرح و محصول را ارائه می دهد که  تأکید همه این طرح ها بر موانعی است که باعث توقف و نابودی وسایل نقلیه در حین تهاجم می شود. موانع دلتا دارای درجه خرابی از PU50 تا K54 است و شامل سیستم های کنترل پیچیده ای هستند که بهینه سازی سفارشی را ارائه می دهند. لازم به ذکر است که سیستم های کنترلی از جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری محافظت برخوردارند.

علاوه بر این ، سیستم منحصر به فرد Linebacker PNR این شرکت یک حصار برای سقوط کابل است که در یک محفظه چوبی و حصار ریلی محصور شده است؛ یک مانع امنیتی کاملاً محرمانه و در عین حال بسیار موثر با ظاهر جذاب..  تسهیلاتی که در دسترس روزمره کارمندان و غیرنظامیان قرار دارد و  برای خنثی کردن تهدیدات تروریستی نصب شده اند.

بگذارید یک مثال ملموس در استفاده از این راهکارهای امنیتی ضد تروریستی داشته باشیم. راه حل ها شامل موانع گوه ، تیر  و دروازه های کشویی با  قابلیت اطمینان عالی همراه با رتبه بندی برای احتمال تصادفات است. نمایشگاه ها و جشنواره های محلی ، موکب ها ، همایش ها ، ورزش گاه ها و سایت های واکسیناسیون از موانع قابل حمل استفاده می کنند که می توانند در مدت زمان کمتر از 30 دقیقه با هم جمع شده و نصب شوند. در چنین شرایطی امتیازات تصادف تا M50 را به این مکان ها تعلق می گیرد شامل موانع خودکار و  بولد های غیرفعال می شوند. همچنین می توان این سیستم ها را به یک منبع محلی 120 ولت متصل کرد و یک راه حل قابل حمل ارائه کرد که با فشار دادن یک دکمه امکان عبور و مرور خودرو را فراهم می کند.

 

حملات ناشی از وسیله نقلیه

از نگاه کارشناسانه هر دو موانع موقت و دائمی در مقابله با حملات ناشی از وسایل نقلیه بسیار مثر هستند. موانع موقت را می توان به سرعت بکار برد و با عبور از تهدید (مثلاً رویدادی مانند ماراتن لندن ، که جمعیت زیادی در آن جمع می شوند) موانع موقت را جمع آوری کرد ، این در حالی است که از اقدامات دائمی برای سایت هایی که همیشه هدف پر خطر هستند استفاده می شود.

بعد  از اجرای اقدامات موقت امنیتی ، می توان بلافاصله پس از ارزیابی خطر ، احتمال حملات ناشی از وسیله نقلیه را به عنوان تهدیدی برای یك سایت و یا یک مکان خاص مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. ایجاد موانع موقت می توانند به شناسایی موقعیت ایده آل در جهت اجرا و نصب موانع دائمی کمک کنند.

 

محصولات کنترل دسترسی

این گواهینامه خطرات بیمه را برای سازمانهایی که محصولات کنترل دسترسی مجاز وسایل نقلیه دلتا را برای محافظت در برابر تروریستها و رانندگان اشتباه استفاده می کنند ، به حداقل می رساند. کلیه محصولات دارای گواهینامه بازگشتی به سال 1984 تحت پوشش هستند و اکنون مجاز به حمل علامت تعیین شده SAFETY Act هستند. با به حداقل رساندن خطرات بیمه در استفاده از سیستم های مجاز دسترسی به وسایل نقلیه دلتا ، این گواهینامه به شما این امکان را می دهد که مشتریان احساس راحتی و اطمینان کامل از وزارت امنیت داخلی داشته باشند.

هنگامی که طراحان موانع یا موانع غیرمجاز را انتخاب می کنند ، یک کمبود برنامه ریزی معمول رخ می دهد. تجهیزات دارای گواهینامه آزمایش شده و ثابت شده است که در شرایط شدید کار می کنند ، بنابراین به برنامه ریزان اطمینان می دهند که به آن اعتماد می کنند. هیچ منطقه ای برای آزمایش انتخاب مانع وسیله نقلیه مهمتر از آزمایش نیست. بدون آزمایش کافی ، هیچ تضمینی وجود ندارد که مانع در برابر تهدید مقاومت کند.

یک تصور غلط رایج در بین عموم مردم این است که “موانع” نازیبا هستند ، اما این اغلب از ظاهر موانع موقتی است که قبل از تصمیم گیری در مورد اقدامات دائمی برای اهداف آزمایش نصب شده اند. موانع موقت غالباً ردپای بزرگی دارند زیرا هیچ پایه و اساسی ندارند و می توانند کاملاً سرزده باشند. در واقع بسیاری از راه حل های دائمی محرمانه و جذاب مانند مسدود کننده های جاده و ستون های افزایش دهنده فولاد ضد زنگ وجود دارد که امکان کنترل انعطاف پذیر ورود و امنیت را فراهم می کند و می تواند به سرعت فعال شود

بیشتر بخوانید:   هایک ویژن    نصب دوربین مداربسته  :: بازدید از این مطلب : 123
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 21 فروردين 1400 | نظرات ()
نوشته شده توسط : جعفر

 

شما  از برنامه هایی که در موبایل خود دارید و به صورت روزمره خیلی از کارهای خود را از طریق امکانات این برنامه ها انجام میدهید. که به این این برنامه های موجود در گوشی شما اپلیکیشن گفته میشود که این روز ها زیاد شنیده میشود.در این مقاله ما مفهوم اپلیکیشن را برای شما به طور واضح توضیح داده و انواع آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

اپلیکیشن از دیدگاه Techopedia

وب سایت معتبر تچوپدیا، دیکشنری مرجع اصطلاحات دنیای تکنولوژی، اپلیکیشن را اینگونه تعریف می کند:

“اپلیکیشن موبایل که عمدتا با نام app از آن یاد می شود، نوعی نرم افزار کاربردی است که برای اجرا روی دستگاه های موبایل طراحی شده است. عمده اپلیکیشن های گوشی خدماتی مشابه کامپیوترها ارائه می دهند (مثل پخش ویدیو). اپ ها معمولا نرم افزارهای کم حجم و با عملکرد محدود هستند، بعنوان مثال یک اپلیکیشن برای پخش ویدیو یا اپلیکیشنی که فقط دانلودهای شما را مدیریت می کند و به همین دلیل هم بسیار با سیستم های کامپیوتری یکپارچه متفاوت اند.”

معنی اپلیکیشن در لغت نامه:

به معنی کارافزار، نرم افزار کاربردی،برنامه کامپیوتری که برای کاربری در گوشی های هوشمند تلفن همراه کاربرد دارد اپلیکیشن” یا به اختصار App بیشتر از لغت “نرم افزار” جا افتاده است و این لغت دقیقاً همان معنی “نرم افزار کاربردی” می دهد.

اگر بخواهیم واژه اپلیکیشن را به طور کلی برای شما معنا کنیم باید بگوییم تمام نرم افزارهایی که به طور روزانه از آنها استفاده میکنیم به جزء نرم‌افزارهای سیستم مانند سیستم عامل و یا زبان‌های برنامه نویسی، را شامل می شود.
گوشی های همراه، تبلت و آیپدها نیز همانند سیستم های کامپیوتری نرم افزارها و برنامه های متعدد و مختلفی دارند که به آنها اپلیکیشن گفته میشود که همان معنا را میدهد و به اختصار به آن App گفته می شود.

 

اپلیکیشن ها برای سیستمهای های اندروید و IOS ساخته شده اند که با وجود پیشرفهای روزانه و آپدیت کردن آنها، امکانات آنها افزایش یافته و شما را بهتر یاری خواهند داد. با این وجود توسعه دهندگان اپلیکیشنها این هدفه را دنبال می کنند که یک اپلیکیشن را طوری طراحی کنند که برای انواع سیستم عامل ها و دستگاههای مختلف دیجیتال کاربردی باشد.. مانند اپلیکیشن کروم که بعنوان مرورگر اینترنت برای دستگاههای pc و تبلت و موبایل قابل استفاده و قابل اجراست.

امروزه اپلیکیشن ها تنوع بسیار زیادی دارند بسته به اینکه کاربر چه نیازی دارد میتواند آن را دانلود و از آن استفاده کند و با آن نیاز خود را پاسخ دهد.در نظر داشته باشیم که صرفا محدود به موبایل ­ها و تبلت­ ها نمیشوند. برای مثال اپلیکیشن هایی برای لوازم منزل مانند یخچال و لباس­شوئی و ظرف­شوئی و … بصورت خاص خود طراحی شده است.یا اپلیکیشن هایی برای کنترل رفت آمدهای منزل و دفتر کار، یا تنظیم خودکار نور و دمای محیط طراحی شده اند. مثال جالب دیگر طراحی اپلیکیشنی توسط شرکت اپل است ، تحت عنوان iBaby که در بالای تخت نوزاد نصب شده و حرکات کودک را تحت نظر می­گیرد؛ با بیدار شدن او به مادر اطلاع می­دهد و بنابر تشخیص و تنظیم آن ،میتواند موسیقی پخش ­کند و یا امکان صحبت والدین با فرزند را بوجود آورد.

کاربران آن دسته از محصولات شرکت اپل که مجهز به سیستم عامل iOS هستند، می‌توانند از سرویس App Store شرکت اپل برای دانلود اپلیکیشن برروی دستگاه خود استفاده کنند. در App Store اپل چند صد هزار اپلیکیشن برای آی‌پد، آی‌فون و آی‌پاد تاچ وجود دارد.

شهرنت شبکه اجتماعی خرید و فروش کالا و خدمات. شهرنت فروشگاهی به وسعت شهر شماست. 

اپلیکیشن های موبایل ارتباط مستقیم با پردازنده‎های سیستم عامل گوشی همراه دارند و مستقیماً درخواست‎های کاربران را انجام می‌دهند.

اپلیکیشن چیست؟

۱- اپلیکیشن اندروید چیست؟

سیستم عامل اندروید

android

 

سیستم عامل اندروید را براساس هسته سیستم عامل لینوکس ساخته اند و مدیریت ایت سیستم عامل همراه با ارتباط با سخت افزار و سرویس های سیستم، امنیت، مدیریت پردازش ها و مدیریت منابع دستگاه موبایل را همان هسته سیستم عامل لینوکس بر عهده دارد و سیستم عامل اندروید فقط همانند یک لایه بین کاربر و سیستم عامل ارتباط برقرار میکند. این سیستمک عامل مخصوص موبایل و گوشی های هوشمند طراحی شده که توسط بیش از ۳۰ کمپانی معروف پشتیبانی می شود. با توجه به اینکه معنی واقعی اندروید باز (Open) است به برنامه نویسان این امکان را میدهد که از تمام قدرت یک تلفن همراه استفاده کند. اندروید امکان استفاده از توابع داخلی گوشی موبایل همچون شماره گیری، فرستادن SMS یا استفاده از دوربین گوشی را به برنامه نویسان می دهد تا بتوانند اپلیکیشن اندروید قدرتمند و کاربردی برای کاربران بسازند.

اپلیکیشن اندروید

android

یا همان نرم افزار موبایل اندروید ابزاری است که توسط آن کاربر می تواند فعالیت های مورد نیاز خود را بسته به کاربری این اپلیکیشن انجام دهد.

برای دانلود اپلیکیشن موبایل بسته به بستر آن فروشگاه هایی وجود دارد که شما می توانید این ابزارها را از این فروشگاه ها دانلود نمائید. برای دانلود اپلیکیشن اندروید شما می توانید از طریق فروشگاه اپلیکیشن اندروید گوگل یا اصطلاحا Play Store اقدام به دانلود این نرم افزارهای اندروید نمائید. این اپلیکیشن های اندروید ممکن است بسته به نظر سازنده به صورت رایگان و یا به صورت پولی ارائه شوند.

در اپلیکیشن شهرنت شما می توانید با تولید محتوا و به ازای لایک و کامنت های دریافتی خود درآمد مستقیم ریالی داشته باشید.

 

۲- اپلیکیشن iOS چیست؟

سیستم عامل iOS

ios

Ios یک سیستم عامل برای موبایل است اولین و تنها نسل سیستم عامل‌ اپل برای دستگاه‌های موبایل و قابل حمل است.توسط شرکت اپل در سال ۲۰۰۷معرفی گردید تا پیش از سال ۲۰۱۰ نیز به نام iPhone OS شناخته می‌شد. آی‌پاد تاچ، آی‌فون و تبلت آی‌پد از این سیستم عامل پشتیبانی میکنند و شرکت اپل مجوز استفاده از این سیستم عامل را در حال حاضر به هیچ شرکت دیگری واگذار نمی‌کند.

اپلیکیشن IOS

اپلیکیشن IOS

اپلیکیشن ios در طراحی خود از چهار لایه استفاده می کند که این لایه شامل :

 • لایه رسانه ها
 • لایه هسته خدمات
 • لایه هسته سیستم عامل
 • لایه لمسی

iOS از نظر معماری و کاربردی شباهت زیادی به سیستم عامل MacOS‌ دارد. در iOS ‌ همانند MacOS از مرورگر سافاری برای مرور وب و از نرم‌افزار آی‌تیونز برای پخش موزیک و مدیریت کتاب‌ها، دفترچه تلفن و اپلکیشن‌ها استفاده می‌شود.کی از موفقیت‌های اپل در ساخت این سیستم عامل، راه‌اندازی فروشگاه اپلیکیشن App Store است.:: بازدید از این مطلب : 112
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 21 فروردين 1400 | نظرات ()